Eretmodus + Tropheus

Diskuze pouze o rodech Eretmodus, Spathodus a Tanganicodus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Petr Ruzicka » 29 pro 2008, 10:07

Oni totiž ty velký co jsou na fotkách odešly do věčných lovišť :( vždycky si jednoho vybraly a uhonily ho.
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod A+I » 29 pro 2008, 21:48

Ahoj Petre, kdo uhonil ty Duboisi? Bemby nebo Duboisi?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Petr Ruzicka » 30 pro 2008, 10:30

Uhonily je duboisi. Nikdy jsem neviděl,že by se u mě honily bemby s duboisama. Chovají se k sobě jako kdyby tam drůhý druh vůbec nebyl. Možná to je tím ,že ty bemby jsou menší. Včera jsem měřil toho největšího duboisi (jen přes sklo) a má 7cm.
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod A+I » 30 pro 2008, 12:27

Ja nechci byt spatnej prorok, ale myslim, ze to pridavani nedopadne asi dobre. Kolik tech Duboisi bylo puvodne? Ve velkem hejnu je to jednodussi. Tam musi o pozice bojovat vic ryb a jsou tim padem vic zamestnani a pak taky ty honene maji vetsi moznost se schovat v davu ostatnich. Jestli jsi mel jen male hejno, bylo pro ty silnejsi jednoduchy zlikvidovat tech par slabsich. Tvoje akvarko neni moc velky na dve hejna. Mas tam jeste i jiny ryby? Bemby i Duboisi kdyz jsou dospeli, tak maji samci kolem 13 cm! My bysme radili radej jenom jeden druh a to rozsirit asi o 10 ks ty Bemby. Jestli trvas na Duboisi, tak tech by bylo lepsi pridat aspon 20 a doufat, ze ti Tvoji 4 se nepovazuji vsichni za :14: :14: :14: :14: krale akvaria a smiri se s tema novyma. Ale at uz budes pridavat Bemby nebo Duboisi, tak rozhodne pozprehazuj kameny co nejvic - i kdyby to melo byt jen docasne, zadnou estetiku neres, to pak casem zase spravis. A ryby pridej vecer.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod richard » 30 pro 2008, 12:39

100% rozházej kameny. Pouhé přidávání do zaběhlého akva nepomůže. Ryby mají svoje místečka podle kamenů. Přeházením kamenů zrušíš teritoria a všichni pojedou od nuly.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Petr Ruzicka » 30 pro 2008, 15:06

Mám tam ještě calvusy. Kameny určite rozhazím a ryby dám večer po zhasnutí světel. Doufám,že to dapadne dobře mluvil jsem se dvěma chovatelem a ty říkali,že je přidat můžu bez problémů, že taky přidávají a nic se neděje :roll: .
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod A+I » 30 pro 2008, 22:59

Maji ti chovatele v akvariich s nima kameny? Nechci jim krivdit, ale nekterym jde o to, aby ty ryby prodali.
Ti pridavani Duboisi by meli byt stejne velci jako ti Tvoji 4. Kameny dukladne premisti a nebo je vytahej a nech tam jenom dva. Pak sem napis, jak to dopadlo. Drzime palce!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Zinedine Z. » 31 pro 2008, 01:58

mne zas moj znamy- chovatel spominal, ze mal problem doplnit do chovnej skupiny duboisov nejake nove jedince rovnakej velkosti,hoci ich tam pridal za tmy a v akvarku mal len jednu taku dierovu tehlu zavesenu na jednej stene, a do rana boli mrtve.
Uživatelský avatar
Zinedine Z.
uživatel webu
 
Příspěvky: 67
Obrázky: 34
Registrován: 25 črc 2007, 15:30
Bydliště: Nitra

Příspěvekod A+I » 02 led 2009, 00:53

Zinedine Z. píše:
A+I píše: Prijed si pro ne, dame Ti je zadarmo :D .
Bud rad, ze je nemuzes sehnat, jsou to docela problemovy ryby.


:( Tak tomu som sa teda vobec nepotesil, cital som o ich agresivite pocas trenia a odchovu mladych, ale nazory sa roznia, niektori tvrdia ze sa daju chovat aj s ostatnymi rybami a niektori zas doporucuju cisto nadrz len pre ne :? , velmi sa mi paci ich sfarbenie, trocha by to ozivolo tu moju zlto-sivu kombinaciu ryb a chyba mi tam modra- moja najoblubenejsia farba.

Moje nejoblibenejsi je taky modra :D .
Neolamprologus Tretocephalus jsou opravdu nadherny ryby. Pusobi na me takovym vznesenym dojmem. Ale jsou nevyzpytatelni! Strasne zalezi na kazdem jedinci a jeho povaze. Neda se jednoznazne rict, jestli je lepsi kdyz jsou ve spolecnem nebo samostatnem akvariu. Nektere zdroje uvadi, ze kdyz je ve spolecnem jenom jeden samec, neni problem je tam mit. Jini rikaji, ze je lepsi pro ne samostatne akva. Nasi vyrostli od malicka ve spolecnem akva s Duboisi. Bylo jich 5, ale jak dospeli, zacal byt problem. Napred si samec oblibil jednu samicku a ostatni zacal pronasledovat. Ze zoufalstvi dva vyskocili v prubehu asi 2 tydnu ven malou skvirou. Tu jsme pak zadelali a poslednimu zacalo v akva peklo. Dvakrat ho uplne oskubali, tak jsme ho nakonec vylovili a ted ho ma od znameho kamarad. V tom spolecnem zrali vsechny mladata, zachranil se za celou dobu jen jeden Tropheusek a nekolik malo Julidochromis. Samec byl se samickou porad pohromade, ale najednou se samec prestehoval od samice jinam, samicka na druhou stranu, no a nakonec zacal samec samicku znicehonic napadat uz v tom velkem akvariu. Vytahli jsme je a dali jinam. Tam to bylo jeste horsi. Tak jsme je dali do 150 l akva a rozdelili prepazkou. Tyhle ryby maji neuveritelnou silu a my jsme meli strach o nase Tropheusy.
Znam pripad, kdy byli ve spolecnem akva a chteli se trit. Zacali napadat ostatni druhy ryb a jednou prisel majitel z prace domu a v akva hrbitov - jen par Trets tam plaval. Dalsi pripad znam, ze byl par spolu v jednom akvariu sami pro sebe, parkrat meli mlade a pak zacal samec samicku mydlit a uz ji proste dal nechtel.
Proste nadherne, ale problemove ryby na chov. Ten problem zacina asi tak po 2 - 2.5 letech jejich veku.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod richard » 02 led 2009, 11:30

Přidat do zaběhnutého akva nějaké ryby je velký problém. Do minulého akva jsem k elongatovi doplňoval dospělé 3 samice abych měl chovnou skupiny a neprošlo to. Do 2 dnu bylo po samicích. U mladých ryb se mi doplnění podařilo tak v 50% případů.

Doporučuji - při zařízení akva dát něco ryb navíc - vždy se mi nějaké vybili a nechat místa pro úkryt mladých aby byla zajištěna přirozená obnova. Malawky zatím chovám jen 3 roky a neřešil jsem doplňování novým druhem. Snad poradí nějaké triky zkušenější.

Ještě mne napadá jeden způsob. Vše na 3 dny ven z akva (jako při hloubkové předělávce) a pak společně vše dovnitř.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tribut Eretmodini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron