keramické filtry

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Pecan » 31 bře 2010, 06:24

To A+I ...a...můžu se zeptat proč?
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod A+I » 31 bře 2010, 09:42

Pecan píše:To A+I ...a...můžu se zeptat proč?

Protoze by se to rychle ucpavalo. Tak treba nektere nase canistry jsou 40 cm vysoke a specialne v akva s Geophagy a rostlinami by to byl problem, protoze prvni vrstva by se ucpala brzo a pak by voda nemohla protekat. Tam mame biomolitan az jako posledni vrstvu :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod jonathane » 31 bře 2010, 16:29

Moliro píše:Tak tedy: Je keramika vhodnější než biomolitan? :)

Vláďo, keramika slouží ve filtru k osidlování nitrifikačních bakterií, proto zkouším tyto filtry....vůbec Ti neberu to, že biomolitan je asi na čištění lepší. Jednou za čas válečky ve filtru propláchnu v ruce v kýblu. Toť vše......pokud se mi to osvědčí, budu to používat, pokud ne nebudu......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod jonathane » 31 bře 2010, 16:30

A+I píše:
Pecan píše:To A+I ...a...můžu se zeptat proč?

Protoze by se to rychle ucpavalo. Tak treba nektere nase canistry jsou 40 cm vysoke a specialne v akva s Geophagy a rostlinami by to byl problem, protoze prvni vrstva by se ucpala brzo a pak by voda nemohla protekat. Tam mame biomolitan az jako posledni vrstvu :o .


Jj u kýblů by to byl asi problém i když tam jsou taky válečky, teda je možnost je tam dokoupit a dát, ale já tu celou dobu mluvím o svém skleněném biofiltru pod AQ.
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Moliro » 31 bře 2010, 17:28

jonathane píše:
Moliro píše:Tak tedy: Je keramika vhodnější než biomolitan? :)

Vláďo, keramika slouží ve filtru k osidlování nitrifikačních bakterií, proto zkouším tyto filtry....vůbec Ti neberu to, že biomolitan je asi na čištění lepší. Jednou za čas válečky ve filtru propláchnu v ruce v kýblu. Toť vše......pokud se mi to osvědčí, budu to používat, pokud ne nebudu......


Jj, jasně Martine, to všichni víme, ale to biomolitan taky. Jen mi připadá, že bakteriím poskytuje daleko větší povrch na který mohou nasednout, takže se jich tam prostě vejde víc a tím tu vodu vyčistí při stejném objemu filtru lépe. Pokud bych choval geophagy jako A+I, tak by asi byly předfiltry na hrubší nečistoty nutné, ale u Malawi mi to nepřipadá tak potřeba. To je můj názor a pokud Ti to bude s keramikou fungovat lépe, pro ryby jen dobře :)
Probereme to třeba při příští návštěvě, zajímá mě jaké budou výsledky :)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jonathane » 31 bře 2010, 17:33

Moliro píše:
jonathane píše:
Moliro píše:Tak tedy: Je keramika vhodnější než biomolitan? :)

Vláďo, keramika slouží ve filtru k osidlování nitrifikačních bakterií, proto zkouším tyto filtry....vůbec Ti neberu to, že biomolitan je asi na čištění lepší. Jednou za čas válečky ve filtru propláchnu v ruce v kýblu. Toť vše......pokud se mi to osvědčí, budu to používat, pokud ne nebudu......


Jj, jasně Martine, to všichni víme, ale to biomolitan taky. Jen mi připadá, že bakteriím poskytuje daleko větší povrch na který mohou nasednout, takže se jich tam prostě vejde víc a tím tu vodu vyčistí při stejném objemu filtru lépe. Pokud bych choval geophagy jako A+I, tak by asi byly předfiltry na hrubší nečistoty nutné, ale u Malawi mi to nepřipadá tak potřeba. To je můj názor a pokud Ti to bude s keramikou fungovat lépe, pro ryby jen dobře :)
Probereme to třeba při příští návštěvě, zajímá mě jaké budou výsledky :)


Jak píše Ála, nemám ve filtru jen biomolitan.......jj asi máš pravdu pane ředitel............."proto voni jsou Vachmajstr a já jen závodčí...a proč? Protože maj místo hlavy kokosovej vořech".......to bylo takové malé intermezzo ze Švejka :lol: :lol: :lol: :lol: první poznatek už je voda v AQ je o poznání čištější.......dneska jsem Markovi (Yossarian) dovezl od Ruferta 14 ks Kirizi.....dostal jsem za 17 ks S. fryeri....můj odchov.....a ty Kirizi jsou fakt moc krásné.......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Moliro » 31 bře 2010, 18:01

:lol: :lol: Nehraj si na Švejka, jsou tu vhodnější adepti :D :D
Tak jestli ty Kirizy Marek přihodil k Maswám a Kasakalave, tak to tam musí už mít docela těsno :)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jonathane » 31 bře 2010, 18:21

Moliro píše::lol: :lol: Nehraj si na Švejka, jsou tu vhodnější adepti :D :D
Tak jestli ty Kirizy Marek přihodil k Maswám a Kasakalave, tak to tam musí už mít docela těsno :)


ne ne, má je zatím v menší nádrži, kde jsou v pohodě...pracuje na dvou velkých AQ......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Moliro » 31 bře 2010, 18:58

Tak to jo, to bude asi ta, kde má ty 2 malý kasakalave
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

re

Příspěvekod jonathane » 31 bře 2010, 19:37

jj přesně tak
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron