Zakalená VODA

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zakalená VODA

Příspěvekod Phill » 11 lis 2005, 10:58

Včera jsem měnil třetinu vody jako vždycky ze stejného zdroje - vodovod.Vecer jsem přišel domu a voda byla hodně zakalená takjako do bělošeda.Napadlo mě že by to mohli být nálevníci.Jak vznikají?, jak se tam dostanou?Jak se jich zbavit?Neublíží rybám?Dík.Filip
Phill
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Obrázky: 6
Registrován: 28 zář 2005, 09:17
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jenda » 11 lis 2005, 11:32

Ahoj,
tady najdes reseni... Bude to v poho, neboj.
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... 1levn%EDci
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Radim Zídek » 11 lis 2005, 23:39

Nálevník je běžnou součástí vody a při ideálních podmínkách jako je třeba čerstvá voda se extrémně rychle rozmnoží, rybám by běžné formy nálevníků vadit neměly, ale mohou zlikvidovat nitrifikační bakterie ve filtru ( prostě je sežerou) Boj s nálevníky není moc jednoduchý a je zdlouhavější, ideální je nechat vodu zestárnout, to nemají rádi, dá se použít 30% peroxid vodíku (opatrně) a nejlepší a nejúčinější a nejrychlejší řešení je UV sterilizer.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Dotaz

Příspěvekod Jestr64 » 15 srp 2007, 20:35

Hoj lidi, taky mám problém. Napustil jsem akva (250 l) určené pro tlamovce. A objevila se mi tam taky taková bílošedá mlha. No druhý den už to bylo lepší a i teplota byla OKá, tak sem si řekl dám tam rybky a už to bude v pohodě, jenže dnes jsem se probudil a je to tam furt. Tak se chci zeptat co mám dělat? Nevadí to rybám? Mám pseudotropheus demasoni a lab. caeruleus yellow. Filtr mám tetratec ex 700 vnější a tedka jsem ho doplnil i vnitřním filtrem fluval 3+ a ještě přidal vzduchovací kamínek. Co byste poradili? Díky moc.
Uživatelský avatar
Jestr64
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 15 srp 2007, 20:31

Příspěvekod canart » 15 srp 2007, 21:06

V prvom rade by som Ti poradil prestudovat apon par stranok o zakladani akvaria a jeho zabehu. Urobil si zakladnu chybu - vpustil si ryby hned po napusteni. Neviem sice kolko ich tam mas a ako si riesil zalozenie akvaria, ale ryby su pravdepodobne odsudene na smrt. Samozrejme, vzdy existuje aj ina moznost, ale po napusteni ako prva hrozi otrava cpavkom a dusitanmi. Prave tieto 2 dusikate latky su pre ryby najtoxickejsie a spociatku v akvariu nie su bakterie, ktore by ich postupne premenili na menej toxicke dusicnany, ak to mam tak laicky napisat. Odporucil by som Ti precitat si napr. toto na tomto portali http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=1884

Zakal je uplne normalna vec a svedci o nestabilite prostredia noveho akva. Ide o premnozenie nalevnikov, ktore po par dnoch zmizne.

Ak nemas moznost ryby presunut napr. do prazdneho akva, bude treba casto menit okolo 50% vody za cerstvu a velmi malo krmit...ale naozaj VELMI malo alebo vobec. Filter samozrejme musi bezat. Skus si zohnat od nejakeho kamosa molitan z jeho filtra a vyzmychaj ho do filtra alebo priamo do nadrze. Vyzera to sice nechutne, ale aspon si naockujes akva potrebnymi bakteriami a riziko uhynu (otravy) ryb sa znizi. A este by si mal sledovat vodu...NH4 a NO2 pomocou testov a podla toho vymienaj vodu. Ak nemas ryb vela a nebudes aspon 7-10 dni krmit (alebo po tyzdni len velmi malo), mohlo by to dobre dopadnut.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Jestr64 » 15 srp 2007, 21:19

Canart: no ta nádrž byla zaběhnutá ten filtr TetraTec už v ní běžel takže by ty bakterie snad v něm měli být, ryby se chovají uplně v pohodě. Kdybych měl kam dát ryby jinam udělal bych to, jenže jiná možnost není. Ten molitan můžu vzít z filtru který je v menším akva.
Uživatelský avatar
Jestr64
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 15 srp 2007, 20:31

Příspěvekod Jestr64 » 15 srp 2007, 21:21

Canart: jo a ještě ten fluval 3+ taky běžel v menším akvu než jsem ho dal jsem a nepročišťoval jsem ho. Tak co bys ještě doporučil?
Uživatelský avatar
Jestr64
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 15 srp 2007, 20:31

Příspěvekod Jestr64 » 15 srp 2007, 21:31

Canart: tak jsem propláchl filtrační náplň ze zaběhlého filtru v tom akva a uvidím, no snad to pomůže, krmení teda taky omezím, jinak ryby vypadají dobře
Uživatelský avatar
Jestr64
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 15 srp 2007, 20:31

Příspěvekod definiti » 16 srp 2007, 06:39

20 rokov dozadu, sme vodu z vodovodu nechali odstat len jednu noc a na druhy den sme uz zakladali kompletne akvarium aj s rybami. Vtedy sme taketo problemi nemali a to sme chovali Discusy v 120l ramovom akvariu... :oops: Samozrejme filter obycajny molitan a v nom vzduchovaci kamienok s prietokom max 16l/h.
Uživatelský avatar
definiti
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 7
Registrován: 21 led 2007, 20:52
Bydliště: Humenné

Příspěvekod Jestr64 » 16 srp 2007, 08:50

to je hezký no, jenže teď je to po 20 letech :). Teďka jsem odčerpal ze zaběhlého akva 10 l vody a přelil ho do nezaběhlého. Teď ještě zajedu ke kámošovi a půjčím si od něj filtrační náplň :-)
Uživatelský avatar
Jestr64
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 15 srp 2007, 20:31

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron