Snížení NO3

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Pecan » 18 říj 2008, 11:04

canart píše:zencakd: ake hodnoty NO3 mas?

Ja mam podobny prioblem, i ked hodnoty nie su extremne, ale bol by som radsej, keby boli mensie. Mam 40 mg/l. Ked pocujem, ze niekto ma 5 mg/l alebo 0, tak ticho zavidim :)

Ja som sliedil po moznostiach znizovania NO3 uz davno, ale ani jedna nie je pre beznu prax prilis vhodna. Filtre na pitnu vodu odstranuju aj dolezite latky a tie by bolo treba dodat a pre mna je to uz chemia a experimenty, co nechcem. Rozne "lapace" NO3 maju malu kapacitu.

Prave sa vsak zaoberam inym typom filtra (akurat cez vikend som bol kupovat par veci, takze vysoko aktualne :) ). Nic zvlastne to nie je, iba vyuzit potrebu suchozemskych rastlin na dusik (cize NO3) pre rast. Cize jedna az niekolko nadob, do ktorych bude pritekat voda z akva a v nadobe budu hydroponickym sposobom pestovane nenarocne rychlorastuce suchozemske bytove rastliny. Mam to vymyslene na 2 nadoby so samospadom a odtial to pojde do filtra, ktory mam momentalne pod akva. Takze vlastne k sucasnemu systemu este pridam zahradu :)

Bude to mat niekolko pozitiv:
- znizenie NO3 v akva
- esteticke (prales v byte)
- zlepsenie klimy v byte

Dufam, ze to behom kratkeho obdobia zrealizujem, lebo som sa na to chastal uz davno. Samozrejme pofotim a napisem clanok.


...pak to můžeš presentovat i Přemetovi POdlahovi....krásný příklad , o čem je ekologie....
sranda , ale myslím to i vážně !!! je to dost ojedinělé
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Pecan » 18 říj 2008, 16:49

Trochu jsem zaspal v diskuzi , ale rozhodně to na nějakou presentaci je....
Jinak když se vrátíme k meritu věci...vždy když jsem měl bohatě zarostlá akvária , v něm pár rybek , vše bylo o.k. , když jsem situaci otočil ... pár kytek a mnoho rybek , byl průser. Byly doby , kdy se v akva nefiltrovalo vůbec , pamatuju si dědova akvária v gymplu (30 let nazpět) , jenomže tam měl děda 500l , Holandské akva a 20 rybek... tedy ekosystém vpohodě. Ty se teď prakticky snažíš o totéž , jenomže ty kytky dáváš bokem....
A k tomu příspěvku "propojení akvárií afrika + amazonka"... to by patrně drhlo v tom květinovém akva vzhledm k vysokému pH a uhličitan. i celk. tvrdosti vody z afriky. Pokud vím ,tak afriky chtějí mírně alkal. , atvrdou , kdežto většina akva rostlin chce pravý opak. (vyjma několika druhů...)
Jestli se mýlím , opravte mě...
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod mlukas » 21 úno 2009, 20:20

Konečně jsem sehnal tester NO3 a změřil jsem si vodu. Voda z vodovodu má cca 45mg/L což je celkem dost. V akváriu se hodnoty pohybují od 60mg/L (
po výměně 1/3 vody) do 120mg/L (těsně před výměnou 1x za 14 dnů). V akváriu nejsou žádné rostliny a moc se mi líbí ten externí systém s rostlinami.
Canart - už máš nějaké pozitivní výsledky kolik NO3 to odbourá ?
Uživatelský avatar
mlukas
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 54
Registrován: 16 lis 2006, 18:42
Bydliště: Hodkovice nad Mohelkou
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník