Eretmodus - odchov

Diskuze pouze o rodech Eretmodus, Spathodus a Tanganicodus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Eretmodus - odchov

Příspěvekod zencakd » 23 bře 2006, 19:50

Ahoj, ptal jsem se již dříve v jiném tématu, ale nějak to zapadlo a nikdo mi neodpověděl.

Samec už nekolik dní "nosí" ve společném akva a potřebuju poradit co s tím. Odlovit ho a nechat vypustit mladé? Nechce se mi to z něj dostávat násilím, nemám to na prodej, jen pro radost.

Čím potom krmit? Klasicky vylíhlou artemií?

Díky moc,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Moliro » 23 bře 2006, 19:58

Ahoj. Samec vozí cca 2-3 týdny a pak mladé vypouští. Ve společném akváriu s drobnými úkryty na dně pár rybek možná přežije (záleží na počtu a druhu ostatních ryb). Při odlovování většina samců mladé rybky podle mých zkušeností nevyplivne, takže by bylo možný ho přenést i s mladými do jiného akvária bez ryb. Mladých bývá kolem 20 a dají se bez problémů odchovat na artemii
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod zencakd » 23 bře 2006, 20:11

Díky moc, ti Eretmodi jsou od Vás! :-) Jeden pár se pravidelně tře a ostatní (celkem 8 ) se mají čile k světu! Zkusím ho tedy přelovit a uvidíme, z předešlých výtěru totiž mic nezbylo ...

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Moliro » 23 bře 2006, 20:40

Jsem rád, že se jim daří :D
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod zencakd » 24 bře 2006, 09:03

Tak jsem včera pochopil, že nejobtížnější část celého odchovu Eretmodů je chytit samce ve společném akvárku! Cyprichromisy chytím v noci s pomocí baterky vždy v pohodě, ale u Eretmodů se mi to nepodařilo :( Zkusím to ještě dnes večer, během dne není ve společné nádrži žádná šance! Já ho ani nemohl najít! Ach jo...

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Radim Zídek » 24 bře 2006, 09:59

Tak ho nech v akváriu, pokud nemáš ryby co by sežrali mrňouse tak ti po vypuštění přežijí. Co tam máš kromě Cyprichromisů ještě??
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod zencakd » 24 bře 2006, 10:11

Tropheusy - ti si na nich smlsnou... :-( Aspoň malý ancistruse si dávali jako zákusek. Pokud nechám plnou samici leptosom v nádrži, taky se po nich jen zapráší.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Radim Zídek » 24 bře 2006, 10:28

Mě u Tropheusů mláďata Eretmodů docela přežívaly, musí se mít, ale kam schovat
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Bob » 08 pro 2006, 09:30

Clutch size is 10 - 30 eggs. Once fry are released by the male, they are ignored by the parents. The male can be removed (at night) to a nursery tank where he can release the fry before being returned. Alternatively, a balcony/shelf submerged by just a few inches of water could be installed in the main tank. The male will release the fry in this area where they will be safe from predation due to its shallow depth.

Neviete niekto ako to moze vyzerat :?: Pise sa tam, ze ako alternativa sa do akvaria da nejaky box, alebo nejaka polica ktora bude ciastocne ponorena a do ktorej samec vypusti mlade a ako dosiahnut to, ze samec vypusti mlade prave tam :?:
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Márty » 08 pro 2006, 10:37

Jestli to dobre chapu, tak je potreba udelat v akva melcinu, na kterou je samec vypusti sam od sebe. Akorat bych mel starch, jestli tam prckove zustanou a nepohrnou se objevovat svet do naruce predatoru.
Uživatelský avatar
Márty
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Registrován: 28 lis 2005, 23:41
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Akva Tribut Eretmodini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron