akva v záběhu

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 21 čer 2010, 18:38

alčo,já si ty tvé hodnoty ani neumím představit.Já měl jednou v jednom odchovném díky havárii filtru hromadný úhyn,voda smrděla jako hrom.Jen tak jsem zkusil udělat test na NO2 a měřený vzrorek jen mírně zrůžověl což odpovídalo hodnotě 0,1mg/l.je jasné,že úhyn podpořilo i to,že tam bylo hodně přerybněno a chyběl i kyslík.Nicméně nechápu,jak Ti mohly ryby přežít v takovém množství dusitanů.Zřejmě máte v Americe odolnější ryby. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 22 čer 2010, 00:30

wladys píše:alčo,já si ty tvé hodnoty ani neumím představit.Já měl jednou v jednom odchovném díky havárii filtru hromadný úhyn,voda smrděla jako hrom.Jen tak jsem zkusil udělat test na NO2 a měřený vzrorek jen mírně zrůžověl což odpovídalo hodnotě 0,1mg/l.je jasné,že úhyn podpořilo i to,že tam bylo hodně přerybněno a chyběl i kyslík.Nicméně nechápu,jak Ti mohly ryby přežít v takovém množství dusitanů.Zřejmě máte v Americe odolnější ryby. :o

No to vis, Wladys, tady musime byt vsichni odolnejsi! 8) 8)
Ty ryby Ti stopro nezahynuly na zvysene NO2. Pokud nemely kyslik, tak je to jasny, ale tim, zes nameril NO2, uz tam musely byt hodne vysoke hodnoty cpavku. Tak ten problem nebyly 0.1 NO2, ale jak rikam cpavek a nedostatek kysliku plus asi jeste dalsi otravne latky.
Napisu Ti co se stalo zase nam at v tom nejses jenom sam. Nam se asi pred 6 tydny zastavil filtr (kvuli piskorce ve vrtulce) v akvariu s Cyprichromis. Nevime, jak dlouho fitr nejel, ryby maji k dispozici vzduchovaci kamen, takze nebyl problem. Ivik si toho vsimnul a misto aby sel filtr vyprat (nepredpokladal, ze nejel asi mozna nekolik dni), tak ho spustil. Tos mel videt, co se z toho ve vterine vyvalilo do vody za kal a silenej smrad. Ten smrad byl tak hroznej, ze jsme dobu museli vetrat barak. Okamzite jsme skoro vsechnu vodu odcerpali (ponechali jen asi 5 cm na dne) a nalili vodu uplne stejnych parametru z akva od jinych Cyprichromisu, ale i tak jsme prisli o asi 15 Sardinek. Jen za tu chvilku, co byly v te spatne vode. Myslim, ze tam musely byt jeste i nejake jine jedovatiny z rozkladajiciho se filtru. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 22 čer 2010, 08:41

I mne se stalo něco podobného. :? Také mi piskořka zastavila filtr, také jsem nevěděl, jak dlouho to trvalo, co filtr neběžel, ale narozdíl od Ivika, jsem chtěl molitan vyprat. Bohužel se mi to nepodařilo a místo do připraveného kbelíku s vodou z AQ, jsem si ten molitan vymačkal do AQ. :oops: To jsem kus vola, co? :cry: Nevím na co jsem myslel, ale prostě jsem to totálně po****. :( Bylo to v Amazonii a nejen, že jsem si totálně zakalil vodu a zasmradil ložnici, ale ještě jsem si oddělal některé druhy sumců. :? :oops: Trnovčíka, Anténovčíky a některé Panceřníčky. :oops: Naštěstí, cichlidy a krunýřovci tu moji blbost přežili. :D
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 22 čer 2010, 11:00

brova píše:I mne se stalo něco podobného. :? Také mi piskořka zastavila filtr, také jsem nevěděl, jak dlouho to trvalo, co filtr neběžel, ale narozdíl od Ivika, jsem chtěl molitan vyprat. Bohužel se mi to nepodařilo a místo do připraveného kbelíku s vodou z AQ, jsem si ten molitan vymačkal do AQ. :oops: To jsem kus vola, co? :cry: Nevím na co jsem myslel, ale prostě jsem to totálně po****. :( Bylo to v Amazonii a nejen, že jsem si totálně zakalil vodu a zasmradil ložnici, ale ještě jsem si oddělal některé druhy sumců. :? :oops: Trnovčíka, Anténovčíky a některé Panceřníčky. :oops: Naštěstí, cichlidy a krunýřovci tu moji blbost přežili. :D

Koukam, Broviku, ze ani my v tom nejsme sami. A koukam, ze taky Piskorka ... Nam se zastavuje kvuli Piskorkam nekde filtr kazdou chvili!
Ale taky by mne zajimalo, na co Ivik tenkrat po ranu myslel, ze ten zastaveny filtr spustil bez vycisteni :D . Zastaveny filtr jinak vzdycky napred vyperem, protoze vetsinou nevime, jak dlouho nejel. Vypada to, ze vy chlapi, kdyz na neco myslite, tak delate koniny. :lol: :lol: :lol:

Hlavne vsak doufam, ze temi nasimi malery tu nekomu muzeme pomoct tim, ze si z toho vezme ponauceni, nebude delat stejne chyby a nebude radeji na nic ani myslet! :o :lol: :lol:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 22 čer 2010, 11:25

A+I píše:Koukam, Broviku, ze ani my v tom nejsme sami. A koukam, ze taky Piskorka ... Nam se zastavuje kvuli Piskorkam nekde filtr kazdou chvili!


Piskořky mi zastavují filtry docela často, vnější závěsné a vnitřní filtrační hlavice. :evil: U mne se to týká AQ Amazonie a krevetkária.
Tenkrát jsem to nechápal, co jsem udělal............normálně si k AQ přistavím kýbl, napustím tam vodu z AQ, stáhnu molitan z hlavice..............a místo abych ho vyndal a vymačkal do kbelíku, tak jsem ho vymačkal do AQ. :oops: To je prostě nepochopitelné i pro mne. :3:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 24 čer 2010, 12:05

Wladys , precti si tady odpoved cislo 6 predposledni odstavec o tech hodnotach NO2.
Chudinka rybicka. :cry: :cry:
http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=36932
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 24 čer 2010, 20:04

Co k tomu dodat.Je to smutné,že dnes v době internetu si lidi přečtou o chybách jiných,ale stejně je stále opakují do kola.Dokud se nespálí samy.Bohužel to v tomto případě odnesou ryby.Nechtěl bych být v té době,kdy byly hodnoty NO2 nad 10 v tom akva rybou. :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků