Krmení tlamovců

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Lgaspo » 01 čer 2005, 15:46

Ucili ste ich na vsetku tu zeleninu hladovkou ?
Alebo ste pouzili inu fintu ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 01 čer 2005, 15:53

U mně hladovka.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 01 čer 2005, 16:09

Mě žerou salát pouze pokud je spařený a nasekaný :(
asi taky budu muset volit cestu hladovkou :wacko:
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 01 čer 2005, 16:31

Také jsem jim to dřív vždy spařil, teď už ne. Usoudil jsem, že mají stejně celý den houby na práci, mimo tření se maximálně jen tak projiždí nebo honí, takže dávám syrový, akorát někdy dělám takový vějíř, aby se jim lépe trhaly kousky, ale v poslední době ani to ne. Opláchnu list o velikosti dlaně teplou vodou (pořádně - pozor na postřiky pěstitelů) a hodím to tam. Dřív tomu předcházela hladovka, teď už ne. Ale vždy jim to servíruji před krmení granulemi nebo vločkami.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Lgaspo » 01 čer 2005, 20:43

Objavil som na nete celkom zaujimavy nazor na krmenie cichlid, ktory ked tak nad nim uvazujem bude vyhovot aj mne.

Tu je odkaz
http://www.mujweb.cz/www/ilangi/krmeni.htm

Autor tam pise, ze rano krmi tropheusy artemiami, cize zivocisnou potravou a vecer vlaknina plus vitaminy cize rastlinna potrava.
Dovod pre takyto postup je ten, ze cez den ked su ryby aktivne tak tu zivocisnu potravu v pohode stravia a na vecer potom dostanu len lahku potravu rastlinnu.
Toto by sa dalo vyuzit aj vtedy ked chcem chovat spolu mbuny, ktore su prevazne bylinozravce s hapkami, ktore su zase masozravce. Rano sa nazeru obe skupiny ryb a na vecer je na masozravcoch ci si daju aj nieco dietnejsie rastlinne. Ak budu hapky vecer hladne a navyse uvidia, ze mbuny zeru aj rastlinnu potravu mozno sa pridaju.
:wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 01 čer 2005, 22:57

Ja som ich ucil uplne najemno posekanym listom pupavy, salatu a pod. Po troske som im dal, ozaj len par kusockov. Spociatku len ochutnavali, vypluvali, ale po case zjedli cim dalej, tym viac. Potom som im list pripevnil gumickou na kamen a spustil na dno a teraz, ako som pisal, hodim list na hladinu. Vobec nepouzivam spareny list, iba oplachnem pod tecucou vodou. Ked uz konzumovali listy, pruipevnil som gumickou napr. prerezanu tekvicu, cuketu.... bez jadierok a pekne vyzrali az na supu.

Co sa tyka krmenia zivocisnou potravou, tiez to robim tak, ako je spomenute v clanku, co avizoval Lgaspo. Bud zive artemie (ak mam nejaku mlad) alebo napr. granule SAK 55 dam Tropheusom rano a po par minutach im dam nieco cerstve zelene a v ten den uz nic ine. Ide o to, aby ryby nemali v traviacom systeme nic, co by museli tazko a dlho travit cez noc. Mohlo by to znamenat ochorenie.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 02 čer 2005, 08:57

Supis, uz sa tesim ako budem ja ucit mojich chovancov na zeleninku.

Este ma zaujima jedna vec.
Je to mozno taka uplne zaciatocnicka otazka tak sa mi moc nesmejte :D

Vsade sa pise, ze sa cichlidy nemaju prekrmovat a dat im len tolko kolko zozeru do 2 minut. To je sice pekne napisane ale kolko toho krmiva v skutocnosti treba dat ?
Ked im ho tam budem davat po troskach som si isty, ze ho vzdy vsetko zozeru az do prezratia.
Ked im ho dam do akva jednorazovo, tak naozaj neviem odhadnut kolko ma byt na dve minuty :(
Alebo im ho mam davat po troskach 2 minuty ?

Ak sa to da, skuste mi povedat napr. priblizne mnozstvo vlockoveho (granuloveho,mrazeneho) krmiva pre 60 kusov cichlid o dlzke od 4 do 6 cm - cize este mlade.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 02 čer 2005, 09:18

Čaw Lubo,

s těmi minutami bych nelaboroval. Nasyp čajovou lžičku žrádla, něco polapí hned, něco spadne na dno - to hned seberou.
Sleduj - plno jich nacpe tlamku žrádlem a začne ji v tlamce přemýlat - tím ji drtí na prach a pak posílají do trávicího traktu. Občas některá tu zásobu z tlamky vyplyvne - protože si většinou naberou moc.
Těžko se to popisuje, ale obecně - ryby musí reagovat na tvou přítomnost v blízkosti akvária - tím jevit zájem o žrádlo. Hlady rozhodně neumřou a brzo zvládneš odhad, kolik nasypat.
Klidně jim dávku podávej na dvakrát, třikrát - ne najednou.
Dávkování zmákneš brzo sám, uvidíš, jak lehce najdeš správný odhad.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 02 čer 2005, 11:29

Až budu mít své ryby v pořádku (doufám, že přežijou), tak také začnu trochu s experimentováním (zkusím mrkev, brambor, atd.). Teď mají dietu, jen zelené a suché krmivo.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 02 čer 2005, 12:15

Včera jsem zkoušel jablko. Střední nezájem, akorát crabro měl s jedním kouskem o zábavu postaráno až do večera.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků