Rasy jako vlasy

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Rasy jako vlasy

Příspěvekod A+I » 29 říj 2009, 10:55

Uz jste meli nekdo neco podobnyho? (Nemyslim na hlave nebo na brade). :D Mame tolik akvarek, ale tohle jsme jeste v zadnym nemeli. :?
Zacalo se to delat po zalozeni noveho akva pred 4 mesici a nemuzeme s tim hnout. Ztrati se to jenom kdyz prestaneme nad akvariem par tydnu svitit. Jak zase svitime, je to hned zpatky a roste to strasne rychle. Ale protoze je v akvariu nekolik rostlin a ryby, tak bych preferovala akvaro rozsvicene.
Přílohy
Rasa1.jpg
Foceno 23.10.
Rasa1.jpg (78.13 KiB) Zobrazeno 1911 krát
Rasa2.jpg
Foceno 26.10.
Rasa2.jpg (70.02 KiB) Zobrazeno 1911 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 29 říj 2009, 11:15

:shock: :shock: :shock: ....tak Álo, ta řasa nemá chybu :24: .....vypadá přímo skvěle :lol: Nikdy jsem se s takovou řasou nesetkal, a že jsem jich měl už hodně druhů. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 29 říj 2009, 11:25

Broviku, vis co je nejhorsi? Ze je v te "vane". A pochybuju, ze ji budou Pecicky okusovat po veceri jako zakusek. :lol:
Nekdo tu nedavno psal, ze Molly zravaly rasu, nevis jestli by jim tahle chutnala?
Mam tu otevrene fotky. V zari jsme nad akva skoro nesvitili a rasa zmizla. Pred 3 tydnama jsme zase zacali svitit. Na fotkach ze 16.10. neni ani chloupek na nicem v akva a o tyden pozdeji opet tahle nadilka :roll: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Aqua

Příspěvekod Matthes » 29 říj 2009, 12:20

Já se s takovou řasou taky u nás nesetkal (až teď jsem zjistil, že jste z USA :oops: ) no jedinou řasu kterou mám je tato a ani mi moc nevadí :lol:
Přílohy
DSC07733.JPG
DSC07733.JPG (151.9 KiB) Zobrazeno 1856 krát
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod brova » 29 říj 2009, 12:28

A+I píše:Broviku, vis co je nejhorsi? Ze je v te "vane". A pochybuju, ze ji budou Pecicky okusovat po veceri jako zakusek. :lol:
Nekdo tu nedavno psal, ze Molly zravaly rasu, nevis jestli by jim tahle chutnala?
Mam tu otevrene fotky. V zari jsme nad akva skoro nesvitili a rasa zmizla. Pred 3 tydnama jsme zase zacali svitit. Na fotkach ze 16.10. neni ani chloupek na nicem v akva a o tyden pozdeji opet tahle nadilka :roll: .


Já mám taky v Rio Xingu řasu - hnědou štětku ale má stejnou barvu jako pozadí a jelikož se mi dělá jen na pozadí, tak to dobře ladí. :lol: :lol: :lol:
Álo, Pecičky si té řasy ani nevšimnou, to by musela být z masa :lol: :lol: :lol: :lol: Mollyny řasu žerou, ale jestli budou žrát i tuto, tak to fakt nevím :3: Na kolik jedeš zářivek v AQ? Pokud na víc, tak zkus některé vypnout a uvidíš....ale ne všechny. Já myslím, že časem Ti řasa odejde sama, takto ohromné AQ se pořádně zajede i za víc, jak za 1/2 roku. Ještě bych to moc neřešil. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 30 říj 2009, 00:01

Broviku, ja to resit musim! Musis uznat, ze to neni akva k prezentaci :lol:
Zarivky mame uplne stejne jako nad vsema ostatnima akva a protoze tohle akvarium je 2.5 metru dlouhe, tak mame dvoje vedle sebe. A to je v tom akva uz 3 mesice zapnute UV a ve filtru je zeolit. Nejak na to prece musime vyzrat :8: :8: , ja nechci mit vlasy v akva :17: .
Matthes, tu stetku posol a ona zmizne. Tobe sice nevadi, ale muze vadit rybam, nekde pisou, ze to je toxicky pro ryby, ale nevim.
Uz to zase povyrostlo, ted jsem to vyfotila. Nezbyde nez zase na nejakou dobu zhasnout a pak zkusit nejaky jiny svetlo.
Přílohy
Rasa3.JPG
Foceno 29.10.
Rasa3.JPG (66.47 KiB) Zobrazeno 1790 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod pathfoot » 30 říj 2009, 00:12

A jak moc tam pouštíš vzduchování. Mám z doslechu, že na některé řasi platí trochu ho přiškrtit. Samozdřejmě bych to dělal opatrně s ohledem na ryby. Až bude nejhůř můžeš jí přesunout do několika sklenic a skoumat, co na ní platí :? až bude nejhůž.
pathfoot
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19 črc 2009, 21:46

Příspěvekod A+I » 30 říj 2009, 00:26

V tom druhem rohu nadrze je vzduchovaci kamen napichlej na motorek, kterej je urcenej do 40 litroveho akva. Na vzduchovani v akva trvam (vim proc). Zajimavy je, ze ta rasa je hlavne na strane, kde se nevzduchuje, 2.5 m od toho vzduchovaciho kaminku. Nad akva jsou dve rampy 120 cm dlouhe a v kazde jsou 3 zarivky. Na te strane s rasou je jedna zarivka jina nez vsechny ostatni. Ale jak rikam, tuhle kombinaci zarivek mame i nad jinyma akvarkama. Musime akva vycistit a vymenit tu jednu zarivku a pak se uvidi. Ja ale myslim, ze tam asi budeme muset zkusit svitit necim jinym a koupit 2 Molly. :3:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod pathfoot » 30 říj 2009, 00:43

Ok, to byl jen návrh. (pro případ, že by se to se vzduchováním přehánělo. A nemyslel jsem vypnout jen omezit.) Každopádně, když už píšeš, že máš pocit, že je toho u vzduchování míň, zkusil bych to z druhé strany. Pokud by to nebylo moc náročné skusil bych přidat k té řase další vzduchování, případně přesunout tohle, jak na to bude reagovat.
pathfoot
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19 črc 2009, 21:46

Příspěvekod brova » 30 říj 2009, 08:00

Álo uvidíš, že časem řasa zmizí. :o Můj názor je ten, že čím větší AQ, tak tím to déle trvá než se dá AQ do pohody.......já jsem v 720l AQ s řasou bojoval asi 1/2 roku......ty budeš o něco déle.......ale opravdu bych zkusil vypnout nějaké zářivky. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron