Dotaz Sůl mořská 25kg

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 25 kvě 2010, 11:27

richard píše:Já bych to tam necpal pokud není nějaká nemoc. není důvod.

No, on neni moc duvod ani pri nemocech - zalezi pri jake nemoci. Pokud se jedna o protozoni parazity a nebo uplny zacatek rozpadu ploutvi, tak sul ano. Taky muze pomoct pri drobnych poranenich. Ale pokud ma ryba nejakou nemoc napriklad bakterialniho puvodu, tak jejimu zdravotnimu stavu sul jeste vic uskodi.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Susp » 25 kvě 2010, 13:45

A+I píše:
richard píše:Já bych to tam necpal pokud není nějaká nemoc. není důvod.

No, on neni moc duvod ani pri nemocech - zalezi pri jake nemoci. Pokud se jedna o protozoni parazity a nebo uplny zacatek rozpadu ploutvi, tak sul ano. Taky muze pomoct pri drobnych poranenich. Ale pokud ma ryba nejakou nemoc napriklad bakterialniho puvodu, tak jejimu zdravotnimu stavu sul jeste vic uskodi.


Tak dobre sul tam tedy dava nebudu....

Ale ted by me zajimalo kolik davate teda VINCENTKY na litr vody mam 540l akvarium + 80l prepadovy filter...
Susp
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 říj 2008, 22:27

Aqua

Příspěvekod Matthes » 25 kvě 2010, 14:46

Taky mi byla doporučena vincentka doma jsem ji běžně používal při rýmě či nachlazení třeba k inhalaci, obsahuje mnoho minerálů a stop. prvků. PIETRO mi napsal, že na 200l jedna láhev, nádrž mám 540l takže jsem dal 2 lahve :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ondra » 25 kvě 2010, 16:29

Taky jsem slišel že někdo dává vincentku.... To mě ale příjde trošku divný a taky je to podle mě jen taková šmela která ničemu nijak moc nepomůže.... Kupovat vincentku pravidelně do akva je trochu neekonomické, lepší nakoupit soli a připravit si nějakou směs... Nehledě na to, že vincentka obsahuje CO2 které okyselí celkem dost vodu, ikdyž potom vyprchá, ale přeci jen je to trochu pH šok.
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Aqua

Příspěvekod Matthes » 25 kvě 2010, 16:36

Aha to jsem nevěděl, chtělo by to udělat samotné téma a trochu to tu prodebatit :)
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PIETRO » 25 kvě 2010, 20:15

Ondra píše:Taky jsem slišel že někdo dává vincentku.... To mě ale příjde trošku divný a taky je to podle mě jen taková šmela která ničemu nijak moc nepomůže.... Kupovat vincentku pravidelně do akva je trochu neekonomické, lepší nakoupit soli a připravit si nějakou směs... Nehledě na to, že vincentka obsahuje CO2 které okyselí celkem dost vodu, ikdyž potom vyprchá, ale přeci jen je to trochu pH šok.

:P Ondro ekonomika se při tak malém množství nedá ani zmínit. Co2 není problém odstranit, když ponechám otevřenou láhev pár hodin a Co2 vyprchá. Jinak dávka je 1 láhev na 250 litrů vody, dávkuji 1xměsičně pouze na doplnění minerálů a stop.prvků.
Je pravda, že se dá namíchat různorodá chem. směs různých solí. To nepopírám. Zdatný chemik jako ty nám jistě poradí 8)
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod richard » 26 kvě 2010, 08:53

ondro, já nejsme zdatný chemik, ani netoužím být.

Dávám 1 láhev na měsíc (každých 14 dní půl), akva 500 litrů (jak píše pietro pro doplnění minerálu a stopových prvků). Tzn. 20Kč za měsíc nevím, o čem se tady bavíme, že je neekonomické. Když vezmu výměnu 1/3 vody za 14 dní, světla, filtry, ryby ,krmení, také pořizovací náklady za akvárko, skříňku osvětlovací rampu, čas tomu věnovaný.... tak vincentka mne již nezabije.

Podle mého je celá akvaristika neekonomická (generuje ztrátu), ale je to koníček a zábava. A to je důvod, proč to všichni tady máme doma a věnujeme tomu čas.

Nechceš mi snad říct, že jsi s akvárkem v plusu. To by pak bylo ekonomické a příšel bych k tobě na rady. Přiznám se, já to mám veliké mínus v řádech desetitisíců.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Mauve » 26 kvě 2010, 09:52

Dolomitický vápenec viz

http://eshop.bobr.cz/dolomiticky-vapenec-5kg-p-877.html

Bez problémů praktikuji již nějaký pátek - akvárium: tanganyika - ryby tropheus, eretmodus, callochromis, altolamprologus......

Dávkování: přiměřeně do první komory externího filtru.

Proč se ze všeho dělá taková věda........
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků