Nitrat - CO 3

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Nitrat - CO 3

Příspěvekod mawerick » 24 zář 2009, 20:04

... rád by som sa Vás opýtal aké množstvo nitrátu ma byt vo vode sladkovodného akvária ... podla môjho dnešného testu mam 25mg/l ... je to veľa alebo málo .... potrebujem sa zbaviť hnedej a čiernej riasy a bolo mi povedané, žš velké množstvo nitrátov podporuje rast rias .... viete mi poradiť? ... Ďakujem
Přílohy
20092009350.jpg
20092009350.jpg (54.3 KiB) Zobrazeno 2697 krát
20092009341.jpg
20092009341.jpg (75.14 KiB) Zobrazeno 2697 krát
mawerick
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2009, 11:32
Bydliště: Lučenec
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod yossarian » 24 zář 2009, 20:48

25mg/l neni zas tak moc ,ale neni to ani malo. Zalezi kdy jsi ty dusicnany meril jeslti po vymene vody, nebo pred tim. Uplne nejlepsi bude kdyz zmeris vstupni vodu z vodovodu. Koncetrace nitratu se reguluje(v akva bez rostlin) vymenou vody a neprekrmovanim.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Mauve » 24 zář 2009, 21:09

mawerick ...toto téma je asi věčné :wink: 25 mg/l je málo, u tvých malawi ryb úplně pohodová hodnota. Určitě
by se našli tací, kteří nemají tak "dobré" hodnoty ani u vstupní vody (vzpomínám na canarta)........

S tou řasou - jasně, stále kolem dokola - proudění, živiny, svítit, nesvítit, dát tamto, změnit toto..........

Můj názor je, že v každém akváriu s "afrikou" se tak nějak každému akvaristovi řasa tvoří. Má různý
průběh zjevení a zmizení, nahrazení jinou řasou...prostě v akváriu jde o velmi malé nestabilní prostředí, kde
v podstatě nelze nastálo ukotvit trvale stejné podmínky, abys mohl prohlásit, že jsi svůj nekonečný
souboj s nežádoucí řasou vyhrál. Do hry vstupuje během roku mnoho proměnných (ryby rostou, přibývají,
ubývají, mění se délka denního svitu, mění se trochu svítivost zářivek, mění se vstupní voda.........)

Co se týče řas, jistě se tu spustí debata a sáhodlouhé rozbory, jak to má každý doma takové a makové.
Já tvrdím, že univerzální návod nelze přenést, co je u jednoho akvaristy, není u druhého možné.....

Nejlepší řešení je možná - neřešit to. Btw že máme z "afriky" v akváriích většinou býložravce ještě neznamená,
že řasu spasou. Měl jsem petrochromise, tak ti ano, dejme tomu - ale např. tropheus a eretmodus
určitě neumí opást kamení a pozadí dočista. Občas tu sleduji radost nováčků, jak se jim dělá řasa -
a některým se to pak možná přestane líbit a pak zoufale řeší, jak se řasy zbavit.........

Aby sis akvaristiku užil, tak ti dám tip - neřeš to, nevypadá to zas tak zle a dej tomu nějaký čas.......
Určitě lepší, než na tři měsíce nesvítit, abys po těch třech měsících rozsvítil a řasa se do týdne vrátila - to pak
není akvárium pro radost, ale pro zlost...........držím palce

Ještě koukám na ten písek, možná ti tam leze i sinice, už se tu taky řešila, pohledej na webu......
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod wladys » 24 zář 2009, 23:21

Pěkně si to Luboši napsal...moc pěkně. :o :24:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 25 zář 2009, 11:41

Mauve, 100% souhlas - po letech laborování jsem dospěl ke stejnému závěru.

Jediné, kdy mi nerostla žádná řasa bylo totálně zatostlé amazonské akva, s měsíční výměnou vody (max 10% výměna) a malým množstvím ryb. Jinak stále nějaká řasa.

Takže neřeším, nevadím mi. Ono to akva posléze chytne patinu a kameny s pozadím se spojí ve stejnou barvu.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod mawerick » 26 zář 2009, 20:38

.... Ďakujem Vám za Vašu radu ... včera som sa rozhodol si kúpiť dvoch prísavníkov ... a poviem Vám ... že za 24 hodin pôsobenia v mojom aqua .. spásli asi 30% vsetkoj riasy ... zatiaľ sa vyhýbam používaniu chémie ... dúfam že sa mi neprežerú ... o pár dní ak bude všetko klapať Vám ukážem fotky ...
mawerick
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2009, 11:32
Bydliště: Lučenec
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod J.B » 09 říj 2009, 12:11

ahoj-spasou přísavníci i tvrdou zelenou řasu ze skla?jde blbě odstranit i houbičkou na nádobí.... :(
Uživatelský avatar
J.B
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 08 lis 2008, 21:09
Bydliště: JIČÍN

Příspěvekod Elvis » 09 říj 2009, 16:21

J.B píše:ahoj-spasou přísavníci i tvrdou zelenou řasu ze skla?jde blbě odstranit i houbičkou na nádobí.... :(


Zelené tečky Ancistrus odstranit nedokáže. To je na tobě a tvojí houbičce. :D Naštěstí tohle není zelená řasa která roste ve vláknech a ryby jí spásají a ty tečky rostou dost pomalu.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Metys » 10 říj 2009, 16:01

Mauve a co ted vubec chovas, nemel jsi v planu nejakou velkou vanu s vetsima Petrakama: :o
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod wladys » 10 říj 2009, 19:11

Metys píše:Mauve a co ted vubec chovas, nemel jsi v planu nejakou velkou vanu s vetsima Petrakama: :o


...taky,že .Stačilo kliknout na Obrázek :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron