problem sNo2

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

problem sNo2

Příspěvekod koki77 » 14 črc 2010, 16:23

dobry den,v sobotu jsem si privezl ryby do meho 160l,pred vpustenim ryb jsem vymenil 30% vody a vysadil ryby vse bylo ok a no2,bylo nemeritelne hodnota no3 bylo asi 10mg,dnes jsem meril no2 a vyrazne stouplo,pls nevite jak to zmenit?v akva mam 30 stupnu teploty vody nemuze to byt tim?v tom horku to nejde snizit,ale chtel bych poradit ohledne toho no2,diky vsem za kladne odpovedi
koki77
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 kvě 2010, 16:20

Příspěvekod rey » 14 črc 2010, 16:45

ahoj som zatial len amater ktory len cita o rybach ale myslim ze ked donesies ryby tak to stupa skus vymenit kazdy den stvrt objemu akvaria a casom sa to zabehne aj s rybami
rey
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 kvě 2010, 12:46

Příspěvekod Vlastomenn » 14 črc 2010, 16:51

je to tym ze si tam dal osadku ale neviem v akom pocte a je to mensie akvarium cize pri vsadeni osadky tam nastali hned zmeny.vodu si nemal menit.daval si ich do zabehnuteho akva?
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod PetrK » 14 črc 2010, 17:44

Problém v NO2 je, že jsi zřejmě vpustil ryby do ještě ne úplně "zaběhlé" nádrže. Nemáš vytvořené dostatečné množství nitrifikačních bakterií (ve filtru a v nádrži), které pomáhají přeměňovat N02 na NO3. Pro přesnější určení bys musel uvést jak dlouho a jakým způsobem se nádrž "zabíhala", jaké a kolik jsi vpustil ryb a podobně. Jak vysoké máš stávající hodnoty NO2??? Já bych vyměnil tak cca 1/3 vody za novou, aby se Ti podařilo snížit teplotu tak na 28st. Hlavně nyní neper filtrační náplně, co nejméně sviť (pokod nemáš rostlinné akvárium) a ryby bych teď tak 2 dny nekrmil vůbec a pak začal opravdu velmi a velmi opatrně, abys co nejméně "zatěžoval" vodu. Pamatuj, že hladem Ti ryby určitě neumřou. Je třeba pravidelně měřit a sledovat hladinu NO2 a NO3. Držím palce ať vše dobře dopadne.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod koki77 » 14 črc 2010, 17:57

ja mel akva zabehnute 5 tydnu potom jsem tam dal ryby asi 25 ks
koki77
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 kvě 2010, 16:20

Příspěvekod wladys » 15 črc 2010, 00:04

25ks? To těch brevisů bylo tolik? Nebo si tam dal ještě něco jiného? Že ti NO2 trochu vyleze se dalo čekat,ona i současná teplota tomu moc nepřeje.Normálně vyměň 1/2 vody za čerstvou.Klesne to.Teď měř častěji a pokud to bude opět stoupat,tak zase vyměň.Filtr nečistit!Pokud by byl už hodně zaprasený tak trochu propláchnout v odpuštěné vodě z akva.Jestli nemáš v akva přivzdušňování,tak si ho tam dej.V těchto horkách se určitě bude hodit. Čusek. :o

Ještě mě napadlo,jestli ty jsi náhodou pln elánu hned z kraje nepřekrmil?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků