Snížení NO3

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod nakatenga » 22 lis 2005, 01:52

TO canart -
:17: Mám, heč..... Zatím je v rozpuku, mám pár trojlístků, poslalo mi je AQUA DAHO zřejmě nechtěně. No, počkej do jara, pokud neseženeš jinde, nejenže toho jistě bude víc (pevně doufám), ale bude se dát i bezpečně poslat až nebude mrznout.
Víš co, podívej se v zoo obchodech do míst, kde prodávají vodní želvy - většinou to ve vodě mají.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Mauve » 22 lis 2005, 09:01

zencakd píše:To Mauve, Atilla a Lgaspo: výměna vody je bohužel při vysokém obsahu NO3 na vstupu vcelku neúčinná. Pokud začínám na 50mg/l, mohu už jen stoupat :-(

David


To mně nenapadlo, 50mg/l z vodovodu je tedy síla :cry:
Tolik mi naštěstí z kohoutku neteče.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 22 lis 2005, 12:21

Mauve píše:To mně nenapadlo, 50mg/l z vodovodu je tedy síla :cry:
Tolik mi naštěstí z kohoutku neteče.

To ano, na urovni normy.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Shalibaba » 22 lis 2005, 13:24

to canart: nemyslíš tu rostlinu tzv. žabinec anebo okřehek - toho mám plné hladiny nádrží s platama a pávčatama. Ale podle toho co píše nakatenga, tak to ono asi nebude, protože u tohoto stačí jeden lístek a do týdne je plná hladina - lístky jsou cca. 2-3mm v průměru.
Mám ještě podobnou, její listy pokud je pod krycím sklem mají cca. 1cm, pokud není krycí sklo a je dobře osvětlena tak mají až 10cm nad hladinou. Bohužel název nevím, ale množí se stejně plevelnatě jako okřehek. Ten první - okřehek doporučuji dávat tlamovcům - do pár hodin po něm není ani známka a aspoň na chvilku dají pokoj v okousávání anubiasů.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod bbfh » 22 lis 2005, 14:51

to canart: Lemna minor - Zaburinka mensia - neviem ci presne tento druh zaburinky, ale rastie to u nas (povodie Vahu nedaleko HC) na jazerach - je to pliaga - nadavaju na to hlavne rybari. Odkedy sa to tam objavilo, uz sa toho neda zbavit na zimu zmizne, ale na jar, ked sa otepli, pokryje behom par dni celu hladinu hustym kobercom. Ak chces, mozem v tyzdni vybehnut pozriet, ci sa tam este par listockov drzi (predsalen je uz dost zima) a prip. ti to mozem poslat ...
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod jip » 22 lis 2005, 14:57

To Shali + canart - máš pravdu Lemma minor je to, čemu se říká okřehek nebo také žabinec a je to mor, který musím pravidelně odlovovat sí?kou z hladiny, aby mi ji celou nezastínil. Mám hladinu o ploše 270 x 65 cm a za 14 dní co jsem byl na dovolené stačil s tím druhým plevelem, o kterém píše Shali (myslím že to je Limnobium spongia) zarůst celou plochu. A to mám v akvárku asi tak stopadesát tlamovců v celém věkovém spektru s nejmíň další padesátkou potěrů. Když jsem tenhle koberec z hladiny dovezl Tomášovi, tak mi pak za pár dní říkal že tohle plovoucí mu jeho tanganiky zlikvidovaly jako první.
Uživatelský avatar
jip
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 23
Registrován: 21 črc 2005, 10:41
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 22 lis 2005, 17:52

bbfh píše:to canart: Lemna minor - Zaburinka mensia - neviem ci presne tento druh zaburinky, ale rastie to u nas (povodie Vahu nedaleko HC) na jazerach - je to pliaga - nadavaju na to hlavne rybari. Odkedy sa to tam objavilo, uz sa toho neda zbavit na zimu zmizne, ale na jar, ked sa otepli, pokryje behom par dni celu hladinu hustym kobercom. Ak chces, mozem v tyzdni vybehnut pozriet, ci sa tam este par listockov drzi (predsalen je uz dost zima) a prip. ti to mozem poslat ...

Ano, je to ono, ak by sa Ti chcelo, budem Ti povdacny ;)

Presne, ako pise jip u Tomasa a aj Shali s tym skrmovanim, chcem to zaroven pouzit ako zelene krmivo pre Tropheusy. Cize pestovat to budem vo filtri a potom uz len pravidelne odoberat a skrmovat. Kolobeh dusika v akvariu :D
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 22 lis 2005, 17:53

Ty Brdo Canart, to bude vyzerat ako perpetum mobile :D

Cim dalej tym viac som na to zvedavy !!!
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Atilla » 22 lis 2005, 18:57

50mg/l su krasne cisla 8) sposob jeho znizenia je aj nakup
destilovanej vody a jej nasledna uprava (zvysovanie Gh,Kh,pH)
po prepocte nakladov + casu co Vam to zaberie zistite ake je krasne mat 50mg/l NO3 :)
/berte to usmevne prosim/

vy co mate testy a vacsie mnozstvo vacsich ryb skuste pokus
vysledky budu zaujimave odmerajte kazdodenny narast NO3- v akva

canart : nemyslim ze ten tvoj pokus so suchozemskymi rastlinami bude ucinny
ja som premyslal prepojit 2 akvaria rastlinne a afriku
totiz moja wife ma sladkovodnu 250-ku a tam ma NO3- na 0 a takato voda nam urcite netecie z vodovodu
akurat jej nazor na toto je nepublikovatelny :D
mozno dovod preco nie, je ten ze hnoji a pridava CO2
Uživatelský avatar
Atilla
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 18 lis 2005, 15:27
Bydliště: Dunajska Luzna

Příspěvekod bbfh » 22 lis 2005, 23:00

Canart: momentalne som v BA, ale vo stvrtok, ci piatok idem na navstevu svojho rodneho kraja, tak vybehnem - ak nieco bude, prinesiem domov a ked sa to preberie k zivotu, tak poslem. Kazdopadne ti dam vediet ako som dopadol - len upozornujem - je to z volnej prirody, takze pozor na mozny vyskyt parazitov bakterii a inej havede ...
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron