Živorodky jako krmení

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 21 bře 2005, 00:15

Radim Zídek píše:on stačí jakýkoliv rybník a na tom planktonu, když ho necháš v kýblu vidíš jestli je ok nebo jestli chcípe a nebo není nic moc. Jinak přebytky zamražuji.


Radime, možná to půjdu někdy zkusit. Takhle u "afriky" je potřeba mít co nejvíce druhů krmiv. Já mám cca. 6 druhů. Během 6 dní střídám suché krmivo (neznačkové, domácí výroba, kupované na akva-trzích) - ale výborné, nešpiní vodu, dále mražené patentky, rybí filé (losos) - ale jen občas, je to drahé, dále strouhané kuřecí srdce - jen velmi zřídka!, sekaný špenát, hrách. Zkoušel jsem i banán, mrkev, ale to moc nežraly, i když jsem slyšel (četl) od různých chovatelů, že je s úspěchem používají. Ono krmení vůbec je pak velký problém. Možná to je důvod, proč mám z chovu tanganických cichlid obavy. Například mnou obdivované a nádherné Tropheusy...to jsou ryby s velkou náročností na krmivo.
Naposledy upravil Martin Novák dne 24 čer 2005, 15:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Martin Novák » 21 bře 2005, 00:17

Týda píše:Krmení živýma rybama mi nevadí, mám ráda drama v přímym přenosu.... :twisted: Nejsem cí»a. Fakt ne.
No a astronauti takový čudly polykaji a ani o tom nemusí vědět - stačí jeden nádech... Jako ti naši kančíci, jenže ti "vdechujou" tablety.


Týdo, ty Tvé hlášky mě dostávají! :lol:
Mně jednou akorát vdechl samec trewavasáka vlas, který mi spadl do akvárka...patrně můj :D
Naposledy upravil Martin Novák dne 24 čer 2005, 15:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Radim Zídek » 21 bře 2005, 00:34

já střídám cca 4-6 druhů krmiv denně (taky mě nebaví cpát se jednim a tím samým) a pokud úspěąně chováą malawijské ryby tak z tanganyických strach mít nemusíą. Jinak třeba krmit Tropheusy patentkou a masem je téměř jistá vraľda.Jinak Tropheusy jsou opravdu úľasné ryby jak tvarem tak i chováním, doma mě dělají jenom radost, ale banány a mrkev taky neľerou
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Tropheus vs. maso

Příspěvekod Martin Novák » 21 bře 2005, 00:39

Toto je asi na nové téma, ale MYSLÍM, ľe jsem někde četl, ľe to nemusí být rovnou vraľda. Snad je tím nějací chovatelé krmí běľně (ne často) a bez následků. Já bych je tedy masem také nekrmil, jsou to přeci jen býloľravci. Ale jsou nádherní! ®ádné jiné ryby se mi tak nelíbí. Ani terčovci mi nepřijdou tak hezcí. Vlastně mi vůbec terčovci nepřijdou hezcí. Nevím proč je někteří tolik obdivují, ale to si asi musí říkat i o nás. Je to věc zápalu.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Radim Zídek » 21 bře 2005, 00:56

vražda to být nemusí, ale dobrý náběh na ní jo. Kamarád co má pěstírnu s Tropheusy patentkou krmí a v pohodě, dost záleží i na rybách jak jsou krmeni od mala, ale když dám patentku třeba 5ti letý rybě která na to není zvyklá tak to sní může pěkně zacvičit.Všechno je věcí názoru a hlavně zkušeností. Jinak terčovci jsou ryby krásné, ale pro afrikáře přinejmenším hodně nudné.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod nakatenga » 22 bře 2005, 22:48

Patentky (živé) jsem už vyzkoušela krmit taky, dostali malawky a všechny ryby doma (gavúni, parmičky, okouni...) - všechny si pochutnaly, všechny nakrátko ztratily ladný tvary a všehny žebraly o přídavek.
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 23:13, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Tomáš Sinčák » 22 bře 2005, 22:58

Škoda že žádnému známému se taky nic nepřemnožilo....moji "Astronauti" jak říkáš, by jimy rozhodně nepohrdli :lol:
Tomáš Sinčák
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Obrázky: 0
Registrován: 20 bře 2005, 16:38
Bydliště: Bílina, okr. Teplice

Příspěvekod nakatenga » 08 srp 2005, 20:11

Tak jsem našim africkým krasavám dopřáli trochu dobrodružství - hejno třiceti pavích oček ve velikosti 1-3 cm. No, jak bych to tak popsala.....
Během několika minut jezdilo po nádrži 30 malawek se zašpuntovanejma tlamama a 20 malawek, na které nezbylo a snažily se od huby urvat těm co se zašpuntovaly. Nemělo to chybu.... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Grohic » 08 srp 2005, 20:23

Asi si to nefilmovala, co?? To mohla bejt asi fakt pekna sranda :D
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod nakatenga » 08 srp 2005, 20:58

Nefilmovala, ale příště to udělám. Tak za měsíc, dřív ne, nechci z nich udělat žraloky.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron