hnědý sliz ve filtrech

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Troph3us » 07 úno 2010, 14:29

Podle me ti to nejak nasava zradlo
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod karbi02 » 07 úno 2010, 20:18

Troph3us: Žrádlo to opravdu nasává, proto jsem to začal vypínat, jestli to aspoň trochu pomůže, uvidím.
A+I: Ten člověk měl na mysli poměr ryb na filtraci. Jestli je dostačující na tento počet ryb filtr o obsahu filtračních médií 12l plus ten menší, nevím kolik má, litr až dva. Ale pokud vím, tak to více lidem funguje v pohodě, tak tím by to snad být nemělo. V okolí snad problémy nejsou, a problémy by byly i třeba v polovině Prahy, beru vodu z VD Želivka.
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod Troph3us » 07 úno 2010, 20:34

Jak to mas vyreseny to nasavani?

Ja po zabehu noveho akva, kde mam vstup do filtru jak dole, tak nahore pro sber necistot z hladiny, jsem resil podobnu situaci (ne tolik), hned jsem nahoru prilepil sitku, ktera konkretne Sera Flora, brani vstupu k nasavani filtrace.

Naplne bych bych vydrbal kartackem a hlavne zamezil filtru nasavat zradlo.
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod karbi02 » 08 úno 2010, 13:13

Troph3us: Náplně už nějak vyperu, ať už kartáčkem, nebo to chci zkusit vystříkat wapkou. Bakterie mi zůstanou ve válečcích a hlavně v siporaxu. Snad to bude stačit. Vnikání do filtru problém je. Nasávání do filtrů mám zhruba v polovině výšky vodního sloupce. Jakýma síťkama jsi to vyřešil a jak? To by ta síťka musela být dost jemná, ne? Když krmím, tak vznikne i mnoho malých drobečků. Něco vymyslet budu muset.
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod richard » 08 úno 2010, 14:27

což takhle narazit na nasávání biomolitan jako hrubý předfiltr - a ten pravidelně čistit?

To musíš asi fakt dost krmit. Mám tetratec 1200 + fluval fx5 a s tímto jsem se nesetkal. Počítám, že by se s tímto potýkali všichni, kdo používají externí filtry.

Krmím po troškách a ryby jsou rychlejší než se zřádlo stihne dostat k nasávání. Zkus nesypat vše najednou, ale vždy usypat trochu krmení, které ryby okamžitě vymetou.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Pecan » 08 úno 2010, 15:26

Nemáš nějakého známého na hygieně nebo na mikrobiol. v nemocnici nebo třeba biologa z jinýho oboru? Připadá mi , že by bylo nejlepší zkusit to tzv. vykultivovat a podle toho se zařídit....
Nebo to zkus jednou "osolit" entizolem v max. dávce a pak vyměnit vodu za nějakou "zajetou" od jiného akvaristy , pak samozřejmě opět porušená rovnováha a postupně "zabíhání" s častější výměnou vody, ale jestli se ti takhle často "zasí..." filtr, tak asi stejně čistíš prakticky pořád...
Všechno lepší než to vypouštět.
Ale je fakt , že možná by bylo nejjednodušší to zkusit nejprve tím UV sterilizátorem, ale já s tím nemám zkušenosti....
Zkus zapátrat ve fórech o vodě po stránce čistoty apod....třeba někde něco nabídnou...
Ty fotky jsou fakt strašidelný....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod bedna » 08 úno 2010, 16:10

Pecan píše:Nemáš nějakého známého na hygieně nebo na mikrobiol. v nemocnici nebo třeba biologa z jinýho oboru? Připadá mi , že by bylo nejlepší zkusit to tzv. vykultivovat a podle toho se zařídit....
Nebo to zkus jednou "osolit" entizolem v max. dávce a pak vyměnit vodu za nějakou "zajetou" od jiného akvaristy , pak samozřejmě opět porušená rovnováha a postupně "zabíhání" s častější výměnou vody, ale jestli se ti takhle často "zasí..." filtr, tak asi stejně čistíš prakticky pořád...
Všechno lepší než to vypouštět.
Ale je fakt , že možná by bylo nejjednodušší to zkusit nejprve tím UV sterilizátorem, ale já s tím nemám zkušenosti....
Zkus zapátrat ve fórech o vodě po stránce čistoty apod....třeba někde něco nabídnou...
Ty fotky jsou fakt strašidelný....


Za prve, proboha, proc entizol? Protoze je to ze zradla a z toho plyne, ze by se mohlo jednat o strevni bicikovce ci proc? A za druhe, proc by mel entizol znicit bakterie ve filtru?

Hlavne tam nestrkej entizol!
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod PIETRO » 08 úno 2010, 17:13

Dlouho, si pročítám tuto debatu a vidím, že není schůdného řešení.
Ta se ti pokusím pomoci. Začal bych u filtrace. Dle mého je nedostatečná?? Také bych omezil na dobu nezbytně nutnou krmení.
Do filtrace bych místo válečku přidal ještě biomolitan a ZEOLIT. Určitě důležitý faktor je cyklus výměny vody+důsledné odkalení nádrže. Divím se jen, že nemáš problém s přemnožením řas??? Nelze přesně identifikovat druh bakterie bez laboratorní expertízy. Jak píše Pecan musí se udělat kultivace vzorku. Doporučuji navštívit laboratoř na hygieně nebo oslovit některý ústav co se zabývá analýzou biologických vzorků. UV záření zabije veškerou formu života, která je na malé buněčné úrovni. Tedy za předpokladu že UV zářič není mimo okruh vody a UV nezasahuje do filtračních náplní. Léčiva nikdy nepoužívej je to nesmysl. Také mi prosím uveď, jaký máš vodárenský zdroj, tam může být problém. Tvorba železitých a sirných bakterií ti může dělat problém ve filtru.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mauve » 08 úno 2010, 19:15

karbi02 - jen pro ilustraci - fotku akvária bys neměl? Můžeš mít pouze subjektivní dojem,
že je v akváriu vše v pořádku. Nevěřím, že bys měl takovou smůlu, že bys měl ve filtru
nějaké vyjímečné druhy organismů, které toto vše způsobují.

To akvárium je dost zarybněné, ryby jsou také o rok nebo o kolik starší, než když jsi je tam dával -
že se "tam celkem daří piskořkám" také něco signalizuje.

Volil bych zlepšení hygieny při provozování akvária, možná se ti to dobře nečte, ale můj názor je,
že zátěž systému se stupňuje.......
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Moliro » 08 úno 2010, 19:28

Už jsem to viděl u známého a u něho to byla kombinace typu krmení (hodně drobné a lehké - např. cyklop apod) a druhu ryb (nebyly to např. tropheusy a nestačily to vysbírat). Filtr pobral hodně krmení a to umožnilo velký rozvoj bakterií. Vytvořily se právě takové slizké povlaky = zbytky krmení a bakterie, které se na něm živí. Nevím, jestli to je tvůj případ, ale je to pravděpodobné. Zkusil bych krmit častěji a v malých dávkách.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník