zdochnuta ryba

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

zdochnuta ryba

Příspěvekod Surgeon » 23 zář 2009, 22:22

mal by som jednu otazku ohladom ryby co mi asi skapala pod skalou a ja teraz neviem co s tym... mam v akvariu postaveny z bridlice taky "utes" a niekde v jeho utrobach mi podla mojho nazoru skapala prisavka thajska co sa prejavilo zakalom vody:/ ako to mam riesit? vycisti sa to? staci odkalovat akvarko alebo musim cely "utes" rozobrat a vymenit vodu?
Uživatelský avatar
Surgeon
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 8
Registrován: 08 zář 2009, 22:28
Bydliště: Kittsee

Příspěvekod shimie » 23 zář 2009, 22:45

Nenapisal si dve hlavne veci ake mas velke akva a kolko mas masozravych ryb. Pri malom objeme a malom pocte, to moze byt problem. Vo vacich nadrziach sa ostatne ryby o to postaraju.

Edit:
Tak som sa docital, ze mas nadrz o objeme 240 l, a dostatocny pocet masozravych ryb. Urcite je najlepsie skapatu rybu odstranit, ale ak sa ti to neda ostatne sa o nu postaraju. Ak to chces urychlit nekrm aspon dva dni. Na deuhej strane moze byt zdochnuta ryba na takom mieste, kde sa ostatne nedostanu, v tom pripade to budes musiet rozhadzat.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod mareks » 24 zář 2009, 11:11

no já bych ji za každou cenu odstranil , je to přeci jen dost velká zátěž pro ekosystém, a masožravé ryby se jí třeba nemusí ani všimnout
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod Sonic12 » 24 zář 2009, 11:34

Mám doma ještě malé, 120L akva s posledními dožívajícími kousky jako Čichavec modrý, Hrotočelec Indický a Štikovec páskovaný a občas se mi tam nějaká ta ryba ztratila... Když jsem ji hledal, tak ani jeden pozůstatek, i když je pravda, že zrovna Štikovec nenechá nic na pokoji... Na vodě jsem nic nepoznal, ale není tam zrovna moc úkrytů, kde by mohla zdechlá ryba zapadnout... Pokuď je ale možné, že opravdu zapadla někam, kde se ostatní ryby nemůžou dostat, raději bych skalku rozebral... Nebo tam zkusit nacpat hadici a foukat do ní, třeba se Ti ji podaří proudem vody a vzduchu dostat ven...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mareks » 24 zář 2009, 12:43

to mi připomíná co mi říkal táta když si byl u jednoho známého pro starší akvárko (cca 120litrů) komplet zarostlé rostlinami kde již nebyly asi půl roku žádné ryby a když to přines domů tak tam našel asi 20 přežívajících ryb které evidentně přežili bez filtrace, vzduchování, krmení, odkalování atd. takže se živili tím co chcíplo a potěrem prostě huuuuuuuuusty 8)
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod Sonic12 » 24 zář 2009, 12:50

Tak to já se o ty moje poslední tři kousky teda trošku starám, zas až tak doslova "dožít" je nenechávám :lol: Místo nich jsem plánoval Terčovce, ale uvažuji o malé jednodruhové tanganice...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků