Salát

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Salát

Příspěvekod cardasek » 14 lis 2006, 15:45

Čtu tady že přikrmujete salátem ale nikde nečtu jak ho upravit , jestli nasekat nebo nastrouhat. Jak často a které části salátu. Poradíte?
cardasek
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 5
Registrován: 14 lis 2006, 13:44
Bydliště: Praha 4

Re: Salát

Příspěvekod Vitman » 14 lis 2006, 16:12

cardasek píše:Čtu tady že přikrmujete salátem ale nikde nečtu jak ho upravit , jestli nasekat nebo nastrouhat. Jak často a které části salátu. Poradíte?


Normálně ho přeleješ vroucí vodou aby změknul a strčíš do akvária - celej list. Je dobrý ho zatížit kamenem nebo něčím aby neplaval po nádrži. ryby si vyžerou to měkké a zbyde "kostra". Já jsem kvůli Yellowkám musel krmit jednou za dva dny, jinak mi ve velkém ničily rostliny. Jestli nemáš rostlinožravé ryby tak stačí míň.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod Kruan » 14 lis 2006, 16:18

no ja ho jen oplachnu pod vodovodem...a strcim ho na tycce do akva...davam jim takle hlavkovy salat,cinske zeli a ledovy salat....ale je to jen na zpestreni stravy...jednou za cas....vrouci vodou bych to nepoleval ...nevim jestli se tim neznici vitaminy...
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Katarínka » 14 lis 2006, 16:19

Ahoj,
ja zoberiem cely list salatu, sparim ho vriacou vodou (t. z. ze list polozim do misky a zalejem vriacou vodou, necham chvilku v nej), potom ho oplachnem studenou vodou a supnem ho cely do akvarka.
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Kruan » 14 lis 2006, 16:20

a proc to polevate tou horkou vodou ?..aby to zmeklo? nebo kvuli cistote ? jestli kvuli mekkosti ,tak to je podle me zbytecne ja jim tam davam ledovy salat kterej je dost tvrdej a zerou i koštál :)
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vitman » 14 lis 2006, 16:48

Já ho poléval aby změkl. Jestli ho žerou i jen tak asi nevyskouším, protože o Yellowky jsem přišel v sobotu při výměně vody kompletně o všechny (asi přechlorovaná voda) a Idotropheusy a Aulonocary moc salát nežerou.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod Katarínka » 15 lis 2006, 08:45

Richie-HK píše:a proc to polevate tou horkou vodou ?..aby to zmeklo? nebo kvuli cistote ? jestli kvuli mekkosti ,tak to je podle me zbytecne ja jim tam davam ledovy salat kterej je dost tvrdej a zerou i koštál :)


Ja to sparujem kvoli tomu aby zmakol. Ale mala som mlade ryby, ktore surovy salat nechceli. Veru, mohla by som skusit dat do akva aj nespareny, ryby su uz vacsie, mozno zvladnu uz aj surovy salat. Vyskusam :wink:
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod jazzi » 25 lis 2006, 15:21

tak jsem to zkusil ale nežerou mi to ani yellounci necham to tam možna se toho chytnou
Uživatelský avatar
jazzi
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Obrázky: 51
Registrován: 12 srp 2006, 13:02
Bydliště: krnov

Příspěvekod mikro » 25 lis 2006, 16:23

me uz take papaji salat, tedy cinske zeli :) Ja hor sparim, tedy pomalu polejvam vrouci vodou, trosku zmekne a i asi dezinfikuje, horka voda. :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Katarínka » 27 lis 2006, 09:06

Katarínka píše:
Richie-HK píše:a proc to polevate tou horkou vodou ?..aby to zmeklo? nebo kvuli cistote ? jestli kvuli mekkosti ,tak to je podle me zbytecne ja jim tam davam ledovy salat kterej je dost tvrdej a zerou i koštál :)


Ja to sparujem kvoli tomu aby zmakol. Ale mala som mlade ryby, ktore surovy salat nechceli. Veru, mohla by som skusit dat do akva aj nespareny, ryby su uz vacsie, mozno zvladnu uz aj surovy salat. Vyskusam :wink:


Ahojte, tak som skusila pridat do akva surovy list salatu (nespareny) a dopadlo to nasledovne: Salat si rybky moc nevsimali, obcas do neho "dzobli", ale mali ste vidiet to akvarko, malilinke kusky salatu po celom akvarku a tych sa ani nechytili. Tak som to musela vytahovat sietkou :?
Ked tam dam spareny list, tak ten pekne papaju a nevymyslaju.
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Další

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron