hnědý sliz ve filtrech

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod karbi02 » 08 úno 2010, 22:16

Takže to vezmu postupně
Mám kámoše v laborce na Želivce, dodavatele vody, tak zkusím, jestli by mi nepomohl on.
Zkusím omezit dobu krmení na minimum. Těch válečků mám ve filtru půl misky, jinak je ve filtru biomolitan a sera siporax. Vyměním je za zeolit. Jak jsem psal, tak výměna vody je jednou týdně skoro polovina, zdroj VD Želivka. Řasy mám jen zelené, hnědé vůbec, štětici taky ne.
Akva vyfotím a foto dodám. Na hygieně nevím co prakticky zlepšit. Akva čistit častěji snad ani není dobré. Je pravda že ryby rostou a více zatěžují akvarium, rozhoduji se, že vyndám jednu skupinu ryb, pravděpodobně Elongaty.
Problémy jsem dříve neměl. Již před tímto akva jsem měl akva s tlamovci o prakticky stejném objemu a počtu ryb, filtry jsem měl na menší úrovni a toto se mi nestalo. Jediný rozdíl - krmil jsem jen peletkami a granulkami, lupínky vůbec. Ale Sera Florou krmí kde kdo, tam by problém být neměl. Krmení mi do filtru jde, zkusím ty menší dávky.
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod karbi02 » 09 úno 2010, 00:18

ještě narychlo pár foto, omlouvám se za kvalitu...
Přílohy
Snímek 110.jpg
Snímek 110.jpg (178.47 KiB) Zobrazeno 1452 krát
Snímek 113.jpg
Snímek 113.jpg (208.87 KiB) Zobrazeno 1452 krát
Snímek 121.jpg
Snímek 121.jpg (162.81 KiB) Zobrazeno 1452 krát
Snímek 156.jpg
Snímek 156.jpg (152.72 KiB) Zobrazeno 1446 krát
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod Mauve » 09 úno 2010, 08:44

Ti povím - máš moc pěkné akvárium, proč už není v galerii? :o

Ani by člověk neřekl, že je tam pětatřicet ryb. Ryby bych neubíral, i když
je to dost na hraně a když, tak raději ty thorocáty. Kvůli dekoraci a silnější vrstvě
písku asi ubylo dost z celkového objemu vody.
Mně osobně se jeví výměna půlky vody týdně -že je to málo, byl bych odvážnější.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod karbi02 » 09 úno 2010, 08:53

Já vím, že ty thoracáty do malawi nepatří a mají i trošku jiné nároky na vodu, ale celkem dobře luxujou co spadne na zem a ty rybky prostě miluju. Těch bych se zbavoval velice, ale velice nerad. :wink:
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod Mauve » 09 úno 2010, 08:58

To nebyl rozkaz, proti "narušení" biotopu nic nemám. A když k nim máš takový vztah - není co řešit. :o
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod mikro » 09 úno 2010, 09:01

Přesně takhle bych chtěl mít naskládané kameny. je to jak živé. kde si je našel? hned se mě vybavila fotka přímo z jezera.
Akvárko máš vážně pěkné 1* ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Pecan » 09 úno 2010, 09:05

bedna píše:
Pecan píše:Nemáš nějakého známého na hygieně nebo na mikrobiol. v nemocnici nebo třeba biologa z jinýho oboru? Připadá mi , že by bylo nejlepší zkusit to tzv. vykultivovat a podle toho se zařídit....
Nebo to zkus jednou "osolit" entizolem v max. dávce a pak vyměnit vodu za nějakou "zajetou" od jiného akvaristy , pak samozřejmě opět porušená rovnováha a postupně "zabíhání" s častější výměnou vody, ale jestli se ti takhle často "zasí..." filtr, tak asi stejně čistíš prakticky pořád...
Všechno lepší než to vypouštět.
Ale je fakt , že možná by bylo nejjednodušší to zkusit nejprve tím UV sterilizátorem, ale já s tím nemám zkušenosti....
Zkus zapátrat ve fórech o vodě po stránce čistoty apod....třeba někde něco nabídnou...
Ty fotky jsou fakt strašidelný....


Za prve, proboha, proc entizol? Protoze je to ze zradla a z toho plyne, ze by se mohlo jednat o strevni bicikovce ci proc? A za druhe, proc by mel entizol znicit bakterie ve filtru?

Hlavne tam nestrkej entizol!


Asi se nevyznáš v ATB , entizol působí nejenom proti bičíkovcům ,ale proti všem bakteriím (hlavně anaerobům) , tedy patrně i proti těm "slizovým"
A podle mě jednorázový ATB "šok" je pořád lepší , než opakované "prohrabávání akvária" ve smyslu permanentního čištění filtru , rušení ryb a porušování rovnováhy.
Bedno, pošlu ti výpis ze "Spofáku", co je entizol a na co působí, jestli chceš... věděl jsem , že tím rozbouřím vody, ale snažmě se vymyslet, jak mu pomoci...
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Pecan » 09 úno 2010, 09:27

...ještě dodám , až budeš mít po tom trápení , dej akva do galerie, je fakt krásný.....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod bedna » 09 úno 2010, 09:31

Pecan píše:
bedna píše:
Pecan píše:Nemáš nějakého známého na hygieně nebo na mikrobiol. v nemocnici nebo třeba biologa z jinýho oboru? Připadá mi , že by bylo nejlepší zkusit to tzv. vykultivovat a podle toho se zařídit....
Nebo to zkus jednou "osolit" entizolem v max. dávce a pak vyměnit vodu za nějakou "zajetou" od jiného akvaristy , pak samozřejmě opět porušená rovnováha a postupně "zabíhání" s častější výměnou vody, ale jestli se ti takhle často "zasí..." filtr, tak asi stejně čistíš prakticky pořád...
Všechno lepší než to vypouštět.
Ale je fakt , že možná by bylo nejjednodušší to zkusit nejprve tím UV sterilizátorem, ale já s tím nemám zkušenosti....
Zkus zapátrat ve fórech o vodě po stránce čistoty apod....třeba někde něco nabídnou...
Ty fotky jsou fakt strašidelný....


Za prve, proboha, proc entizol? Protoze je to ze zradla a z toho plyne, ze by se mohlo jednat o strevni bicikovce ci proc? A za druhe, proc by mel entizol znicit bakterie ve filtru?

Hlavne tam nestrkej entizol!


Asi se nevyznáš v ATB , entizol působí nejenom proti bičíkovcům ,ale proti všem bakteriím (hlavně anaerobům) , tedy patrně i proti těm "slizovým"
A podle mě jednorázový ATB "šok" je pořád lepší , než opakované "prohrabávání akvária" ve smyslu permanentního čištění filtru , rušení ryb a porušování rovnováhy.
Bedno, pošlu ti výpis ze "Spofáku", co je entizol a na co působí, jestli chceš... věděl jsem , že tím rozbouřím vody, ale snažmě se vymyslet, jak mu pomoci...


OK, to je argument, beru, ale co zbytecny dopad na ryby? Hmmm, urcite bys taky nechtel plavat jen tak z prdele v roztoku entizolu ;-) Proto to je kravina... viz. Pietro

EDIT: Tak jsem nad tim premyslel, nahodou mam za sebou lecbu ryb entizolem a bactopurem direct. Entizol mi filtr neznicil, byl tam 4 dny samosattny, zadne zmeny v chemismu vody, bactopur direct za den odrovnal filtr - zacalo stoupat NO2 a urcite tam byl i nejaky cpavek. Hmmmmm?!
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Pecan » 10 úno 2010, 01:21

takže se asi vrátím k tomu...."namnožit a zjistit původce" Je fakt že anaeroby v lidským těle asi nemusí být příbuzné s anaeroby ve vodě...tam už moje biologie zaostává...
Kdo bude mít čas , tak by mohl zjistit , jak se přesně jmenují bakterie ve filtru, na netu by to někde mohlo být
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník