Snížení NO3

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod canart » 27 lis 2005, 12:47

Tieto komercie neuznavam, kopa penazi a vysledok neisty. A objem 10 l v tomto konkretnom pripade mi nepripada velky :)

Anaerobne filtre existuju, daju sa vyrobit za podstatne menej penazi, ale ich prevadzka, najma kontrola biologickych procesov je vysoko narocna a pre bezneho akvaristu neprakticka. Ak nieco zlyha, mame vo vode sirovodik.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod canart » 27 lis 2005, 12:50

bbfh píše:Vyprava za Lemna Minor bola skor neuspesna ako uspesna. Jazero bolo uz komplet pod ladom. Nastastie som po chvile hladania nasiel asi 2kg skalku, za pomoci ktorej som po par uderoch prelomil asi 4cm lad. Palicou som prekutral dno a zelinu a vyplavilo sa zopar listockov. Zobral som ich domov s trochou povodnej vody a teraz cakam, ci sa preberu, alebo odidu. Po tyzdni (ked sa vratim na SK) uvidime, ci z toho nieco bude - ak ano, dodam ti to dako.

Tak Ti dakujem za obetavost ;) Pozriem este v akvaristikach. V jednej nieco plavalo na hladine, ale vyzeralo to asi tak, ako popisujes Ty :D Zohnal som si Ricciu, skusim aj tu, hoci to asi ryby zrat nebudu.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Shalibaba » 27 lis 2005, 14:29

to canart: najdi v okoli nejakou pestirnu akva rostlin a urcite se Ti ho dostane plny kybl!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod zencakd » 28 lis 2005, 09:32

To Canart: třeba to nebude tak strašné. Když nebudu koukat na cenu (souhlasím, že se to dá jistě vyrobit levněji), zajímalo by mě, jestli to opravdu funguje. Tyhle hračičky se používají hlavně v mořské akvaristice, tak kdyby měl někdo zkušenosti....

Díky, David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Atilla » 28 lis 2005, 10:15

No, myslim, ze rastliny nestihu odburat 100% NH4 a tak sa vytvori aj nejaky ten NO2 a teda budu robit NO3 pre rastliny


canart
suchozemske rastliny pohlcuju z vody NO3- priamo preto sa hnoji/hnojila zelenina priamo dusicnanmi
prave sladkovodne rastliny pohlcuju z vody NH4- cize amoniovy kation

cize ta tvoja rovnica neplati pre rastliny co ides sadit do kvetinacov

canart budes aj ten svoj pokus merat a zaznamenavat ?
ci skutocne to tie rastliny vytahaju z tej vody tak aby sa to oplatilo ?
skusim do akva strcit koren nejakej tahavej rastliny aj ja
Uživatelský avatar
Atilla
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 18 lis 2005, 15:27
Bydliště: Dunajska Luzna

Příspěvekod canart » 28 lis 2005, 15:24

Atilla píše:suchozemske rastliny pohlcuju z vody NO3- priamo preto sa hnoji/hnojila zelenina priamo dusicnanmi
prave sladkovodne rastliny pohlcuju z vody NH4- cize amoniovy kation

cize ta tvoja rovnica neplati pre rastliny co ides sadit do kvetinacov

Si si isty? Pouzivaju sa aj amoniakalne hnojiva, kde je kation NH4+. Je to tzv. kysla sol a rastliny z nej prijimaju prednostne NH4+. Zo zasdaditych soli rastliny prijimaju prednostne anion NO3-. Inak uviedol som, ze planujem aj vodne rastliny (minimalne Lemna, Anubias, Riccia, mozno aj dalsie, priestor na experimentovanie je obrovsky).

Atilla píše:canart budes aj ten svoj pokus merat a zaznamenavat ?
ci skutocne to tie rastliny vytahaju z tej vody tak aby sa to oplatilo ?
skusim do akva strcit koren nejakej tahavej rastliny aj ja

To je samozrejme, nebudem to robit "len tak". Budem merat vodu pravidelne, ale musi sa to najprv rozrast. Urcite pribudne dalsi clanok, lebo aj ja chcem mat v tom jasno. Ak to fungovat nebude, tak to tam napisem, ale musim mat dlhodobe merania.

S tym korenom tahavej rastliny....len, aby Ti ho ryby nezozrali alebo neobzrierali nove korienky, to moc rast potom nebude ;)
Ja mam v akva tiez 2 slahune "diveho Jana", ale za pozadim v rohu, kde je potrubie odtoku vody z akva cez dieru. Tam ryby moc nechodia a iba sem-tam ohlodaju korienky.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod bbfh » 05 pro 2005, 23:33

Tak par listockov lemna minor sa chytilo a rozvinuli sa im vlasocnicove korienky. Prehodil som ich do cerstvej vody a zvysil som objem (3 l). Zajtra to trosku prihnojim a ked budem znova na SK (zial musim zajtra o5 odist a pridem az koncom buduceho tyzdna) a budes mat este zaujem, tak sa dohodneme kde a ko ti to posuniem.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod canart » 06 pro 2005, 00:14

Vdaka Lubos! Zaujem mam, tak mi ich trochu vypestuj ;) Potom sa ozvi.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod bbfh » 06 pro 2005, 00:18

No problem
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Zinedine Z. » 17 říj 2008, 22:54

zaujimalo by ma ci to funguje :?:
Uživatelský avatar
Zinedine Z.
uživatel webu
 
Příspěvky: 67
Obrázky: 34
Registrován: 25 črc 2007, 15:30
Bydliště: Nitra

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron