Mléčná voda v novém akva

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Mléčná voda v novém akva

Příspěvekod Sovaja » 06 kvě 2010, 21:10

Ahoj,

mám otázku, sice jsem to tady už u někoho četl, ale raději se znovu zeptám. Před dvěma dny jsem napustil nové akvárium(120x40x50), pozadí vlastní výroba (polystyren, EPOXY), písek z Mountfieldu, filtrace Fluval 305 jde na plné obrátky....první den všechno OK, vrazil jsem tam zkusmo pár starých rybek, druhý den také OK, ale večer se už voda začala jemně zakalovat a po další noci už je voda dost mléčná. Tuším, že tu někdo psal, že to je celkem normální a že to za pár dní zmizne.....tedy alespoň doufám....je tomu tak?
Jinak ryby jsou OK, vypadaj celkem zdravě, bublinky z akvária i pozadí jsou pryč...jen ta čirá voda jaksi chybí....No v každém případě teď akva zůstane bez nových obyvatel alespoň měsíc, neboť jedu na dovču, takže až po.....což je počítám jen dobře......alespoň se dobře zaběhne....
Jen ta mléčná voda......
Sovaja
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2010, 11:41

Příspěvekod wladys » 06 kvě 2010, 21:47

Je to přemnožený nálevník.Během zákalu nesvítit a hodně vzduchovat.Taky neměnit vodu a pokud možno krmit jen velmi málo.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Taroto » 07 kvě 2010, 09:03

a nebo je to nedoslchlý balakryl. Nálevník by se nerozmnožil tak rychle
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod wladys » 07 kvě 2010, 09:33

Nálevník se rozjede hodně rychle.Není problém,aby do druhého dne byla voda jak mlíko. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jerry1 » 07 kvě 2010, 10:03

Presne jak pise Wladys a navic to tu bylo psane uz nekolikrat a je tu i nespocet fotek s nalevnikem pri zajizdeni novych AQ ...... proste celkem beuna vec! POkud mas filtr z jineho zajeteho AQ tak ho vyzdimej do toho noveho.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Džuzepe » 07 kvě 2010, 10:20

mne osobne sa nalevnik rozmnozil behom par hodin cca den po napusteni a spojazdneni akvaria
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod RUMburak1110 » 07 kvě 2010, 10:58

Souhlasím s tím co tu řekly kluci. Obdobná zkušennost. Balakryl bych z toho nevinil.
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod brova » 07 kvě 2010, 11:15

Džuzepe píše:mne osobne sa nalevnik rozmnozil behom par hodin cca den po napusteni a spojazdneni akvaria


Souhlas, mám stejnou zkušenost. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sovaja » 10 kvě 2010, 08:10

Tak další pokrok, skoro všechny testovací ryby ze starého akvárka jsou tuhé.....už to bude čtvrtý den, co je ta mléčná voda, sice se voda o dost zlepšila, ale pořád není průzračná....začínám být trochu nervózní. Překontrloval jsem znovu filtr, běží na max výkon, dokonce jsem do akva přidal i další, můj starý závěsný vnitřní filtr.....no ještě tam jsou dvě živé ryby, uvidím co bude dál....

Ještě jsem se chtěl zeptat, vyráběl jsem si svoje polystyrenové pozadí, na vtok vody jsem si vyříznul pouze díru o velikosti trubky od filtru (u toho Fluvalu je to takový obdélník o rozměru cca 5x3 cm, u výtoku jsem vyřízl kruhový otvor do kterého jsem nainstaloval košíček od sání z filtru(bl u filtru)...a teď moje otázky:

1) samozřejmě, že se mě dostala voda za pozadí a to okamžitě....ale u vtoku je za pozadím topení a voda je vyústěná přímo z pozadí, takže vlastně neprotéká kolem topení....bude tudíž stíhat to topení ohřívat vodu...díra na přítok není přesná, takže kolem pár milimetrů je......

2) u odtoku, opět voda je i za pozadím....kde máte onen odtok fyzicky, resp odkud přímo taháte vodu...přímo v akváriu a nebo za pozadím a tou dírou v pozadí se to nasává? Asi bude nejlepší udělat nějakou fotku, co.......zkusím a vložím ji sem....

díky
Sovaja
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2010, 11:41

Příspěvekod Sovaja » 10 kvě 2010, 08:11

Tak další pokrok, skoro všechny testovací ryby ze starého akvárka jsou tuhé.....už to bude čtvrtý den, co je ta mléčná voda, sice se voda o dost zlepšila, ale pořád není průzračná....začínám být trochu nervózní. Překontrloval jsem znovu filtr, běží na max výkon, dokonce jsem do akva přidal i další, můj starý závěsný vnitřní filtr.....no ještě tam jsou dvě živé ryby, uvidím co bude dál....

Ještě jsem se chtěl zeptat, vyráběl jsem si svoje polystyrenové pozadí, na vtok vody jsem si vyříznul pouze díru o velikosti trubky od filtru (u toho Fluvalu je to takový obdélník o rozměru cca 5x3 cm, u výtoku jsem vyřízl kruhový otvor do kterého jsem nainstaloval košíček od sání z filtru(bl u filtru)...a teď moje otázky:

1) samozřejmě, že se mě dostala voda za pozadí a to okamžitě....ale u vtoku je za pozadím topení a voda je vyústěná přímo z pozadí, takže vlastně neprotéká kolem topení....bude tudíž stíhat to topení ohřívat vodu...díra na přítok není přesná, takže kolem pár milimetrů je......

2) u odtoku, opět voda je i za pozadím....kde máte onen odtok fyzicky, resp odkud přímo taháte vodu...přímo v akváriu a nebo za pozadím a tou dírou v pozadí se to nasává? Asi bude nejlepší udělat nějakou fotku, co.......zkusím a vložím ji sem....

díky
Sovaja
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2010, 11:41

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků