přípravek , který urychluje vodu

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Pecan » 19 úno 2010, 00:15

Teď jsem právě udělal ještě jinak...místo vody jsem vyndal z Eheimu košík s bordelem ze zaběhnutého akva v práci a pořádně jsem ho vypral v tom novém akva , nechám ho tam do rána , aby mi zase nepochcípaly v košíku .... a že toho bordelu bylo!!!!!!!!
Začnu "krmit naprázdno"....ono vpodstatě je jedno, jak ten dusík ty baktérie dostanou , ryby si něco vezmou , a trochu to možná předělají na "tepelnou" energii ,ale v trusu je prakticky ten samý dusík....pochopil jsem to správně???
Ryby pojedu někam :?: :?: :?: vybrat tak do 14 dnů , před tím ještě prokontroluju NO3 a NO2 , mám testy od Rataje a jsou dost staré , tak asi koupím něco novějšího
Mám ještě Stabilan a "něco" dalšího od Rataje na zvyšování celk. i uhličitanové tvrdosti. Koupil jsem to kdysi, když jsem ještě nevěděl, že na Amazonku to pochipitelně nepotřebuju....teď jako když najdu....je v tom síran hořečnatý a TUŠÍM DRASELNÝ a v tom druhém na uhličitanovou tvrdost bude asi jenom soda....
Zkusim a poreferuju
Někde jsem se dočetl od A+I, že ryby musí mít i ty ionty , tak tam dám i ten hořčík a draslík
(U lidí je to stejně, taky potřebují minerály všechny....)
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod bohousek » 19 úno 2010, 02:15

JEn nikam nespechej abys nedopadl jako jaá člověče oprvdu chce šecko čas:) :o btv se sz trebice?
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Kondor » 19 úno 2010, 12:41

Jak tedy zaběhnout akvárium správně - v případě, že nemám možnost použít vodu nebo filtr z již zaběhnutého akvária ?
Četl jsem tady i jinde spoustu názorů, ale žádnou jasnou radu. Všichni máte akvária tak napište jak jste to dělali.
Díky
Kondor
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 úno 2010, 16:33

Příspěvekod mikro » 19 úno 2010, 12:53

Popísu teda jak já..
nové akva, nový filtr, nic co už běhalo v akva..
Akvárko zařízené, napuštěné. dal sem tam i rostliny... napustil, a vše zapnul. světlo ne.. (termostat na 26°C)

2 den:
akvárko bílé- nálevník
přidal sem vzduchovánía ještě jeden filtr-čerpací hlavu s kusem molitanu a nechal pořádně provzdušňovat.

4 den:
akvárko už bylo průzračné. filtr na provzdušňování sme tam nechal ale trošku vzduch přiškrtil.

5 den:
trošku sem naprázdno zakrmil
7 den:
zase trošku krmení, aby neplesnivělo (pak si jej našli pískořky a žrali ho)

10 den:
sehnal sem pískořky

12 den:
nasadil sem gubky -paví očka

20 den:
vyměnil sem 1/3 vody a vpustil část osádky většinou tak 10 ryb (1 druh)

24 den:
pustil sem další část

za cca 3-4 dny sem vymenil kus vody a vpustil zbytek osazenstva..


v dobu zabíhání nádrže sem neměřil žádné NOx, pouze ph.


Teď sem tady v Brně použil zrychlený záběh. měl sem část vody a filtr ze zaběhlého akvárka. takže zezačátku stejné, ale už po 5 dnech gubky a 14 den už sem vpoustěl část osádky... ale měřil sme Nox..

takže tak nějak :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Pecan » 19 úno 2010, 13:18

bohousek píše:JEn nikam nespechej abys nedopadl jako jaá člověče oprvdu chce šecko čas:) :o btv se sz trebice?


Už jsem pár akva zakládal , z Třebíče jsem , ještě je tady jeden uživatel - TomBr taky z Třebíče.
Nic neuspěchám , ale voda tady teče fakt měkká , nalil jsem tam dva velký "Rataje " - Stabilan 300ml a Balance 300ml - Balance je na zvýšení tvrdosti - jsou v tom různý soli .-draslíku a hořčíku a Stabilan je na zvýšení uhličitanové tvrdosti ...taky 300ml a zvedlo se mi GH (celková) ze 7 na 8 a KH (uhličitanová) ze 4 na 4,5. ale to už je tam zároveň naočkovaný ten "binec" z filtru zajetého akva.....
Tak nevím , kolik tam toho mám nalejt , nebo jestli nebude lepší ten vápenec.... zkuste se zamyslet....
Díky (ještě jsem neměřil pH , což uzce souvisí s tou uhličitanovou tvrdostí...musím to změřit a pak dám vědět. nicméně nic, co by mělo "kohoutkovou" vodu okyselovat jsem tam nenalil - pominu-li ten vypraný filtr a asi 6l vody v kýblu , ve kterém jsem ten filtr převážel z práce....)
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod wladys » 19 úno 2010, 18:20

Než kupovat ty drahé akvaristické chemikálie,je lepší koupit 1kg Síranu hořečnatého(hořká sůl)...používá se jako hnojivo na jehličnany.Výjde to levněji a je to účinnější.
Stabilan bude podle mě jen na zvýšení alkality a stabilizaci PH.Na to ti stačí obyčejná jedlá soda.
Mě i když máme taky hodně měkkou vodu stačí ten vápenec a drcený korál + korálový písek namíchaný s obyčejným.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod bohousek » 19 úno 2010, 19:08

Pecane a odkud vám teče voda? Mě z mostiště a tam sou tyto hodnoty
Ph 8.1-8.3
No2 00.1<
Tvrdost 1.4 mmol (v nemckych hodnotach x5.6)
No3 23mg/l

Je ta voda měká?
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Troph3us » 19 úno 2010, 19:20

Tvrdsi voda je od 10ti stupnu cca, pro malavky asi 5,6 staci, alespon ja bych ji netvrdil.
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Pecan » 19 úno 2010, 22:14

bohousek píše:Pecane a odkud vám teče voda? Mě z mostiště a tam sou tyto hodnoty
Ph 8.1-8.3
No2 00.1<
Tvrdost 1.4 mmol (v nemckych hodnotach x5.6)
No3 23mg/l

Je ta voda měká?


Takže Podkláštěrák nebo Týn?? :lol: :lol: :lol: Nám teče Vranov , pH 7 , NO3 15-20mg/l , NO2 neměřitelné , měkká KH 2 , GH 7
Po nalití toho¨Ratajova Stabilanu a toho druhého se stalo pouze to , že mám "mlíčnej" zákal a GH šlo na 8 , KH ,a 4,5 a pH na 8
Dám na rady použiju vápenec a jedlou sodu a hořečnatou sůl (tedy příště)
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod bohousek » 19 úno 2010, 22:32

Vůbec :P a stejně neuhodneš:-D jediný místo kde ještě teče mostiště :lol: Bydlím na novým městě, Jak sou kopce. Máme spešl větev prej pro nás:-D :lol: Heraltická by byla príma no. ale nebydlím v boro :cry:
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron