Rozpadající se rostlinky

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Rozpadající se rostlinky

Příspěvekod petr321rg » 03 pro 2013, 16:42

Dobrý den
mám problém s rostlinky a řasou v akváriu. Mám 300 L ,něco písek, něco kameny tak počítám asi okolo 250L vody. V nádrži je 40 cichlid. rostlinky mám Kryptokoryna kalatkolistá, anubiasy a Šípatkovec bleherův. Svítím 12 hodin denně šesti ledpásky LED pásek Premium Line 5630 60LED/m, studená bílá, 12V.
Odkaz na led pásky: http://www.iwd.cz/led-pasek-premium-lin ... -1357.html
Teplota vody 26 stupňů. Filtr mám externí od eheimu. Většina kryptokoryn je vývodu s filtru, tak že v proudu, ale menší mám pak po celé nádrži. Problém je, že se mi rostlinky rozpadají, Šípatkovec žloutne a rozpadá se taky. Vím, že důvodů mé nerovnováhy akváriu může být mraky, ale třeba mi tu někdo pomůže. Je mi jasné, že nádrž mám přerybněnou to by mohl hrát svou roli taky, co se týče odpadních látek. Vodu měním každý týden polovinu nádrže, přidávám thiosíran sodný 3ml a lžíci jedlé sody. Zkoušel jsem i hnojit. Pod kořeny rostlinek jsem dal JBL 7 kugeln do vody jsem dávkoval každý den asi měsíc 5 ml tekutého uhlíku easy life easycarbo + 6ml PMDD. Nic ale nezměnilo, akorád to že se začala brutálně tvořit zelená řasa. Za týden se i po odstranění ze skel vrátí ve velké míře zpět. Přestal jsem asi měsíc hnojit a výsledky jsou stále stejné. Rozpad listů a bujení řasy. Řasou jsou obrostlé všechny rostlinky. Sice rostlinám stále vylezájí nové šlahouny a mladé lístky hlavně kryptokorýnám, ale nedokáží si je udržet. Když už jsou trochu starší, začnou se rozpadat. Možná bych měl koupit nějaké testy vody, ale byl bych raději kdyby mi někdo poradil jaké. Nějaké testy jsem už zkoušel, ale jejich výsledek nebyl přesný. Např. jsem měl dva testy na měření Ph od různých firem a každý ukazoval něco jiného :-) Rybkám se daří skvěle, jsou nádherně barevné a často se třou. Děkuji předem za vaše názory. Snad mi někdo pomůže najít konečně tu správnou cestu. Přečetl jsem mraky fór atd., ale zatím se mi nedaří. :-(
Odkaz na mou nádrž : http://www.aquapage.cz/akvarium.php?detail=3464
Přílohy
1.jpg
1.jpg (72.63 KiB) Zobrazeno 2680 krát
3.jpg
3.jpg (49.72 KiB) Zobrazeno 2680 krát
Naposledy upravil petr321rg dne 15 led 2014, 08:14, celkově upraveno 1
petr321rg
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Obrázky: 0
Registrován: 09 led 2013, 09:33
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Rozpadající se rostlinky

Příspěvekod wladys » 03 pro 2013, 20:42

Co se týká te usteriany, tak stou jsem u tlamek nikdy problém neměl, rostla někdy až moc. Co se týká echinodorů, tak ty se do nádrží se zásaditou vodou vůbec nehodí. To žloutnutí listů je toho důkazem. Navíc ho dle fotek odobávají i ryby, což je logické, když jsou to býložravci. Zkus nechat jen tu cryptocorynu, popřípadě přidat nějaký anubias(pokud tam nutně potřebuješ nějakou zeleň). Echinodory dej někomu do Amazonky, tam jim bude líp. Hnojivo není třeba, zvolené rostliny extra hnojení nepotřebují. Díky hnojivu je v akva hodně nespotřebovaných živin a ty tím pádem zpotřebávají řasy a díky tomu se jim tak daří.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Rozpadající se rostlinky

Příspěvekod Kjeerybanet » 11 pro 2014, 12:45

Your making me think. What to do about it, you have to say on the topic.

sbobet
Kjeerybanet
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2014, 11:56
Kolik let děláte akvaristiku?: 7


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron