Pomooooc ! Biela voda

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Peter » 09 led 2006, 17:33

vy mi tu hovorite vzdy nove veci ! uz sa zacinam hambit za seba , ze nic neviem ,ale nikto sa tak nenarodil , ze vsetko vedel
Uživatelský avatar
Peter
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 19
Registrován: 22 pro 2005, 16:39
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod canart » 09 led 2006, 19:56

O par rokov budes rozdavat rady aj Ty, nic sa neboj. ;) Kazdy nejako zacinal...je lepsie sa spytat, ako robit hluposti.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod memeo » 09 led 2006, 20:21

Peter píše:vy mi tu hovorite vzdy nove veci ! uz sa zacinam hambit za seba , ze nic neviem ,ale nikto sa tak nenarodil , ze vsetko vedel



Z toho si nic nedělej,já tím procházím do dneška.......
Asi nikdo neví vše,a proto existují tyto stránky,kde si navzájem můžem poradit.
Nebo se pletu ???

Pamatuj,že učený z nebe nespad :)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod nakatenga » 09 led 2006, 22:20

TO Peter - myslím, že rady - obvykle jsou to ale osobní zkušenosti - budeš rozdávat mnohem dřív nžež za několik let. Podívej - asi tak za 20 dnů budu mít malawijskou nádrž UŽ/TEPRVE rok a tady jsem tak nějak pořád. Sice tomu nerozumim, ale baví mně to :15:
Ony tě afriky budou školit v dobrém i ve zlém a to co s nima zažiješ, budeš v příhodné chvíle vyklofávat tady a budeš si moci být jistý, že se cenné informace o vlastní zkušenosti vždycky budou hodit.
Nevím, kam všude jsi se při procházení stránek zašel, ale abys věděl, že nikdo učenej z nebe nespadl, nabídnu se ti jako žářnej příklad - vezmi to popořadě... http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=106
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=107
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=108
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Peter » 10 led 2006, 16:45

uz som tuto stranku studoval velmi dlho , a potom ma napadlo co ked sa zaregistrujem ... tak som sa zaregistroval , a uz mozem pridavat aj moje otazky , a ziskat tak velmi vela informacii. o par rokov uz mozno budem mat svoje vo sne existujuce 600 litrove akvarko ... keby to uz bolo zajta , to by som sa tesil !
Uživatelský avatar
Peter
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 19
Registrován: 22 pro 2005, 16:39
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod nakatenga » 11 led 2006, 18:25

.....to by jsi se nejprve nadřel.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Peter » 22 úno 2006, 22:17

diky moc za rady , uz mam vodu uPLNE CISTU , KRISTALOVU diky moc
Uživatelský avatar
Peter
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 19
Registrován: 22 pro 2005, 16:39
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Peter » 03 bře 2006, 23:50

ako ste mi poradili , tak sa to aj inac stalo ! po 3 - 4 dnoch uz bola voda uplne cira ! parada ! diky moc
Uživatelský avatar
Peter
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 19
Registrován: 22 pro 2005, 16:39
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Brky » 15 kvě 2006, 15:46

Nechcel som zakladat nove forum lebo sa to tyka asi tohto tu. Mne sa nestava ze by sa mi voda zakalila pri vymene vody ale skor pri cisteni filtracie. Mam mechnicku filtraciu a vzdy ked vycistim penu tak sa mi voda zakali. zamerne si davam pozor aby to nebolo naraz s vymenou vody a aj tak. Malo by sa to po pardnoch napravit al eajtak ma to stve. Co robit???
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod nakatenga » 15 kvě 2006, 22:11

TO Brky - nepochopila jsem to možná úplně dobře, ale je to tak, že když děláš údržbu a po ní znovu spustíš filtraci - vyletí ti z toho "prach"?
Když čistim filtry u rostlinných nádrží, pokaždé si po spuštění zakalim vodu na pár hodin (na noc, čistim akvárka večer), ale je to proto, že Fluvaly dostaly do vínku hadice "husí krky" a v nich se usazuje svinčík. A když se po vyčištění filtru prožene hadicema voda na plný výkon, vypláchne to část usazenin. Jenže o větší kousky usazenin se ryby vždycky porvou (i okounci sklovití, kteří jsou spíš na maso) a prach je brzy pryč.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků