Krmíte někdo pinzetou???

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Krmíte někdo pinzetou???

Příspěvekod Marek1115 » 12 dub 2006, 11:16

Bavil jsem se z jedním chovatelem a bylo mi řečeno, že se na krmení nesmí sahat rukama. Při dotyku se na krmení dostávají nežádoucí látky, které poté rybky konzumují. On zásadně používá pinzetu. V zásadě to samé jsem se dočetl v propagačních materiálech firmy Sera.

Já to nikdy nedělal a z mého okolí taktéž. Jaký je váš názor? Díky

Marek
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod mikro » 12 dub 2006, 11:38

Trebas sera granu red/green na to nesahas rukama, akorat vlockove jemne pro poter to davat spetku. v zasade si vzdy meju ruce, nez jdu neco strachat v akva, i pred krmenim...
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod nakatenga » 12 dub 2006, 11:39

No jo, ta propagace.
Ne ne, nekrmim pinzetou, konkrétně pokud jde o granule, jeden by asi měl celej den co na práci. :lol:
Možná, že to má svůj výzam u odchytových rybek, které jsou superiózně náchylné na všechno, ale sakra kdo chodí krmit ryby se špinavejma rukamať
Můj názor je ten, že v určitém ohledu je kravina vytvářet sterilní prostředí, protože ve sterilním prostředí se nerozvíjí imunita, netvoří se protilátky - velmi obecně.
Nehdy podávám špetky prstama, někdy odsypávám s krabičky - záleží co zrovna krmim a který ryby.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 12 dub 2006, 11:45

Já také nekrmím pinzetou. Nevidím v tom důvod. Pokud se dodrží nějaká základní hygiena rukou, tak myslím není důvod mít obavy.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mikro » 12 dub 2006, 11:46

nakatnega<
Presne tak. trsoka spiny musi byt ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Hach » 12 dub 2006, 12:42

nakatenga píše:.... ale sakra kdo chodí krmit ryby se špinavejma rukamať
Můj názor je ten, že v určitém ohledu je kravina vytvářet sterilní prostředí, protože ve sterilním prostředí se nerozvíjí imunita, netvoří se protilátky - velmi obecně.


Nakatenga> tak tohle je presny, myslim ze to neni zase az tak dobre vytvaret uplne sterilni prostredi. A neplati to pouze uryb. :lol:
Uživatelský avatar
Hach
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 20
Registrován: 30 led 2006, 09:15

Příspěvekod Danouš » 12 dub 2006, 13:27

Roky už beru krmení mezi prsty a nikdy jsem si na krmení ruce speciálně nemil. Ryby byly vždy v pohodě, nechoval jsem ovšem žádné choulostivé druhy.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod canart » 12 dub 2006, 13:34

Videli ste uz niekto krmit ryby v chovni s odchytovymi rybami? Prilis sa niekedy zaoberame vecami, ktore nie su dolezite a to podstatne unika :D Ako pise nakantenga, hadam nepojdem krmit ryby s umastenymi rukami alebo s neumytymi rukami po holeni, ked na seba nakydam nejaky super feromonovy gel po holeni :D :D

Ja tiez krmim "holymi" rukami, niektore ryby vyzaduju vlocky navlhcene, inak by sa k nim na hladine nedostali, takze chytim medzi prsty, ponorim do akva a je to. Pinzetou ano...ked krmim mrazenym, chytim kocku do pinzety, zamavam v akva a je to :) Holou rukou by sa krmivo rychlo rozmrazovalo a viac by som mal na prstoch nez v akva. Takze tak.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod maxim » 12 dub 2006, 17:45

Na toto som pinzetu v živote nepoužíval a ani nebudem.Mám po de?och plno odmeriek z Nutrilonu,tak používam tie. A mrazené hádžem priamo rukou.
to canart : Však ruky si umyješ v akvárku :D
maxim
přispívatel
 
Příspěvky: 111
Obrázky: 1
Registrován: 07 úno 2006, 15:41
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod memeo » 12 dub 2006, 18:10

Pinzetou nekrmím,a ani krmit nebudu,protože bych u toho strávil mládí. :lol:
Buď to rybám nasypu,nebo to beru rukou.Myslím,že když člověk dodržuje základy hygieny,tak se nemusí ničeho bát. :wink:
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Další

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron