Co s louhování kořenů?

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod nakatenga » 07 led 2006, 16:50

Mám ve všech čtyřech nádržích driftwoody. Nebyl s nimi nikdy žádný větší problém, až na jeden plavací kus, ale vyřešily to dírky mikrovrtáčkem z nepohledové strany. Vždy jsem je jen dostatečně dlouho měla v kýblech se studenou vodou a jak kdy jsem si vzpoměla - okartáčovala jsem je. Vodu nikdy nebarvily.
Mopani jsou záludy. Krásné, ale potíže s nimi bývají právě kvůli barvení vody. Časem to přejde.
Kořeny do afrika nádrží nepatří? Pokud vím, mnoho chovatelů afrických cichlid, kterým se snaží v nádržích co nejvíce připodobnit jejich přirozené prostředí a životní podmínky, chová společně s nimi také ancistrusy. Jednou z jejich přirozeností je škrábání kořenů. Přece jim to neupřete.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Melounek » 09 led 2006, 11:52

nakatenga píše:Kořeny do afrika nádrží nepatří? Pokud vím, mnoho chovatelů afrických cichlid, kterým se snaží v nádržích co nejvíce připodobnit jejich přirozené prostředí a životní podmínky, chová společně s nimi také ancistrusy. Jednou z jejich přirozeností je škrábání kořenů. Přece jim to neupřete.


správně, a proto uvažuji, že do většího akva už ancistrusi nepůjdou :wink:

nechce se mi kvůli tomu zakládat nový topic (a o kořenech se toho stejně už víc nedozvíme myslím), vrtá mi v hlavě jedna věc. Zakládám nové akva, dal jsem tam břidlici, ta zoxidovala, takže jsem to nahradil lávou (červenou). Akva běželo asi týden s břidlicí, teď asi týden s lávou. Včera jsem zjistil, že mezi krytem a osvětlovacím tělesem kondenzuje voda (což je samozřejmě v pořádku), ovšem sem tam nějaká kapka je růžová! Absolutně nevím, odkud se bere a co je to zač, mám ale strach pustit tam ryby, asi to vyřeším tak, že tam pustím jednu dvě na zkoušku, ale příčí se mi býti Mengelem...Pokud byste měl někdo nějakej nápad nebo zkušenost, bylo by to super. V akva je akorát láva a písek, kryt dělaný firmou FARAO, opravdu nevím, odkud ty kapky pochází a co jsou zač...

ps. nejsem blázen
Melounek
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 lis 2005, 18:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod nakatenga » 09 led 2006, 22:12

TO Melounek - lávové kameny mají v sobě - ve všech těch skulinkách -dlouho docela dost toho nejjemnějšího prachu, který se postupně vyplavuje, může to být to ono.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Melounek » 10 led 2006, 10:09

nakatenga píše:TO Melounek - lávové kameny mají v sobě - ve všech těch skulinkách -dlouho docela dost toho nejjemnějšího prachu, který se postupně vyplavuje, může to být to ono.


to jediné mě taky napadlo, ovšem v těch kapkách není ani stopy po prachu...Každopádně jsem tam nasadil tři ryby včera večer, dnes naprosto v pohodě, žerou (o?ukávám tady kde co), takže uvidíme.
Melounek
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 lis 2005, 18:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod mikro » 10 led 2006, 10:18

jeste dotazek, kolik tak kamenu lavy, je jedno kilo? jsou vcelku lehke.
dik
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Melounek » 10 led 2006, 10:26

mikro píše:jeste dotazek, kolik tak kamenu lavy, je jedno kilo? jsou vcelku lehke.
dik


to se nedá takhle říct, záleží na jejich velikosti. Já mám v akva v průměru co kámen, to kilo a víc, 6kilový kámen lávy není nic výjimečného -můj skromný a nepřesný odhad
Melounek
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 lis 2005, 18:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod mikro » 10 led 2006, 18:52

Melounek< To sem teda nepocital. neva uvidime :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod memeo » 10 led 2006, 19:32

mikro píše:jeste dotazek, kolik tak kamenu lavy, je jedno kilo? jsou vcelku lehke.
dik


Záleží na délce a výšce akvaria,a na velikosti kamenů.
Mrkni na http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=738
tam je moje akva,a té lávy tam mám 24kg.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod mikro » 10 led 2006, 19:37

24Kg :-O no teda to je uz pekny pytlik :-))
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod nakatenga » 11 led 2006, 18:30

Myslim, že láva se dá sehnat za dobrou cenu právě 25kg/pytel. Ale jseště se jednou podívám. Na kusy jsou docela drahé.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků