Snížení NO3

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod canart » 22 lis 2005, 23:24

Atilla píše:canart : nemyslim ze ten tvoj pokus so suchozemskymi rastlinami bude ucinny
ja som premyslal prepojit 2 akvaria rastlinne a afriku
totiz moja wife ma sladkovodnu 250-ku a tam ma NO3- na 0 a takato voda nam urcite netecie z vodovodu

Dobre, ved uvidime, ja nic netvrdim, ale kym nevyskusam, nemozem vediet.
Akurat nechapem, ako suvisi to, ze to nebude fungovat s tym, ze Ty si to premyslal urobit (cize si to nevyskusal) hoci v inej forme a k tomu tvrdenie, ze v rastlinovom akva mate 0 NO3. Nic v zlom, ale akosi som nepochopil suvislosti :D

Ak to aj nebude ucinne, minimalne ziskam konecne v izbe mnozstvo rastucich zelenych a aj kvitnucich rastlin, co bude zaroven dekoracia pri akva (dzunglu mam rad). Tym lepsie, kedze akva je iba kamenolom, dalej sa zlepsi klima v izbe (hoci nie je zla) a pridam do systemu dalsich 50 l vody, co nie je tiez zanedbatelne.

Lgaspo: a to este chcem v tom pestovat aj salat, mozno rajciny, takze si v nedelu dam s Tropheusmi a manzelkou na obed cerstvy salat :D :D :D

bbfh: vdaka!!! Jasne, ze to neslahnem hned do systemu, to by som neurobil, ani s rastlinami od kohokolvek z akvaria ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Atilla » 23 lis 2005, 10:58

canart : ohladom NO3- v rastlinkovom akva ze je 0
jednoducho proste tam to tie rastliny spotrebuju ine vysvetlenie nevidim
pripustam aj fakt ze je tam vela aj ked velmi malych rybiciek

cize ked spojim obe akvarka tak afrika bude producent NO3- a rastlinkove ho bude spotrebovavat
myslim ze rovnovaha by mohla nastat a NO3- by sa odburat mohlo
/nemam moznost to uskutocnit/
akvarka musia byt rozdelene a spojene napr. cerpadlom, hadicou iba z dovodu ze nase rybky maju az prilis radi rastlinky

robil som pokus :) ak sa to da nazvat aj s lemnou aj ceraptophilom aj egeriou vsetko negativne do 2-3dni vsetky rastliny rozkusane alebo uplne vyzrate zvysky upchavali filter

pravdupovediac ani netusim ako xces zrealizovat odburavanie NO3- suchozemskymi rastlinami

ale zelam vela stasia
moja wife vodou z akva zalieva kvetiny
Uživatelský avatar
Atilla
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 18 lis 2005, 15:27
Bydliště: Dunajska Luzna

Příspěvekod Shalibaba » 23 lis 2005, 12:30

to JIP to mi povídej, větší plevel jsem snad neviděl, u kamárada, co má pěstírnu akvarijních rostlin, tak ho má snad všude a jednou za týden toho vyhazuje plné kýble.
Ale jako krmení pro tlamovce je to bezkonkurenční - zadarmo to vyroste a oni se po tom můžou utlouct :)))
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Lgaspo » 23 lis 2005, 17:09

Atilla píše:
pravdupovediac ani netusim ako xces zrealizovat odburavanie NO3- suchozemskymi rastlinami

ale zelam vela stasia


Napriklad takto:
Přílohy
X0012.jpg
Denitrifikacny filter
X0012.jpg (33.74 KiB) Zobrazeno 4682 krát
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Atilla » 23 lis 2005, 18:12

waw toto by ma vazne nenapadlo rastlinky zasadene v kamenistom dne
hmmm uznavam dobry napad

teraz by to este xcelo nazor botanika kolko tych rastlin treba aby sa odburalo potrebne mnozstvo NO3-
Uživatelský avatar
Atilla
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 18 lis 2005, 15:27
Bydliště: Dunajska Luzna

Příspěvekod Lgaspo » 23 lis 2005, 18:16

Je to klasicka hydroponia, ktora sa pouziva na pestovanie rastlin celkom uspesne uz pomerne dlho.
Ak to Canartovi vyjde bude to parada. Drzim mu palce a uz aj ja pomaly zacinam spekulovat :wink:

A ak to urobi tak, ze na nasavaci otvor, ktory bude tlacit vodu do nadrze s rastlinami, nasmeruje aj detrit z akva bude to uplna parada. Detrit sa zachyti medzi korenmi rastlin a spat pojde vodicka ked aj nie uplne bez NO3 tak aspom s poriadne znizenym NO3 a bez detritu. A akvarko bude cistucke a nebude sa musiet tak casto odkalovat!!!
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 23 lis 2005, 18:35

Opravdu to vypadá celkem zajímavě. Myslím, že myšlenka je to dobrá, jenom jí realizovat. Není někde na netu článek o takovém typu filtrace? Konkrétně například majitel filtru, který Lgaspo vložil jako ukázku?
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 23 lis 2005, 18:43

Ja to mam z tychto stranok:

http://www.malawisee.com/start.php

konkretne je to pod menu Aquarien/Schauaquarien/S01/Filter/Hydrowanne

tam je popisany cely postup zhotovenia tohto akvarka aj s filtrami ale je to v nemcine
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 23 lis 2005, 22:26

Vdaka Lubos (Lgaspo) ;) za zastupenie v mojej nepritomnosti :D
Ano, takto nejako to vyzera, ale vo vacsom a bude hustejsie zarastene.

Trocha to opisem:
Voda z akva mi vyteka vedla do jednej nadoby (podlahovasty nizky kvetinac na balkony - truhlik), odtial odteka nizsie do velkej nadoby, vlastne jednej vacsej a mensej navzajom prepojenej potrubim umiestenej vedla akvaria na zemi, odtial potrubim do biofiltra pod akvariom s vatou, filtrenom a cerpadlom a odtial spat do akvaria. V nadobach su/budu kose s keramzitom (tiez trocha strku), v ktorych su/budu zasadene rozne druhy na svetlo nenarocnych rastlin, oblubujucich viac vody. Do jednej nadobky chcem dat tu Lemnu a do dalsej skusim salat.
Keramzit som volil pre jeho nizku hmotnost, porovitost (vlastne sa vyuzije ako medium pre nitrifikacne bakterie tvoriace dusicnany z toxickych dusitanov), kedze je lahky, zabezpeci dobre prekyslicenie korenov rastlin vo filtri, tie nebudu hnit a zatazovat vodu dalsimi dusikatymi latkami a samozrejme rastliny budu lepsie rast.

Rastliny, ci uz vodne alebo suchozemske potrebuju pre svoj rast dusik. Primarne vyuziju NH4-, cize vlastne sa dusicnany nestacia vo vode tvorit cez dusitany. Nepredpokladam, ze to budu pri cichlidach rastliny stihat na 100%, ale vyuziju aj NO3. Cim rychlejsie rastliny rastu, tym viac a rychlejsie dusik z prostredia odstranuju.

Lgaspo: detrit by som praveze nechcel v rastlinovom filtri hromadit, lebo by tam mohol hnit. Ziviny musia byt rozpustene vo vode, aby ich rastliny vyuzili. Nejde mi o to, aby som nemusel odkalovat. Mam v akva za pozadim predfilter, ktory to robi celkom dobre, ale pri krmeni Tropheusov to ide bez mnozstva vykalov dost tazko. Najma teraz, ked ich chcem nechat podrast. ked budu starsie, nebudem ich tolko ladovat.

Asi bude najlepsie, ked sem hodim aspon predbeznu fotku ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 23 lis 2005, 22:30

Ano to bude najlepsie. Supni sem fotku!
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron