Snížení NO3

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Atilla » 21 lis 2005, 14:08

50mg/l pre ryby nie je nic hrozne bezne domacnosti maju cca 40mg/l ako spomenul canart
ak zvazim situaciu ze mas malawi akva bez rastlin alebo min. rastlin tak ti NO3- stupa kazdy den a desatiny to nebudu

ja som sa tymto tiez zaoberal nechal som sa inspirovat kolegami diskusarmi :) alebo moriakmi ti pouzivaju ZEOLIT /strk ktory sa pouziva na znizovanie dusikatych latok/ bohuzial jeho schopnost pohltit 'dusik' je obmedzena a treba zabezpecit jeho vymenu

ak vezmeme do uvahy ze my sa bavime o 50 az 200 mg/l NO3-
a oni tak do 20mg tak museli by sme menit asi velmi casto

blizsie informacie je ochotny poskytnut admin fora www.reef.cz

ak som tuto temu nacrtol u nejakeho chovatela dostal som vzdy odpoved
---> nespekuluj a vymienaj pravidelne vodu
/menim 75% raz za tyzden alebo 2/
Uživatelský avatar
Atilla
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 18 lis 2005, 15:27
Bydliště: Dunajska Luzna

Příspěvekod Lgaspo » 21 lis 2005, 14:41

Suhlas, menit vodu je to najrychlejsie, najucinnejsie a najlepsie riesenie :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Atilla » 21 lis 2005, 15:03

a vacsinou aj najlacnejsie :)
Uživatelský avatar
Atilla
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 18 lis 2005, 15:27
Bydliště: Dunajska Luzna

Příspěvekod Mauve » 21 lis 2005, 15:43

Atilla píše: nespekuluj a vymienaj pravidelne vodu
/menim 75% raz za tyzden alebo 2/


Navrhuji tuto radu "vytesat do kamene", spousta lidí všelijak spekuluje a filtračních objemech a účinku biologické filtrace a různých preparátech - nejlepší řešení je dostatečná pravidelná výměna vody - je to jednoduché a levné řešení.
Spousta lidí si tím ušetří spoustu starostí, když tuto radu přijme.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 21 lis 2005, 17:02

OK, nevudem sa hadat o pravidelnej vymene vody, ale ked ma niekto vyssie hladiny NO3 z kohutika, tak to jedine zriedim zo 60-80 mg/l na mozno 40 mg/l hned po vymene a o par dni som cez 50 mg/l. Je jasne, ze ryby mozu byt s touto hladinou v pohode, vytieraju sa, rastu atd. Ale ryby vo vode s 5 mg/l vyzeraju omnoho krajsie ako so 60 mg/l. Snazime sa dohnat sfarbenie ryb krmivom NLS (teraz som si spomenul, ze by som mal zareagovat aj na tuto temu) a stacila by kvalitnejsia voda.

Inak, prave som cez vikend spojazdnil ten rastlinny filter, co som nedavno v tejto teme spomenul, takze ked ho uplne "zapralesim", dam vediet, co to spravilo s vodou. Chce to este prisposobit suchozemske rastliny, zohnat dalsie druhy a mozno tam vyskusam pestovat salat.
Pomaly zacnem pisat clanok.

Ozaj, nema niekto vodnu rastlinu Lemna minor? Ak ju niekto nepozna, tu je ukazka, je to burina, ktorej sa mnohi nevedia zbavit a ja ju potrebujem :) http://www.plant-identification.co.uk/s ... -minor.htm
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 21 lis 2005, 17:04

Len zacni Canart pisat ten clanok. Uz sa neviem dockat !!!
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 21 lis 2005, 17:24

Lubos, este sa trapim aj s tym mojim webom, vdaka Ti za vsetko a este sa budem musiet asi ozvat, ale najprv preklepem poslednu verziu, co sme spolu riesili...tusim tam mam problem ;)
Takze budes musiet este pockat :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod zencakd » 21 lis 2005, 18:43

To Mauve, Atilla a Lgaspo: výměna vody je bohužel při vysokém obsahu NO3 na vstupu vcelku neúčinná. Pokud začínám na 50mg/l, mohu už jen stoupat :-(

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Lgaspo » 21 lis 2005, 22:07

Ale podla mna vzdy je dobre sa vratit na tych 50 pokial nemas inu moznost. Takze zostava len ta vymena vody.
Ale uvidime ako sa bude darit Canartovi s jeho pokusom a mozno tento problem vyriesi. Len neviem ci si kazdy moze dovolit mat este niekde vedla akva hydroponicku nadobu na rastliny.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 21 lis 2005, 23:03

Ano Lgaspo, mas pravdu, ak to nejde inak, da sa pomoct jedine vymenou vody a aj castejsou ako 1x tyzdenne. Ja som s tym aj zacal, ale nie vzdy ma clovek cas a ja vacsinou nie, ked sa zaoberam 100 vecami naraz :). A naozaj, tiez nie vzdy sa da najst vhodne miesto pre dalsi filtrisko alebo, ako pises, hydroponiu. Ja som mal vedla akva vlastne asi 1m hluche miesto, kde mi kvety nechceli rast, lebo je to kut hoci pri okne, ale na severozapad a este tienene zvonku hustymi vysokymi brezami. Takto to skusim aj s malym osvetlenim pre rastliny vo filtri, ktore maju naroky na vela vody. Uvidime.

Prvy problem bol, ked som po spojazdneni skoro vytopil obyvacku :D :D :D
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron