Eretmodus + Tropheus

Diskuze pouze o rodech Eretmodus, Spathodus a Tanganicodus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

mini Tanganyika

Příspěvekod Afrika » 27 pro 2008, 20:23

Zdravim vsechny,chci si zalozit 60l se snekacema a potreboval bych poradit,jake druhy a v jakem mnozstvi tam dat.
Vim,ze jsem trochu narocnejsiho dotazu ale snad se nekdo najde.
Diky za pomoc
Afrika
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2008, 18:00
Bydliště: Praha-Petrovice

Příspěvekod Karpatska » 27 pro 2008, 20:24

A+I píše:
wladys píše:Přidal bych jak počty trofíků tak eretmodů...tropheus 30ks eretmodus 10ks.

Ahoj, uplne na chlup stejny nazor jako ma Wladys :) . Dokonce by tam sel pridat i par Julidochromis, par Leleupi nebo par Chalinochromis. Mame to presne tak ve zhruba stejnym AQ, je to videt na videu :D .


Ja by som ešte podľa doporučení počet eretmodusov zvýšil 12-14 ks. (ja som zvolil 12 ks ale aj nad 14 ks som uvažoval :D, takže príjemné rozmýšlanie. :o
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod tomas stredocech » 27 pro 2008, 23:54

40 tropheusu s dobrou filtraci cca 20% objemu bude strop eretmodi jeden par maximalne, jsou to roztomilý, ale nesmirne vnitrne agresivni ryby, vice nez par neber, ztratil bys je, tomas
Uživatelský avatar
tomas stredocech
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 148
Registrován: 21 bře 2005, 00:14
Bydliště: střední čechy

Příspěvekod yossarian » 28 pro 2008, 00:19

tomas stredocech píše:40 tropheusu s dobrou filtraci cca 20% objemu bude strop eretmodi jeden par maximalne, jsou to roztomilý, ale nesmirne vnitrne agresivni ryby, vice nez par neber, ztratil bys je, tomas


Ja jsem prave taky cetl ze eretmodus jsou mezi sebou pekny potvory, ale zase na druhou stranu zkusenosti nekterych lidi tady jsou uplne jine. Nejradeji bych to udelal tak ze nasadim 6ks a pockam az vytvori pary a pak se uvidi.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod yossarian » 28 pro 2008, 01:20

wladys píše:
yossarian píše:Uf rozhodne na oko to musi bejt hezke, ale jeste nevim kolik litru mi vezme pozadi ,tak aby to potom nebylo prerybnene.


...vždy se ryby lépe odebírají než přidávají.Však myslím,že je tady na foru hodně lidí,co by mohli vyprávět o tom jak je složité,nebo skoro nemožné, doplnit hejno trops.Dalo by se dat na začátek i více.Ty počty jsou spíše počty dospělců. :o

V cem je problem doplnit hejno?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod A+I » 28 pro 2008, 04:20

:lol: Dve nejvic notoricky zname veci u Tropheusu - nachylni na vystressovani a s tim spojeny bloat a neprijimani dalsich jedincu do fungujiciho hejna. Proste jak se jednou utvori hierarchie, je hotovo. Dokonce neodlovuj ani nosici samicku na par dni z akva, protoze pak by ji uz mezi sebe neprijali. Nekdy muze pomoct pridat ryby (pridavane ryby by mely mit stejnou velikost jako ryby v hejnu) potme vecer a nechat cely dalsi den akva zhasnute a prikryte dekou, aby tam neslo svetlo, ale pred tim napred zprehazet kameny v akva :!: Ale je to bez zaruky a dost taky zalezi na povaze ryb v hejnu. Vim o pripadu, kdy si chtel nekdo pridat nove hejno Tropheusu ke stavajicimu hejnu a nove hejno bylo kompletne vybito.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod yossarian » 28 pro 2008, 11:22

A+I píše::lol: Dve nejvic notoricky zname veci u Tropheusu - nachylni na vystressovani a s tim spojeny bloat a neprijimani dalsich jedincu do fungujiciho hejna. Proste jak se jednou utvori hierarchie, je hotovo. Dokonce neodlovuj ani nosici samicku na par dni z akva, protoze pak by ji uz mezi sebe neprijali. Nekdy muze pomoct pridat ryby (pridavane ryby by mely mit stejnou velikost jako ryby v hejnu) potme vecer a nechat cely dalsi den akva zhasnute a prikryte dekou, aby tam neslo svetlo, ale pred tim napred zprehazet kameny v akva :!: Ale je to bez zaruky a dost taky zalezi na povaze ryb v hejnu. Vim o pripadu, kdy si chtel nekdo pridat nove hejno Tropheusu ke stavajicimu hejnu a nove hejno bylo kompletne vybito.
Tusil jsem ze to bude v jejich povaze :) tohle je dostacujci duvod koupit radeji vetsi hejno. Diky moc za vybonou radu :o Ted uz tyden studuju tropheuse a tahle informace se ke me jeste nedostala. Docetl jsem se samozrejme o jejich hierachickem chovani, ale nic o doplnovani hejna. Mam jeste zhruba 2-3 mesice na nastudovani a pak me ceka uz jen praxe.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Petr Ruzicka » 28 pro 2008, 20:08

Myslite si ,že je problém s přijímaním nových členů do hejna u všech druhů tropheusů stejný? Vždy když jsem přidával nové tak jsem předělal celý interiér akva a v noci jsem je přidal (dopadlo to vždy dobře),ale teď bych chtěl přidat ještě nějaké duboisi do akva ve kterém jsou 4 duboisi a 20 bemb a moc se mi nechce všechno předělávat (měl jsem na to myslet dřív než jsem tam ryby pustil). Tak jsem se chtěl zeptat jestli mám radši všechno předělat nebo to můžu zkusit rovnou do nepředělaného akva? (přidal bych tak 10-15ks stejně velkých duboisi kolem 5cm)
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod A+I » 28 pro 2008, 22:25

Ahoj, ja tomu moc nerozumim, pises ze chces pridavat stejne velke Tropheusy - kolem 5 cm, ale podle fotek ty, co mas v akvariu maji dospelou velikost.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Petr Ruzicka » 29 pro 2008, 10:03

Řekl bych,že mají tak 5-6 cm max7cm 2 ještě ani nejsou pořádně přebarveni. Bude možný tam nějaký přidat myslim si ,že 4 není moc :roll: .
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tribut Eretmodini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník