pád PH v akva

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod mcgogo » 31 kvě 2010, 12:07

Díky za rady. Sodu jsem přidal a po dalších měřeních už to vypadá lépe. Sice jsem nečekal že by to zabralo takhle rychle, ale zabralo.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod PetrK » 31 kvě 2010, 18:30

Álo sodu přidávám správně jen koukám, že jsem se hodně blbě vyjádřil, to se omlouvám. Napsal jsem v předchozím příspěvku, že rozmíchanou sodu přidám těsně před napuštěním nádrže. Tím jsem myslel, těsně než je nádrž úplně napuštěná čerstvou vodou, tedy těsně před napuštěním akva. Čerstvou vodu (o shodné teplotě) napouštím do akva přímo z hadice napojené na vodovodní řád. Konec hadice silně stlačuji, aby se napouštěná voda co nejvíce rozstřikovala, aby došlo k co největšímu úniku stlačených plynů z napouštěné vody. Takže roztok thiosíranu vstřikuji přímo do akva při ZAČÁTKU napouštění nádrže a když je nádrž téměř napuštěná, tak naleji rozmíchaný roztok sody. Tak je to doufám správně a ještě jednou se omlouvám za špatné vyjádření v předchozím příspěvku. Kdybych nevěděl o co jde, asi bych to pochopil úplně stejně špatně jako ty :o . Když provádím výměnu vody, nechávám v akva stěží 10 cm sloupec "staré" vody a zbytek napouštím čerstvou :D . Ještě jsem s tím neměl jediný problém ani v předešlém akva a mám pocit, že ryby reagují daleko lépe naž na výměnu třeba necelé 1/2 objemu nádrže. Já osobně si vůbec nedážu představit, že bych měnil např.1/3 objemu nádrže jednou za 14 dní. Nikomu ale svůj model nenutím. PETR
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod A+I » 31 kvě 2010, 23:10

:D :D
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CZmok » 30 bře 2011, 11:15

PetrK píše:...Čerstvou vodu (o shodné teplotě) napouštím do akva přímo z hadice napojené na vodovodní řád....


mohu se zeptat, jak docílíš stejné teploty?
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 bře 2011, 11:19

Já ji docílím po hmatu a podle teploměru mám odchylku 1 stupeň což rybám neuškodí :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod CZmok » 30 bře 2011, 11:23

hmm, my máme průtokové ohřívače, kde se mění teplota i v průběhu tečení... :-( A nějak si nedovedu představit, že budu běhat od kohoutku k akva a koukat na teploměr a podle něj štelovat kohoutek. Mimoto by tam mohly být pěkné výkyvy. Můžu napouštět vodu bez úprav? Nemám žádnou chemku na odstranění chloru ani žádné filtry k tomuto určené...

díky
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 bře 2011, 11:28

Tak já bydlím v paneláku takže nějaké extrémní kolísání nepozoruju, zkus si někde z kohoutku stočit vodu do nějaké větší nádoby a pak změř teplotu, myslím, že je nesmysl aby ti voda skokově dopouštěla +-10 stupnů a i kdyby to kolísalo sínusoidně výsledek by měl být průměr.
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Aqua

Příspěvekod CZmok » 30 bře 2011, 11:33

Matthes píše:Tak já bydlím v paneláku takže nějaké extrémní kolísání nepozoruju, zkus si někde z kohoutku stočit vodu do nějaké větší nádoby a pak změř teplotu, myslím, že je nesmysl aby ti voda skokově dopouštěla +-10 stupnů a i kdyby to kolísalo sínusoidně výsledek by měl být průměr.


kdyby sínusoidně... Tohle je spíš exponenciálně. No, zkoušel si někdy mít nádobí někde, kde teče voda přes starou karmu? ;-) Víc šteluješ kohoutek než meješ.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod CZmok » 30 bře 2011, 11:34

Jo ještě jedna věc, myslíš, že jí tedy můžu napouštět bez úprav? Když trefím teplotu..
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 bře 2011, 12:17

Já to tak dělám, po dopuštění vody přímo z kohoutku ještě přidám z kyblíku rozpuštěnou sodu ve vodě asi dvě pol. lžice (1 lžice tak na 50l vody) nijak zarovnanou ani přehnaně vrchovatou tak akorát :lol: , prostě to nad tím nějak nešpekulovat a nerozebírat vrchovanost lžice, kdybych měl všechno moc řešit tak u toho akva sedím nonstop. Ryby nesmí být až moc zhýčkané, potom stačí něco menšího a jsou nemocné. Prostě když máš zajetý způsob co tebe vyhovuje dodržovat ho. Vodu měním co 2-3 týdny jak mám čas, mě to vychází na víkendy. Jednou čtvrtletně dám láhev vincentky kvůli minerálům. :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron