Co s louhování kořenů?

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod memeo » 14 bře 2006, 19:27

Jinak k tématu KOŘENY.
Já je z akvaria vyhodil.Nemoch jsem se nijak zbavit stálého louhování a tím hrozně žluté vody.
Nepomohlo ani několikaré vváření ve slané vodě.Teď tam sice žádný není,ale mám klid,a hlavně bez žluté vody. ;)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod nakatenga » 14 bře 2006, 22:13

Tak já teda nevim - asi záleží na každém jednotlivém kousku, protože mám driftwoody ve čtyřech nádržích - dohromady je jich docela hodně moc a některý jsou docela maxi a nikdy, opravdu ani s jednim jsem neměla žádnej problém. Všechny jsem je podle potřeby koupila v Hornbachu na Čerňáku - mj. včera jsem tam byla a měli zrovna zavážku tak krásnejch kousků.....
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod roko » 16 bře 2006, 00:30

cavec vsetkym, ja mam driftwood v 50l akva a voda ako krystal uplne super.zalozil som ho asi pred tromi tyzdnami na skusku.pouzil som doneho presne ten isty piesok /filtracny do bazenov/,lavu a drift ako do pripravovanej 300-ky.teraz ju uz mam zalozenu asi tyzden.prvve dva dni voda uplny krystal teraz asi treti den zakal.vlozil som pomocny filter davam nitrivec a zatial nic moc.som z toho nervozny lebo v sobotu mam ist konecne chovatelovi pre malawky.som z toho trochu nervozny ci sa to dovtedy upravi.inak su tam prisavniky 4ks a pavie ocka, na zabeh.su v pohode!
roko
uživatel webu
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 3
Registrován: 17 pro 2005, 17:35
Bydliště: dubnica-sk

Příspěvekod roko » 30 bře 2006, 18:53

ahojte,chcem iba napisat ako som sa zbavil kalnej vody.jednoducho :D podla vasich rad! akva som na dva dni zabalil pod dekubez svetla a nekrmil ani ryby. vsetko to su mladi fesaci a su bez ujmy na zdravi! mozno som mohol aj treti den ale: nemal som to odskusane,mam mlade rybky a uz som nevydrzal viacej bez pohladu na mojich milacikov :cry: !!! ale ucinok bol super a pomohli aj dva dni.a este, vodu som vzduchoval na plno a pridal na tie dva dni aj vnutorny filter ale uz je vonku. salut :5:
roko
uživatel webu
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 3
Registrován: 17 pro 2005, 17:35
Bydliště: dubnica-sk

Příspěvekod pstroso » 16 dub 2006, 12:45

memeo píše:Já ho měl ve starém akvariu taky,ale kvůli tomu louhování jsem ho vyhodil.Měl jsem stále nažloutlou vodu a to se mi nelíbilo.
Údajně prý hodně pomůže ho pořádně vyvařit ve slané vodě,ale zkušenost s tím nemám.

máš pravdu.vydrhnutie v slanej vode nejakou kefou pomaha.
ja som ho nahskor dal do horucej bohato osolenej vody,vydr?hol som ho kefou,potom som pridal par litrov vriacej vody a nechal asi 20 minut odstat.potom som ho znovu vydrhol kefou,oplachol vo vlaznej vode a dal do akvarka.
Obaval som sa ze bude farbit,bol som s tym aj zmiereny,ale napodiv som nespozoroval ziadne nepriaznive sfarbenie vody.mozno malinko ten koren pustil,ale nie je to nic strasne.
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků