odpařování vody

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

odpařování vody

Příspěvekod mcgogo » 21 dub 2010, 09:50

Ahoj,

mám takový blbý dotaz. Bude to znít blbě, ale docela mě to trápí. Mám akva 140*50*32 200l, délka140, hloubka 50. Ještě nemám hotov kryt na akva a na vrchu mám dvě prkna a na nich položenou zářivku 2*36W 1*OSRAM žlutá a 1*HAGEN (AQUAGLO) fialová. Denně mi zmizí asi tak 0,5-1cm vody z hladiny tj. asi 3,5-7l vody. Je možné že se voda odpařuje? Zářivka je asi tak 7cm nad hladinou a topím. Voda má asi 27 °C okolí podobně. Pořád akvárium kontroluji zda někde neteče, ale nezdá se mi to, tak mě napadlo to odpařování. Je to přeci jen docela velká plocha.

A ještě jeden dotaz.

Chtěl bych trochu upravit dno akva. Jelikož když jsem začínal, tak jsem koupil docela nevhodný písek (Hrubší zrno), chtěl bych ho doplnit a navrch dát písek jemný. Bohužel ale nemám kam dát ryby na delší dobu, tak abych moh celé akva vypustit, vybrat starý písek a nechat zaběhnout. Je nějaká možnost jak doplnit písek, aniž by se musela všechna voda vypustit. Tzn. Nezakalí se voda pokud písek přidám a pořádně properu? Poradíte případně kde a jaký písek koupit, aby byl už z obchodu kvalitně vypraný?


díky všem za rady
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: odpařování vody

Příspěvekod RUMburak1110 » 21 dub 2010, 12:08

mcgogo píše:Ahoj,

mám takový blbý dotaz. Bude to znít blbě, ale docela mě to trápí. Mám akva 140*50*32 200l, délka140, hloubka 50. Ještě nemám hotov kryt na akva a na vrchu mám dvě prkna a na nich položenou zářivku 2*36W 1*OSRAM žlutá a 1*HAGEN (AQUAGLO) fialová. Denně mi zmizí asi tak 0,5-1cm vody z hladiny tj. asi 3,5-7l vody. Je možné že se voda odpařuje? Zářivka je asi tak 7cm nad hladinou a topím. Voda má asi 27 °C okolí podobně. Pořád akvárium kontroluji zda někde neteče, ale nezdá se mi to, tak mě napadlo to odpařování. Je to přeci jen docela velká plocha.

A ještě jeden dotaz.

Chtěl bych trochu upravit dno akva. Jelikož když jsem začínal, tak jsem koupil docela nevhodný písek (Hrubší zrno), chtěl bych ho doplnit a navrch dát písek jemný. Bohužel ale nemám kam dát ryby na delší dobu, tak abych moh celé akva vypustit, vybrat starý písek a nechat zaběhnout. Je nějaká možnost jak doplnit písek, aniž by se musela všechna voda vypustit. Tzn. Nezakalí se voda pokud písek přidám a pořádně properu? Poradíte případně kde a jaký písek koupit, aby byl už z obchodu kvalitně vypraný?


díky všem za rady


Ahoj.
Přijde mi to množsví taky moc velké. Opravdu to nikde neteče? Aproč ta teplota 27°C? Stačilo by 25-26°C.

Jinak počítej s tím, že pokud nasypeš do nádrže propraný jemnější písek, tak ti propadá na dno a nahoře budeš mít stejně to co si tam měl. Pokud je to o dost tedy hrubší. Nejlepší by bylo staré dno úplně nahradit jiným. :o Pokud je akvárium dobře zaběhlé neměl by to být problém. Nemusíš brát celou vodu. Jen takové množství, aby se ti písek dobře vyndaval. Vodu si můžeš dát do nějakého sudu, ale filtrace musí v něm pořád běžet.

Nic lepšího mě asi nenapadá.
Ať to plave!
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod Kamil » 21 dub 2010, 12:11

mám vypozorovaný, že těch 27 stupňů se odpařuje opravdu o dost rychleji než 25...to stáhni a uvidíš.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mcgogo » 21 dub 2010, 14:33

Ok díky stáhnul jsem to. Měl jsem tam původně 25, ale omylem jsem když jsem zasouval krycí sklo šoupknul s tím štelovátkem na topení. :lol: No všiml jsem si toho až po delší době a zdálo se mi že jsou ryby takové spokojenější, tak jsem jim to takhle nechal. Včera jsem to ale stáhl páč jsem chtěl zjistit jestli se kvůli tomu odpařuje ta voda.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků