Tanganyika v 60 litrech?

Diskuze pouze o rodech Eretmodus, Spathodus a Tanganicodus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tanganyika v 60 litrech?

Příspěvekod Afrika » 28 pro 2008, 00:28

Zdravim vsechny,chci si zalozit 60l se snekacema a potreboval bych poradit,jake druhy a v jakem mnozstvi tam dat.
Vim,ze jsem trochu narocnejsiho dotazu ale snad se nekdo najde.
Diky za pomoc
Afrika
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2008, 18:00
Bydliště: Praha-Petrovice

Příspěvekod macha » 28 pro 2008, 09:37

Nemáš šanci v tak malé nádrži neudržís,tu správnou rovnováhu pro život šnekáčů.Jen je budeš trápit.Radši přitlač a jdi aspoň do 200l.Vše má svá pravidla i velikost plochy akva.:P
Uživatelský avatar
macha
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 35
Registrován: 26 bře 2008, 17:14
Bydliště: Bojkovice

Příspěvekod yossarian » 28 pro 2008, 11:41

v 60 litrech muzes mit jen jednoho samce a max 2 samice, ale jak se zacnou trit tak jedna ze samic bude mit hodne tezke chvilky, ale taky zalezi jake jim vytvoris prostredi uvnitr akva. Prijde mi ale neprirozene chovat tahle omezeny pocet ryb. Ja mam ve 150l 7 lamprologus meleagris 3 samci si rozdelili akva rovnym dilem po nekolika soubojich,ale to bylo spis stesti ne vzdy se to povede a navic mam jeste mlade kousky a jeste se netrou, takze finalni urovnani vztahu me teprv ceka.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Karpatska » 28 pro 2008, 13:06

yossarian píše:v 60 litrech muzes mit jen jednoho samce a max 2 samice, ale jak se zacnou trit tak jedna ze samic bude mit hodne tezke chvilky, ale taky zalezi jake jim vytvoris prostredi uvnitr akva. Prijde mi ale neprirozene chovat tahle omezeny pocet ryb. Ja mam ve 150l 7 lamprologus meleagris 3 samci si rozdelili akva rovnym dilem po nekolika soubojich,ale to bylo spis stesti ne vzdy se to povede a navic mam jeste mlade kousky a jeste se netrou, takze finalni urovnani vztahu me teprv ceka.


Ja som si kúpil 8 tých lamprologusov stappersi (melagris) 8 kusov asi 6 bolo samcov prežili 3 samce a rozdelenie akva je približne 2 dominantný maju po polke a ten jeden je v kope skál skovaný. äaj ked je pravda, že som ich mal vtedy 225 L akváriu + to, že tam neboli žiadne iné rybky na dne neboli takže sa venovali len sebe.) Teraz to už mám v tej 490 L a užsa to ako tak dá. Ale jediné čo ti odporučím sú Lamprologus ale multifaciatum - jedine max ešte párik alebo trio lamprologus similis. :D
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod brova » 28 pro 2008, 13:32

Já osobně bych do 60l AQ žádné šnekáče nedával.
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod memeo » 28 pro 2008, 15:03

Proč by to nemělo jít...........šnekáči by tam mohli být krom ocellátů,ty raději do většího akva.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod brova » 28 pro 2008, 15:55

Neříkám, že to nebude fungovat...jen píšu,že bych je tam já nedával. :o
Mám v 60l AQ Endlerky a má drahá polovička má multíky ve 120 l AQ a je nádhera jednotlivé skupinky pozorovat....proto bych je nedával do menšího, jelikož bych byl o spoustu věcí ochuzen. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod tommy » 31 pro 2008, 01:54

Já měl v 90 litrech skupinu deseti Neolamprologus multifasciatus a bylo to bez problémů, ale je to dávno a nepamatuji si kolik bylo samců. Momentálně mám 3,12 v 190 litrech a mají to pěkně rozdělené, každý samec má svůj harém, všechny samice se třou a vyvádějí mláďata. Já bych N. multifasciatus do 60 litrů zkusil, tak 1,3 nebo 1,4, víc asi ne.
Před třemi týdny jsem dostal 5,2 Lamprologus signatus a myslel jsem si, jak se pěkně srovnají v 90 litrech, ale ouha - dva samci obsadili dno, jeden toleruje samici, druhý ani tu ne, takže ta je se třemi zbylými samci u hladiny. Budu do toho muset šáhnout a rozdělit to, ale už nemám volné nádrže...
V minulosti jsem ještě měl v 50 litrových nádržích L. ocellatus a L. brevis, ti první se třeli, u druhých jsem se tření nedočkal. Pokaždé to ale byl jen jeden pár.
T.
tommy
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2008, 00:46

Re:AFRIKA

Příspěvekod wladys » 31 pro 2008, 10:01

Ocelláti mi v tak malé nádrži absolutně nešli měl sem samce a dvě samice......V 60litrech šel samec po samici a nechtěl ji pustit do ulity,druhou(menší) utloukl.Přendal sem zbylý "pár"do 280 litrů a už se třikrát vytřeli a vyvedli mladé...Brevisy mám 4ks v té 60-ce a je to v klidu.Jak sem ti psal jinde...jde to,ale je třeba dobře vybrat druh. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re:AFRIKA

Příspěvekod Karpatska » 31 pro 2008, 10:19

wladys píše:Ocelláti mi v tak malé nádrži absolutně nešli měl sem samce a dvě samice......V 60litrech šel samec po samici a nechtěl ji pustit do ulity,druhou(menší) utloukl.Přendal sem zbylý "pár"do 280 litrů a už se třikrát vytřeli a vyvedli mladé...Brevisy mám 4ks v té 60-ce a je to v klidu.Jak sem ti psal jinde...jde to,ale je třeba dobře vybrat druh. :o


Wladys aké máš skúsenosti s tým L. Brevis, tiež som po nich pokukoval alebo Lamprologus Multifasciatum. Chcem to namiesto tých 3 L. meleagris(už iba samci), mal som 225 L nádrž o ploche90*50 a prežili mi tam tý traja samci len tak pre zaujímavosť.

Ktorý sa viac hodia k tým mojim divokým eretmodom, skôr mi ide o to?
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Další

Zpět na Akva Tribut Eretmodini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků