Malátné ryby - NO2

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 07 lis 2010, 13:34

Na otazku Ti muzu rict jen to, ze i do zabehleho akva nemuzes delat razantnejsi zasahy. I kdybys mel akva zebehle 5 let a najednou do nej pridal 40 ryb a nebo kdybys najednou zacal hodne krmit, tak je to pro akvarium zatez, ktera ho vyhodi z rovnovahy. Kazde akva je stabilizovane na pocet ryb, ktery v nem zije. Tvoje AQ, sice 400 litrove, bylo v rovnovaze jen na tech 5 rybek s primerenymi davkami krmeni a odpadnich latek z ryb. Takze ve filtru a uvnitr akva bylo jen male mnozstvi nitrifikacnich bakterii. Vic by se jich tam totiz neuzivilo. Takze kdyz jsi tam hrknul naraz 40 dalsich ryb, tak filtr nemohl stihat premenovat NO2 na NO3, protoze proste nemel potrebne nitrifikacni bakterie. Jedina moznost pro Tebe byla zarybnovat postupne pomalu a vzdy prvni dva dny nekrmit vubec a pak zacit opatrne.
Ten Nitrivec neznam, ale jsem zvedava, jestli to pomuze.
Tak at to dobre dopadne! :)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod goofy » 10 lis 2010, 13:12

Momentálně je stav setrvalý, akorát s tím rozdílem, že NO2 je neměřitelné, ale stejně tak i NO3, což asi nebude znakem rovnováhy - obvykle tam bývalo NO3 kolem 30 mg/l. Nitrivec jsem přidal ve dvou dávkách v neděli a pondělí, teď je středa... No uvidíme. Sháním test na amoniak, abych změřil jeho stav. Ryby jsou ale pořád špatné, denně uhynou dva tři kusy. Budu podávat info, nechť těchto zkušeností také využije třeba i někdo jiný.
goofy
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 14 kvě 2010, 21:30

Příspěvekod adis » 10 lis 2010, 15:01

ja som bojoval tak isto s podobnym prolemom.... ryby v akva mi ale vsetky pomreli.. okrem prisavnikov.... akva bolo zabehnute cca mesiac aj nieco a nasledne vpustenych 25ks ryb (akva 170 l).. 3 tyzdne sa nic nedialo a ked som prisiel po vikende domov rybky vsetky mrtve (80%).

teraz bojujem s NO2 uz 2 tyzden ale stale je meratelne.....
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod rhymes » 10 lis 2010, 16:18

taky bych přestal pořád zasahovat do filtru, takový filtr stačí čistit 3x do roka, poznáš to na průtoku vody filtrem
teď to chce čas, než se všechno ustálí ...

držim palce
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Aqua

Příspěvekod Matthes » 10 lis 2010, 16:39

Souhlasím s rhymesem ... jinak v akva mám aktuáně 75 ryb všechny mají průměrnou velikost okolo 7cm a filtr čistím jak říká rhymes 3x do roka a nijak extrémně zanesený není je to "možná" díky nepřekrmování a piskořkám, vodu měním co 2-3 týdny jak vyjde čas :oops: asi 1/3. Někdy méně je více :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod adis » 10 lis 2010, 18:59

ja mam cerpadlo atman 201 alebo 202 s penou a mam pocit ze mi pena dobre nezachytava necistoty. Mam v akva jemny piesok a po tyzdni mam obrovske mozstva bordelu na dne pricom prud v akva je dost silny.
Je adekvatna trubka v pene so 6 dierkami na odber vody alebo je lepsie kupit tie cca 5cm trubicky ktore su horizntalne nrezane a pospajat ich na pozadovanu dlzku peny -molitanu?
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Aqua

Příspěvekod Matthes » 10 lis 2010, 20:54

Tak nevím jestli to máš tu trubku home made, ale já koupil origo pěnu i s trubkou od Atmanu č.5 nejvetší rozměr http://www.sklorex-akvarium.cz/filtracn ... -atman-c5/ a co se čistoty týče tak v kombinaci s Fluvalem 405 super, jedině kde mi růstavají sem tam výkaly je kousek v rohu od kostky s čerpadlem což mi průběžně likvidují piskořky, takže nemám problémy s tím, že by se mi po celém akva válely exkrementy :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod adis » 11 lis 2010, 00:17

no prave ze to nie je home made....ale asi rozne prekazky zabranju v pohybe alebo si to inak neviem vysvetlit.
pravda moj rozmer peny je do polovice vysky akva... rozmer 10x10x15
naozaj by som bol rad keby som nasiel sposob ako odstranit aspon s polovice exkrementy. (neviem dokonale vysat vsetko pri odkalovani)

Alebo mam dat vypust cerpacej hlavice nizsie pod hladinu ci ju nechat tych cca 5 cm pod hladinou? (nech sa mi aj hybe samotna hladina)

Co su to za rybky tie piskorky?
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Aqua

Příspěvekod Matthes » 11 lis 2010, 07:51

Piskořka není ryba je to šnek http://www.aquapage.cz/ostatni-zivocich ... ulata.html jinak co se čerpadla týče tak vývod mám asi nějakých 7cm pod hladinou a boimolitan mám od dna asi 12cm...
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod adis » 11 lis 2010, 09:17

tak tak samo je to aj u mna ...ale az teraz som si vsimol ze ty mas aj vonkajsi filter a tym to zrejme bude.

Ty slimaci naozaj pozieraju rybie vykali? budem musiet zohnat...slovensky nazov nevies nahodou? :)
adis
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2009, 22:34
Bydliště: Dubnica nad Vahom

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků