zelena voda

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

zelena voda

Příspěvekod martin4ever » 11 srp 2012, 10:45

Ahoj všem. Potřeboval bych poradit. Od léta bojuji ve své malé dvoustovce se zelenou vodou. Ať dělám co dělám, tak se zelenému mraku vody nemůžu zbavit. :? Ono to vypádá opravdu jako mrak zelene mlhy, kterou hýbe filtrace. Zkoušel jsem odpouštět až 4/5 vody a pokaždé, když se Vrátím z Prahy domů, tak akvárium je zas celé zelené. Překrmeno nemám, světlo jsem nechal celý týden výplé. Stejně nepomáhá. :? Jelikož pracuji aktuálně v Praze, tak mi ryby krmí rodiče. Ale dávají tam krmení jen to, co jsem jim řekl. A množství správné. Už si s tím nevím rady. Podezdřívám, že je to nějaký typ sinice. Už mě napadá jedině, že celé 2roky zajeté akva vypustím a komplet vyčistím.

Dík za radu
martin
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: zelena voda

Příspěvekod PIETRO » 11 srp 2012, 11:28

Pravděpodobně se jedná o sezóní záležitost.Vysoká teplota vody + makro a mikro živiny a je vymalováno.Zákal vody pravděpodobně mají nesvědomí nálevníci nebo berme to jako celek fytoplanktoní organismy.Jak to řešit? Jednoduše použiješ 3%peroxid,1ml na 2litry .Před aplikací je nutné vyměnit poměrně velkou část vody.Přiliješ peroxid.Nesmíš krmit,svítit a je nutné odstínit nádrž.nejlépe zatemnit úplně.Také je důležité hodně prokysličovat vodní sloupec celé nádrže.Co je nejlepší zbraň je jasné použít UV lampu a za 48 hodin je akva jako před tím.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Re: zelena voda

Příspěvekod frodo » 12 srp 2012, 16:54

martin4ever píše:Ahoj všem. Potřeboval bych poradit. Od léta bojuji ve své malé dvoustovce se zelenou vodou. Ať dělám co dělám, tak se zelenému mraku vody nemůžu zbavit. :? Ono to vypádá opravdu jako mrak zelene mlhy, kterou hýbe filtrace. Zkoušel jsem odpouštět až 4/5 vody a pokaždé, když se Vrátím z Prahy domů, tak akvárium je zas celé zelené. Překrmeno nemám, světlo jsem nechal celý týden výplé. Stejně nepomáhá. :? Jelikož pracuji aktuálně v Praze, tak mi ryby krmí rodiče. Ale dávají tam krmení jen to, co jsem jim řekl. A množství správné. Už si s tím nevím rady. Podezdřívám, že je to nějaký typ sinice. Už mě napadá jedině, že celé 2roky zajeté akva vypustím a komplet vyčistím.

Dík za radu
martin


mam presne ten isty problem, ale zakal sa deje len pocas dna, jeho intenzita sa stupnuje pocas dna a na vecer sa to samo vycisti, bez niakeho pricinenia. Pri uplnom zakryti je to skor horsie, ako lepsie, takze princip ako na nalevnika nepomoze. S tym peroxidom chcem zatial pockat a co sa tyka UV, tak sa snazim zatial zohnat na pozicanie, aby som vyskusal ucinok, ale ak sa jedna naozaj len o sezonny problem, tak radsej pockam. Ryby s tym problem vobec nemaju, takze tym padom to nejdem razatne riesit, ale radsej by som mal cire akva a nie vodu ako v jazere
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Re: zelena voda

Příspěvekod Matthes » 25 srp 2012, 19:00

Ahoj nevím jestli ti to pomůže, taky jsem měl problém se zelenou vodou.
U mě byla příčina - slabá filtrace, přesněji v 540l mi jela hlava s biomolitamnem a vnější filtr Fluval 405, který jel jen na třetinový výkon.
Takže voda dostatečně necirkulovala. Po reklamaci, kdy mi přišel nový filtr vše oka.
Dělalo mi to u Tropheusů, ono to jsou takové malé prasátka.
V kombinaci přerybněnost vs. velikost akva vs. nedostatečná filtrace to mělo svůj opodstatněný důvod.
Já na tu ztrátu výkonu přišel až po měsíci kdy mi to nedalo.... :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: zelena voda

Příspěvekod martin4ever » 25 srp 2012, 22:04

v tom, jak píše mattes, jsem problem neviděl.. filtr mi vzduchoval, takže vypadalo vše ok.. ale při kontrole se zdál tah nějaký slabší, tak jsem rozdělal čerpadlo a hele.. čerpadlo zadřené pískem... takže to možná bude hlavní důvod..

po vložení peroxidu, se vytvořil silný nálevník.. asi tím, že byl v dostatečné filtraci zádrhel.. jezdím jen na víkend domů, takže nemám možnost přes týden to kontrolovat.. bohužel jsem přišel o většinu golďáku a pár julinek... Dneska jsem to okamžitě celé vypustil a propral všechen písek.. tak snad tu malou část co přežila zachráním.. v písku bylo hodně detritu.. podle mě naši překrmili..
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: zelena voda

Příspěvekod frodo » 28 srp 2012, 18:54

martin4ever píše:v tom, jak píše mattes, jsem problem neviděl.. filtr mi vzduchoval, takže vypadalo vše ok.. ale při kontrole se zdál tah nějaký slabší, tak jsem rozdělal čerpadlo a hele.. čerpadlo zadřené pískem... takže to možná bude hlavní důvod..

po vložení peroxidu, se vytvořil silný nálevník.. asi tím, že byl v dostatečné filtraci zádrhel.. jezdím jen na víkend domů, takže nemám možnost přes týden to kontrolovat.. bohužel jsem přišel o většinu golďáku a pár julinek... Dneska jsem to okamžitě celé vypustil a propral všechen písek.. tak snad tu malou část co přežila zachráním.. v písku bylo hodně detritu.. podle mě naši překrmili..


u mna to zacina ustupovat a nepouzil som ani peroxid a ani UVcko, vyzera to naozaj na sezonny - letny problem, posledne dni pozorujem slabsi ten zakal a neurobil som ani ziadne zmeny v prevadzke akva, vsetko ide tak ako ma, len co sa zase zacina menit, je riasa, tam kde sa urobila cierna riasa, sa postupne zase zacina menit na biele flaky, takze zasa cakam, aku farbu to dostane :lol: , no je to teda riadna zahada co sa to tam deje :1:
u mna idu filtre normalne a prudenie je tiez asi dostatocne, skusal som aj harabat v sparach medzi kamenmi, ale akosik sa tam nic neusadza, NO2 je 0 a NO3 je ledva 10, takze tam je tiez vsetko v poriadku, mno uvidime co ma zasa prekvapi 8)
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Re: zelena voda

Příspěvekod Michalec » 16 črc 2013, 11:41

koukám, docela sranda s tím :)
Uživatelský avatar
Michalec
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 čer 2013, 15:31
Kolik let děláte akvaristiku?: 2


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník