hnědý sliz ve filtrech

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Troph3us » 30 led 2010, 20:50

ja mam vespod zhruba to co mas na 1 fotce, asi po 2 mesici bez cisteni, podle me to jsou namnozene bakterie, to co mas ale na fotkach 3+4 je des, to bych nechtel cistit
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod sarka.x » 30 led 2010, 21:06

Tak to jsem ještě neviděla... :shock: Můžu se zeptat čím krmíš a kolik máš ryb v aq?
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod CendaS » 30 led 2010, 21:11

karbi02 píše:Nejvíc ucpaný to bylo ve spodní části filtru.

No tak to je síla. "Spodní část filtru" je u Tebe taky předpokládám první po vstupu, teda sání ... Já to zatím řeším tak, že do koše co je na vstupu dávám jenom filtrační vatu.
Tu pak celou vyhazuju a molitany v dalších koších jsou relativně čistý.....
CendaS
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2009, 12:46

Příspěvekod karbi02 » 30 led 2010, 21:25

Akva 350l, asi 35 dospělých ryb a několik mladých. Ryby rostlinožravé - ps. zebra RR, ps. demasoni, ps. elongatus, labidochromis yellow a sumci. Filtr venkovní tetratec 1200 na bio čištění a potom aquaclear závěsný na mechanické čištění. Krmím dvakrát denně většinou vločky sera flora, někdy namočené granule JBL NovoRift, méně pak SAK spirulina a Nutrafin Floating cichlid pellets.Výměna vody asi polovina množství jednou týdně. Celkem se tam daří i piskořkám. Snažím se nepřekrmovat. Teplota kolem 27-28 stupňů, ale myslím, že teploměr ukazuje o jeden dva stupně víc, takže kolem 26. Svítím tak 10-12 hodin.
CendaS: Při tý rychlosti, jak se mi to zaneslo za těch 14 dní by ta vata byla nepropustná mnohem rychleji. A nepředstavuji si, že bych ten filtr každých 14 dní čistil. Dříve jsem tam lezl tak za čtvrt roku.
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod sarka.x » 30 led 2010, 22:06

Nic nestandartního, krom tý teploty ......jestli tam máš třeba opravdu těch 28 permanentně, může se bakteriím extrémě dobře dařit ve filtru. Je to jen taková "úvaha" :?
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod karbi02 » 30 led 2010, 22:24

Nejhorší je, že ta teplota se neměnila. Takhle to akva funguje už dost dlouho a vše bez problémů, až poslední dobou...
Bohoušek: Keramické válečky, biomolitan, kterej původní má poréznost tak 10 PPI, potom biomolitan 20 PPI, SERA Siporax.
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod A+I » 30 led 2010, 23:50

Ahoj, pisu spis mimo otazku, protoze nevim co to je za sliz. Jedine snad, ze se tam nejakym zpusobem (mozna se zradlem) dostal nejaky druh bakterie, kteremu se tam dobre dari.
Ale urcite by bylo dobry zjistit, kolik mas opravdu teplotu v akvariu, protoze cim vyssi teplota, tim rychlejsi maji ryby metabolismus a rychleji "ziji" - to znamena, ze driv starnou. Takze vyssi teplotou vlastne zkracujes temto rybam zivot.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CendaS » 03 úno 2010, 05:22

Teď mě budete asi kamenovat :-) Co zkusit dát před filtr UV lampu ?
CendaS
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2009, 12:46

Příspěvekod karbi02 » 06 úno 2010, 20:00

Tak jsem to řešil ještě na dvou forech a zatím to vypadá, že jsou to přemnožené baktérie. Bylo mi řečeno, že by to mohlo být z překrmování a potom také z většího počtu ryb. Nemyslím, že bych nějak překrmoval, ale začal jsem při krmení vypínat filtry. S tím přerybněním nevím, možná bych mohl pár ryb odlovit. Jenže když si představím, jak budu vyndavat všechny šutry ven z toho kamenolomu... :? Možná stojí za zvážení, zkusit to v noci při nějakém slaboučkém osvětlení. Aktivním uhlím se toho asi nezbavím, co? To je spíš na vyčištění chemie z vody apod. Ale už přemejšlím o všem.
CendaS: Nějaké nové poznatky k problému?
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod A+I » 07 úno 2010, 12:46

Z vetsiho poctu ryb? :shock: :shock: A kolik jich tam chces mit? Myslis, ze kdyz vylovis pryc par ryb, ze to neco vyresi? Akorat si nabouras zabehnute hejno a muzou nastat zbytecne problemy s agresivitou. Kdybych tu napsala jak my mame prerybnena akvaria, tak mne to nebude nikdo verit. Mne pripadne Tvoje akva spis nedorybnene nez prerybnene, vazne!!
Sice nevim, jak Ti pomoct, ale ten pocet ryb na to urcite nema vliv. A s tim stejnym zradlem tu krmi vic lidi, tak tim to snad taky nebude. Mohlo by byt neco ve vstupni vode, nedela se to i lidem ve Tvym okoli?
Logickym premyslenim by to UV pred filtrem mohlo pomoct, ale to bys musel dat asi kompletne nove naplne do zdesinfikovaneho filtru, protoze UV nezabije bakterie, ktere jsou uz ve filtru. Ale nevim, nevim. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron