hladina NO3?

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

hladina NO3?

Příspěvekod morfeus » 10 úno 2006, 23:15

dnes jsem koupil test NO3 CESKE VYROBY ZN.AQUAR 90kc.hned jsem ho vyzkousel na malem akvarku 40l z pravidelnou vymenou vody!!uz me zarazel stupidni postup mereni ktery ma 3 varianty a vsechny ze stejnym vysledkem 160mg/l.datum vyroby je ale 6.1.06.je tedy spatny a musim koupit novy.kolik je tedy hodnota skodliva pro MALAWI-PSE.ZEBRA,DEMASONI,MELANOCHROMIS,ANSCITRUS.DIK.ZA VASE RADY
Uživatelský avatar
morfeus
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2006, 22:06
Bydliště: Most

Příspěvekod Mauve » 11 úno 2006, 11:48

Tyto kapky někdy používám, fi.Aquar je svou kvalitou dost vyhlášena, postup měření je myslím popsán jasně a srozumitelně.

Jestli je to vyrobeno (plněno) 6.1.06, tak jde o kapky, které jsou "čerstvé", neprošlé a podle mně měří přesně.

Neporozuměl jsem, zda jsi jen ty kapky testoval v té nádržce (40 litrů??), nebo jestli ti tam plavou i malawi ryby (jestli ano, jak velké?)

Měření je jasné - nabereš do stříkačky 4ml vody z akva, dáš činidlo (prášek v tubě - vrchovatou plastovou lopatičku - ta je přiložena) a 7 kapek testeru. Za 3 minuty provedeš odečet. Když je to rudé, máš víc, jak 40 mg/l No3 a musíš zjiš?ovat dál.

Druhý krok je 2ml vody z akva a 2ml destilky. Opět činidlo + 7 kapek a za tři minuty odečet. Když je to rudý, tak musíš do dalšího levelu.

Takže třetí krok - 1ml vody z akva + 3ml destilky. A zas prášek a 7 kapek testeru. Jestli to máš po třech minutách rudý, tak je vše v háji.

Jednak ve 40ti litrech bys měl mít tyto rybky tak do 2-3cm a nepokoušej se o nějakou biologickou rovnováhu - ve vytíračče je to v podstatě nemožné.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

odpoved pro MAUVE

Příspěvekod morfeus » 12 úno 2006, 00:48

CAU MAUVE vse uz jse zmaknul ale voda je porad ruda a to jsem udelal vymenu 80l mam 200l akva!!!vim ze je to maly ale zatim neni na vetsi filtr mam RESUN 1300L/h momentalne lecim krupici a jsem z toho hotovej pouzil MULTI-MEDICAL a po tydnu jsem vymenil vodu jak jsem psal.napustil jsem ji z kohoutku a pridal regulator a porad je to spatny tak uz nevim costim :21: jinak ryby mam do 10cm,pocet 20ks. jinak mi posly vsechny anscitrusy.cau jirka-MOST
Uživatelský avatar
morfeus
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2006, 22:06
Bydliště: Most

Příspěvekod tapisleca » 12 úno 2006, 09:50

No na krupici bych spíše použil Esha Exit je vůči rybám šetrnější, jinak Multi medical je léčivo všeobecné, to radši Anti ichtin, ale těmato výrobkama jsem léčil jěště za totáče, když nic nebylo, teď na tu krupičku je nejlepší ten Exit od Esha, ten se mě i osvědčil.
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod morfeus » 12 úno 2006, 10:15

krupice je skoro v poho. problem mi dela NO3 akva neni jeste poradne zabehly protoze porad se seru z vodou.potrebuju exterak a vubec si toho nevsimat,protoze je to samej experiment a uroda zadna jen samy uhyny!!!!
Uživatelský avatar
morfeus
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2006, 22:06
Bydliště: Most

Příspěvekod Moliro » 05 bře 2006, 12:49

Klidně bych vyměnil několikrát po sobě cca po 2 dnech půlku nádrže za čerstvou temperovanou vodu a to by byl čert, aby NO3 neklesly. Pak stačí měnit 1x týdně cca 1/3 až 1/2. Předpokládám, že počet ryb a množství krmiva, který tam házíš jsou přiměřený.
www.srp.estranky.cz
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod bbfh » 05 bře 2006, 13:43

morfeus> NO3 sa hromadi aj v zabehnutom akva, nepomoze ti na jeho odburanie ani klasicky externy filter. Zabehnutie akvaria je potrebne kvoli eliminacii NO2 a cpavku. Na odburanie NO3 je najjednoduchsie vymenit urcity objem vody za vodu s nizsim obsahom NO3, alebo pouzit rastliny.

Moliro> to je pravda len v pripade, ze mas na vstupe nizke NO3. Ak ti tecie z vodovodu vysoke NO3, tak ti vymena samozrejme nepomoze, aj ked budes menit vela a casto.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Mauve » 06 bře 2006, 08:18

to morfeus: bez exterňáku to hádám opravdu nikam nevede. Měřil jsi vstupní NO3? Jak píše bbfh, vysoké vstupní NO3 a 20ryb ve 200 litrech(teoretických 200 l) je biologický nápor (jak jsou ryby velké?), který se jen těžko zvládá.

to Moliro: http://www.srp.estranky.cz/fotoalbum/pe ... wavasae/28 tak to je super foto, takto zachytit petrochromise je asi sen každého majitele těchto ryb, gratulace, je to nádhera :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod memeo » 06 bře 2006, 20:47

to Moliro
Ta fotka je opravdu bombastická. :24:
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod nakatenga » 11 bře 2006, 01:34

Jéžišiš, ta fotka je nádherná!! Připomělo mi to naše nakatengy - ne tak moc, ale podobně líbaj sklo, když v pondělí ráno vidí pixlu s krmením. O víkendech totiž mají půst.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků