jemne necistoty

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

jemne necistoty

Příspěvekod jaroslav » 25 dub 2009, 21:20

zdravim vsechny mam dotaz stale mam ve vode jemne necistoty takove stejne mikrocastice filtr tetratec 1200 cisty objem akva 300l zkousel jsem pridat vice filtracni vaty ale nepomohlo jestli nekdo vite jak to zlepsit diky za rady vodu mam po 14 dnech od vymeny ok no2-0 ,no3-25mg , sani filtru mam v levem rohu dole a vytlak v levo nahore skovane za pozadim
jaroslav
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 2
Registrován: 28 led 2009, 20:53
Bydliště: telč

Příspěvekod richard » 27 dub 2009, 07:18

jardo, již s tím nějaký pátek experimentuji. Stále mi plave nějaký bordel. Akva mám 550 litrů vody, 45 ks. ryb. Na filtraci 2x tetratec 1200. Tzn. počítám max polovinu na hodinový reálný průtok - přesně jsem to neměřil, odhaduji z diskuse a výšky mezi filtrem a akva. Takže mi to vychází, že se voda v akva otočí 2x za hodinu. Což považuji za dostatečné - také ve srovnání s ostatními nádržemi zde. Hledal jsem stejné objemy akva a kapacitu filtrace.

Začal jsem s originální náplní, pak jsem vyhodil plastové kuličky a dal tam originál bioakvacit, do posledního koše pouze filtrační vatu. Podle mě originální akvacit není vhodný. Má moc velké póry a detrit ním projde tako po másle. Vše se pak zachytává pouze ve vatě.

V současné době mám v obou následující náplně:
spodní koš keramické válečky
druhý koš bioakvacit ppt20
třetí koš bioakvacit ppt30
poslední koš bioakvacit ppt45 (nenapadá mne co jemnějšího tam dát. Snad jen filtrační písek.

a stále plave nějaký bordel ve vodě. Je to takové sem tam. Jako kdyby si filtr chvílemi odfoukl a poslal bordel do akva. Nutno dodat, že druhý filtr jsem měnil na uvedenou náplň až tuto sobotu, takže tomu nechám nějaký čas než si to sedne. Když jsem zkoušel, co teče z filtru, tak to vypadá proti bílému papíru čistě. Možná by to chtělo ještě posílit průtok. Nicméně mám obavy z růstu ruduchy.

První filtr jsem před 14 dny reklamoval a je kompletně nový, tekl. čekám, kdy začně týct druhý filtr. Pokud se nezlepší a poteče, dám tam fluval fx5 nebo eheim 2080. To vidím jako poslední 2 možnosti.

Chemismu vody je i přes plovoucí detrit OK - NO2 neměřitelné, NO3 udržuji mezi 15 - 50. Odhaduji, že plovoucí detrit zvyšuje růst černé řasy.

Uvidíme, co bude dál.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod jaroslav » 27 dub 2009, 20:59

zdravim tak vidim ze to asi nebude jednoduche jeste mne napadlo vystrcit sani trochu ven mam ho vrohu tak ze se tam vsechny necistoty asi nedostanou jestli se to u tebe zlepsi s tema naplnema tak napis diky za info
jaroslav
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 2
Registrován: 28 led 2009, 20:53
Bydliště: telč

Příspěvekod richard » 27 dub 2009, 21:03

jardo, vypadá to po zajetí nových náplní lépe. Dnes ve vodě plave sem tam nějaký detrit - je to druhý den v provozu. Ale je ještě brzy soudit. Dám sem reakci za týden. a pak měsíc, až se celá náplň pořádně zajede a zanese detritem.

Vysunout odtah - tím vším jsem již manipuloval. Nasávání mám dole tak 10 cm od okraje a koloběh vody nasměrovaný právě do tohoto bodu - byla to trochu alchymie toho dosáhnot, protože nemám pravidelný tvar akva - mrkni na malavi 2. A pak je to pouze o kapacitě filtru kolik stačí nasát detritu z vody, kolik projde kolem bez odsátí a kolik se vrátí filtrem zpět. Originální náplně podle mého prostě detrit nejsou schopny zadržet a vracejí jej zpět do akva.

Toť můj závěr.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod richard » 04 kvě 2009, 07:00

jardo,

tak to vypadá OK. Musel jsem vyhodit nejjemnější akvacit 45, neb se mi po týdnu výrazně snížil průtok. Nyní mám následovně:
spodní koš keramické válečky
druhý koš akvacit od tetrateku černý - 2x
třetí koš bioakvacit ppt20
poslední koš bioakvacit ppt30

Počítej ale s nižším průtokem oproti originálním náplním. Tak 2/3 původního průtoku. Mně to nevadí, neb mám 2 tetrateky a voda je čistá.

Ještě jsem posunul výpust jednoho filtra na protější stranu. Nám atyp akva, na jedné straně šířka 82cm - která mi jde do takového výklenku. a na druhé jde do špice. Takový trojúhelník - abych měl co největší objem a přitom neubral hodně místnosti. A právě na širší straně se mi špatně točila voda. Teď mi výpustě filtrů pěkně točí vodu v celém akva - a navíc není problém s proudem v úzké čáasti akva. Takže řekl bych ustáleno. Nicméně pokud mi i druhý tetratec poteče a budu řešit výměnu, půjdu do fluvalu fx5 - velký objem pod akva, nikde jsem nenarazil na problém s tímto filtrem - a průtok si zdredukuji podle potřeby.

Konečnou filtraci tedy vidím na kombinaci fluval fx5 a tetratek 1200.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Brky » 06 srp 2009, 11:32

Ahoj mam podobny problem a prave sa ho chystam riesit. V akvarku mi plavu kusky niecoho maleho hnedeho, zachytava sa to na pozadi na riasach na rastlinach, no proste vsade. Akva ma 240l a filtrujem tetra tec 700 vo filtri, 1 kos - keramocke valceky, original filtracna pena tetratec cierna, 2 kos - cierne jezky original, 3 kos - 2 ks cierna original filtracna pena, 4 kos - zeolith a 1 ks jemna filtracna vata tetra tec. Parametre vody su v pohode ale ten bordel co stale plava vo vode nie je nic moc :( Myslel som ze ci to nie ej sposobene korenmi, pretoze mam ameriku a je tam pozehanne korenov, ale pokial viem tak tie len farbia vodu na hnedo. Takze myslite ze staci vymenit biomolitan za jemnejsi??? Dik za odpovede.
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Brky » 06 srp 2009, 11:33

posielam ilustracne foto hnedeho bvordelu co sa zachytava na korenoch plavajucich rastlin.
Přílohy
rsz_img_7057.jpg
rsz_img_7057.jpg (132.1 KiB) Zobrazeno 2592 krát
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod wladys » 06 srp 2009, 15:10

Podle mě nestíhá filtrace a detrit se takto šíří po nádrži.Máš tam dost velké ryby,které vyprodukují hodně bince....chce to zkvalitnit filtraci.Vzhledem k malému prostoru nádrže asi není možné přidat do akva vnitřní filtr pro mechanické odfiltrování nečistot,takže zkus trochu změnit ty filtrační media.....já bych třeba vyhodil ty černé plastové kuličky co tam jsou origoš a místo toho tam dal biomolitan. Je porézní a určitě bude pro osídlení nitrifikačních bakterií lepší než ten plast. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mc23 » 15 říj 2009, 13:55

Nazdar tiez mam podobne problemy s jemnymi necistotami a jemne zakalenou vodou :x . Ked spatne analyzujem vsetky zmeny , ktore som zhruba za posledne tri mesiace urobil ( narast ryb o 3 cm a tym odpadu ; doplnenie kamenov k zadnej stene a tym znizeny kolobeh vody vid galeria; nedostatocny vykon externeho filtra - 1350 l plan cca 750 skutocny na 600l akvarium resp. 500 l cistej vody s tymito filtracnymi hmotami : 1. jezkovia 2. bioakvacit 3. filtracna vata a pod nou keram.valceky ; a mozno aj odstranenie krycich skiel - odvtedy viac riasy ) tak sa rozhodujem na tychto opatreniach ( aj po precitani tu podobnych odporucani) :twisted: :
1. znizit pocet ryb o 1 druh cca 10 ryb (teraz 50 ryb na 600l akvarium) :cry:
2. odobrat dva vrchne kamene kvoli lepsej cirkulacii vody
3. dat naspat krycie skla
4. vlozit inu filtracnu hmotu napr. ZEOLIT
4. zakupit vnutorny filter (hlavicu + bioaquacit)
5. zakupit UV filter :cry:
6. zakupit novy externy filter s prietokom aspon 3000 l :(
Navrhy su zoradene skor podla financnej narocnosti ako dolezitosti, ALE BUDEM NAOZAJ VELMI VDACNY ZA KAZDY VAS NAZOR A PRIPOMIENKU :idea: .
mc23
mc23
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 4
Registrován: 28 srp 2009, 10:54
Bydliště: Nová Dubnica

Příspěvekod Ruda » 15 říj 2009, 20:03

Řekl bych, že při neonkách by bylo vše jinak. Jsou to živější ryby a ještě berou písek ze dna. Mám také nečistoty. Hlavně po krmení, to jdou pak na dno a bagrují.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron