přípravek , který urychluje vodu

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

přípravek , který urychluje vodu

Příspěvekod hexen » 18 zář 2009, 11:48

Potřebuju poradit přípravek , který urychluje vodu abych tam mohl dát bez problému tlamovce.
a nebo je lepší nechat to několik týdnů odstát s pár živorodkama?
hexen
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 8
Registrován: 07 zář 2009, 13:03

Příspěvekod LaciP » 18 zář 2009, 12:29

ja by som ti radil hlavne si tu niečo prečítať, potom sa pár krát nadýchnuť a pomaly začať zakladať akva...s unáhlenosťou môžeš viac pokaziť ako získať. A s tou vodou určite čakať, ja osobne by som počkal možno s dákou živorodkou aspoň mesiac.
Uživatelský avatar
LaciP
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 18
Registrován: 25 lis 2008, 14:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod FontosR » 18 zář 2009, 12:32

Jediné opravdu 100% urychlovače jsou voda, písek a bakterie z filtru z už fungujícího akva. Vše co prodávají v zoo shopech jsou naprosté hovadiny. A dávat zaběhové ryby to pro mě taky naprostá kravina prostě až je akva zaběhle nasadím ryby a hotovo hodně štestí :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod yossarian » 18 zář 2009, 12:56

presne tak :o ja bych ti mohl vypravet o problemech se zakladanim. Hlavne nepospichej presne jak pise laciP nejdriv cti a pak zakladej.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod richard » 18 zář 2009, 13:57

podívej se na www.tlamovci.cz teď tam má M2M hoooodně problémy kvůli zbrklosti. Nezaběhl akva a nasypal tam ryby. A to měl spoustu rad a dotazů. Bohužel si je nevzal k srdci. Zatejí akva jde urychlit o pár dní, určitě se nedostaneš z měsíce na hodiny. Osobně na zajetí počítám 14 dní, pokud použiji písek, vodu a filtry z jiného akva. Změřím hodnoty NH a NO a podle výsledků je buď zajeté nebo čekám dál. Obecně tak 14 dní až měsíc.

Doporučuji vychladnou, v klidu projít tento web společně s tlamovci.cz - rozmysli si dobře jak velké akva chceš, kolik do toho jsi ochoten nasypat peněz a pak realizuj.

Jak se říká 2x měř, jednou řež.

Ohledně té nabídky na akva ve druhém vlákně - zadej odkud jsi a pak se ti tu jistě vyrojí odkazy na výrobce od jednotlivých přispivatelů.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod whitelion » 21 zář 2009, 19:12

Nezbývá mi nic než souhlasit. Pospícháním si zaděláš na pořádný problém. Věř mi vím o čem mluvím. Jinak se prodává akvabiotic jako násada bakterií, ale jakou má účinnost a jestli vůbec pomáhá....??? Nejdůležitější radou je NESPĚCHAT!! a v klidu a pomalu nechat akva zaběhnout klidně až 1 měsíc a pak začít přídávat tlamky.
whitelion
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2009, 20:16

Příspěvekod Pecan » 18 úno 2010, 21:18

Nechci zakládat nové téma...tak dotaz trochu podobný....Mám500l , nyní dva dny napuštěné , dám tam 50litrů vody k naočkování ze 100% fungujícího akva , na které jsem stran biol. rovnováhy zatím pyšný (klepu to...) , pak tam plánuju dát asi 10 malých ancíků a trochu je krmit, aby začali produkovat trus....po cca 3T-4t chci dát osazení....
A zde je ten problém , všude čtu, že je dobré dát finální obsazení (+5-10% na ztráty), aby si ryby vytvořily teritoria a že není dobré "doplňovat" osádku po nějaké době. Ale jak tuhle "nálož" může zvládnout i dobře "naočkovaný a zaběhnutý" filtr , nicméně zaběhnutý ancíky a trochou krmiva? Jediné řešení mě napadá - po obsazení častěji měřit a měnit vodu do doby , než se "dotvoří" bakterie na dostaečnou velikost. Nebo něco jiného? MOhu třeba po měsíci doplnit ryby?
Další problém je , že teď v ziimě asi není ideál Kurýr a já to mám ke všem chovatelům daleko...Vysočina , Třebíč...takže se mi nechce jezdit na několikrát stovky kilometrů....
Díky za nápady a poučky.....
A+I - nemáš tam pohotově nějaký odkaz a la "dávám to tam pořád..."? aby se mi rozsvítilo? :idea: ::s29::

P.S.: už to píšu po několikáté,ale dal jsem tam Kanystr T.T.EX1200 :twisted: (..a prosím bez komentářů...zatím neteče :P ) + 30l elementku - bioakvacit 4-komorový , pomalý
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Pecan » 18 úno 2010, 22:12

Našel jsem si odpovědi v tématu záběh AQ , prostě stejně u každého akva je to jinak a nedá se to paušalizovat, takže ze začátku častěji měřit , a dle toho event. měnit vodu....
Akorát my máme Vranovskou a ta je měkká jako ZIP
GH 7 ale KH 4 ..... takže tam šupnu nějakej vápenec a bude po pr....
Není nad to si odpovědět sám ::s27::
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod marttin » 18 úno 2010, 23:11

Nejsem asi zrovna expert na to radit, ale pred par mesici jsem resil podobny problem, zabihal jsem akva (prvni seriozni akva, kdyz nepocitam pokusy s malym akvarkem pred lety) a chtel jsem celou osadku najednou, z podobnych duvodu (akva 405l, kupoval jsem neco pres 40 ryb). Mel jsem malej kanystrik bordelu z vyzdimanych naplni filtru funkcniho akva. Nalil jsem to do asi dna dny napustenyho akva, asi po tydnu jsem koupil dva synodontisy (ani ne kvuli zabehu, spis se mi zalibily v akvaristice) a po asi dalsich dvou az trech tydnech jsem tam dal vsechny ostatni ryby. Naprazdno jsem nekrmil, jen jsem trochu sypal synodontisum (prckove z akvaristiky), takze v tom mnozstvi vody asi zanedbatelny. Voda byla ok, ryby taky. Myslim, ze bordel zafungoval super.
A za nejaky cas ryby mely bloat, ale to asi nesouviselo se zabihanim akva (aspon myslim). Ztraty byly, ale az pozdeji a nejspis z duvodu tehle nemoci. Ted to vypada, ze je vsechno konecne v poradku (snad nezakriknu). Ale od pocetku doted mi posly 3 ryby (a jedna asi pul hodiny po prevozu, nezvladtla transfer).
Takze suma sumarum bych se nebal dat vsechno najednou (nejspis budes kupovat mlady ryby z pestirny), jen bacha na to, ze ryby jsou vystresly z prevozu, novy vody, parametru vody, krmeni atd a jsou nachylnejsi.
marttin
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 1
Registrován: 06 lis 2009, 15:29

Příspěvekod Troph3us » 18 úno 2010, 23:33

Ahoj, k te tvrdosti GH 7, ver, ze mame nizsi v okoli usti, teplice, decin, chomutov, Most mame kolem 5, na tanganyiku to zvednes jak se tu casto probira 1 lzici na 50 litru horkou soli, z 5ti to taham na 11, takze tobe bude stacit mene. Kh zvednes uplne jednoduse jedlou sodou, at se ti zadari.
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron