akva v záběhu

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod koki77 » 20 čer 2010, 12:16

je to test Aqua quik test Esha jsou to papirky je tam barenva stupnice mozne jsem se prehledl ale dukladne jsem to kontroloval,malawi urcite ne jsem domluveny s Wladysem na rybkach od Tngwaniky vsak on vi setkali jsme se osobne,stupnici kontoluji se stupnici na obalu,jestli muzete doporucte mi jinaci a presnejsi test.diky
koki77
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 kvě 2010, 16:20

Příspěvekod wladys » 20 čer 2010, 16:07

A+I píše:
wladys píše:Vcelku nechápu,proč se nějaké testy na NO2 dělají v takových to šílených hodnotách.Už 0,2mg/l je pro ryby smrtelná hodnota!

Ahoj Wladys, ja se s Tebou nechci v zadnem pripade prit o tech hodnotach, ale kdes vzal, ze je 0.2 mg/l pro ryby smrtelna hodnota? Ja s tim z vlastni zkusenosti nemuzu souhlasit. Malawi jsme tenkrat zabihali klasickym zpusobem (bohuzel s rybama a psala jsem o tom jinde), protoze z druheho akvaria jsme nechteli brat filtr ani vodu, nebot tam kratce predtim bylo podezreni na Oodinium a od 14. do 28. dne byly mbuny v hodnotach NO2 minimalne 5 - nejfialovejsi barva na stupnici. NO3 byly samozrejme nula. 28. den jsme tam nakonec vodu z druheho akva nalili protoze ryby tam uz byly OK a do druheho dne se to v Malawi prevratilo - NO2 spadlo na nulu a zvedly se NO3.
Na jednom testu v obchode jsme dnes cetli, ze pri hodnotach NO2 1 az 3 jsou ryby ve stresu a pri hodnotach 5 a vic je pro ryby nebezpeci. Nejvyssi hodnota na tom testu je NO2=10. Tak by mne samotnou ted zajimalo, jak to vlastne je.


Alo,já zase nevím co si mám představit pod hodnotou NO2 1 az 3?V jakých je to hodnotách.V mg/l těžko,protože třeba pan Rejfíř(Aquar) píše....cituji:
Koncentrace dusitanů(NO2) nad 0,2mg/l jsou pro ryby nebezpečné.

Jeho test na NO2 má stupnici do 1,6mg/l

Sice sem psal smrtelné,ale nemusí to platit u všech druhů,některé druhy méně choulostivé snesou jistě třeba i 0,3.Ovšem při koncentraci 1-3mg/l určitě ne.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 20 čer 2010, 16:12

koki77 píše:je to test Aqua quik test Esha jsou to papirky je tam barenva stupnice mozne jsem se prehledl ale dukladne jsem to kontroloval,malawi urcite ne jsem domluveny s Wladysem na rybkach od Tngwaniky vsak on vi setkali jsme se osobne,stupnici kontoluji se stupnici na obalu,jestli muzete doporucte mi jinaci a presnejsi test.diky


Jasně,na rybách jsme domluveni.Nevím to jistě,ale myslím,že jsme probírali i testy a já mluvil o tom,že ty papírkové jsou spíš jen takové velmi orientační a že by to chtělo koupit nějaký test,kde se dá namíchat roztok,ten je rozhodně přesnější.Třeba mnou zmiňovaný a mnou používaný test od firmy AQUAR
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 20 čer 2010, 16:44

Wladys ty testy jsou za hodně dobrou cenu, nevíš jestli jsou použitelný i v mořské akvaristice.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod koki77 » 20 čer 2010, 18:47

wladys píše:
koki77 píše:je to test Aqua quik test Esha jsou to papirky je tam barenva stupnice mozne jsem se prehledl ale dukladne jsem to kontroloval,malawi urcite ne jsem domluveny s Wladysem na rybkach od Tngwaniky vsak on vi setkali jsme se osobne,stupnici kontoluji se stupnici na obalu,jestli muzete doporucte mi jinaci a presnejsi test.diky


Jasně,na rybách jsme domluveni.Nevím to jistě,ale myslím,že jsme probírali i testy a já mluvil o tom,že ty papírkové jsou spíš jen takové velmi orientační a že by to chtělo koupit nějaký test,kde se dá namíchat roztok,ten je rozhodně přesnější.Třeba mnou zmiňovaný a mnou používaný test od firmy AQUAR

jj diky zatyp musim koupit neco kvalitnejsiho asi si to necham zaslat a nebo v sobotu jedu do opavy tak to nekde sezenu,diky Wladys
koki77
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 kvě 2010, 16:20

Příspěvekod wladys » 20 čer 2010, 23:52

FontosR píše:Wladys ty testy jsou za hodně dobrou cenu, nevíš jestli jsou použitelný i v mořské akvaristice.


Na krabičce toho testu je to napsáno,takže by měly být použitelné i na moře.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 21 čer 2010, 14:03

wladys píše:
A+I píše:Na jednom testu v obchode jsme dnes cetli, ze pri hodnotach NO2 1 az 3 jsou ryby ve stresu a pri hodnotach 5 a vic je pro ryby nebezpeci. Nejvyssi hodnota na tom testu je NO2=10. Tak by mne samotnou ted zajimalo, jak to vlastne je.


Alo,já zase nevím co si mám představit pod hodnotou NO2 1 az 3?V jakých je to hodnotách.V mg/l těžko,protože třeba pan Rejfíř(Aquar) píše....cituji:
Koncentrace dusitanů(NO2) nad 0,2mg/l jsou pro ryby nebezpečné.

Jeho test na NO2 má stupnici do 1,6mg/l

Sice sem psal smrtelné,ale nemusí to platit u všech druhů,některé druhy méně choulostivé snesou jistě třeba i 0,3.Ovšem při koncentraci 1-3mg/l určitě ne.


Wladys, jasne, ze jsem psala vsechny ty hodnoty v mg/l . A Ty mne neveris a ja to vim a tak jsem Ti to dnes vyfotila. Nas test i ten papirkovej test v obchode. Nase mbuny byly, bohuzel, tenkrat pri zabehu Malawi v hodnotach NO2 = 5 mg/l nebo vyssich (ale rozhodne ne nizsich) po dobu dvou celych tydnu. 7 rybek z 20 tu nasi blbost vsak neprezilo. :cry:

Tak tady mas dukaz: :o :D
Přílohy
Test NO2.JPG
Test NO2
Test NO2.JPG (106.51 KiB) Zobrazeno 1876 krát
Test 7 in 1.JPG
Test 7 in 1
Test 7 in 1.JPG (107.36 KiB) Zobrazeno 1876 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 21 čer 2010, 14:20

No vidíte to, a já jsem si do dneška myslel, že hodnota NO2 - 0,1 mg/l, je už pro ryby smrtelná. :shock: Člověk se neustále učí. :1: :3:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod FontosR » 21 čer 2010, 15:15

wladys píše:
FontosR píše:Wladys ty testy jsou za hodně dobrou cenu, nevíš jestli jsou použitelný i v mořské akvaristice.


Na krabičce toho testu je to napsáno,takže by měly být použitelné i na moře.


Ještě jednu otázečku mám, není ten test od firmy Aquar na NO3 podobný jako od Rataje. Myslím tím to že musíš při měření vody nalít 1ml vody z akva a zbytek použít destilovanou vodou.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 21 čer 2010, 18:33

Renda.....ne ,destilka se používá jen pokud ti nestačí stupnice.Pak se musí každý takový test naředit destilkou.Mě teda stupnice vždy stačila.Alča by musela hodně ředit. :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron