Krmení tlamovců

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod Miro7704 » 10 říj 2015, 12:05

z každého druhu som kúpil po 8 kusov a mám pozadie 3D vlastná výroba je to zo 7cm polystyrénu vyrezané,vypálené a natreté živicou +piesok 4x. Na dne mám jemný biely piesok asi 4cm vrstvu, kamene sú to nejaké morské pekne deravé,svietim T8 120cm 2x40w Aquaglo a Powerglo,
Miro7704
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2008, 16:21
Bydliště: Topoľčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 10 říj 2015, 17:04

No počty nic moc :mrgreen: je lepší méně druhů po více kusů aspoň 12-15ks.Jinak 4cm písku je hrozně moc,praktická vrstva je do 2cm.Ryby si koupil klasicky 4cm?Jak budeš čistit nádrž tak bude dobré aspoň jednou za měsíc pořádně prohrabat ten písek pořádně,protože se může stát,že se v tom můžou hromadit nečistoty z krmení a výkalů,které tam vytvoří plynové kapsičky,které jakmile se dostanou napovrch tak ti otráví ryby,třeba to bude trvat 2roky,a pak pink a budeš ráno čumět do akvárka plné mrtvol.Proto vrstva 2cm,to prokopou ryby sami,při hledání potravy.S tím svícením opatrně,ryby to nemají moc rády a hlavně ty co máš mají rádi spíše méně světla a taky aby se ti to pak neřasilo nějak moc.Já do takové nádrže svítím jen jednou takovou zářivkou a je to akorát.Navíc používám klasickou Osramku studená bílá,nejlepší pro ryby a jejich barvu.Pak můžeš dát fotku,já sice nejsem zastáncem pozadí,ale celkový dojem nádrže bude zajímavý. 8)
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod Miro7704 » 11 říj 2015, 10:35

Z fotiek nebude asi nič pretože neviem spraviť ani jednu ktorá by za niečo stála,máš pravdu riasy sú už teraz veľký problém ale nechcem kupovať nove žiarivky tieto ma stály 40e a nemám ich ani mesiac a krásne nesvietia akva,zo skla tie riasy škriabem magnetickou škrabkou a na pozadí mi moc nevadia na niektorých miestach sú aj 5 cm dlhé.Mohol by si byt konkrétnejší ohľadne toho krmiva aké vločky,granule a planktón? Teraz kŕmim Sera sun+SAk color
Miro7704
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2008, 16:21
Bydliště: Topoľčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 11 říj 2015, 14:52

Ty voe 40euro za zářivku :3: to právě není moc dobře,že svítí hodně a tobě se zdá,že hezky-nedělá to dobře rybám,navíc to určitě zapneš ráno v 8 a vypneš v 10 večer co?hrozný omyl,který tě vyléčí jak příjde první vyúčtování za elektřinu.
Růst řasy podporuje několik faktorů,přesvícení nádrže,překrmování ryb,které působí na zvyšování dusíku v nádrži a ten je hlavní podporovač růstu řas.
co se týče krmení,tak úznávám jen NLS a OSI-zbytek nestojí za řeč,Sera San je klasika,to druhé znám podle názvu,ale nikdy bych s tím nekrmil.zatím krm ryby jen vločkama jsou malé a cyklop to je plankton.Zeptej se v akvaristice a krm s tím opatrně,nezdá se to,ale je toho na kávové lžici opravdu hodně,ty tak polovinu.Až budou mít ryby tak kolem 8cm tak můžeš přidávat Artemii mraženou.
a na kvalitu fotky nehleď,jde jen o to jak to máš poskládané. :mrgreen:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod Miro7704 » 11 říj 2015, 20:30

Tu je foto
Přílohy
PA110278.JPG
PA110278.JPG (409.21 KiB) Zobrazeno 717 krát
Miro7704
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2008, 16:21
Bydliště: Topoľčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 11 říj 2015, 21:07

jo,kameny jsou dobře postavené,škoda toho tmavého pozadí :lol: ale jiank cajk,až ryby dorostou,bude to zase o něčem jiném.mám strach o ty lethrinopsy,jsou to hodně bázlivé ryby aby nebyly moc utlačované.Tak ať ti to plave :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod snake1194 » 24 říj 2015, 10:51

Zdravím Mirane. Rozhodl jsem se vyřadit Sera Floru. Chci začít krmit Demasoni NLS. Chci se tě zeptat. Krmit jím 2x denně a občas přikrmit cyklopem? Ryby jsou třičtvrtě roku staré , použiju velikost 1mm? Díky a měj se.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 24 říj 2015, 17:41

jo,pokud se k tomu krmivu dostaneš,tak 1mm peletky a 2krát denně.Kluci krmí demasoni denně NLS+cyklop.občas tam vymáchají sítko se zbytkem patentky nebo artemky.Nejdůležitější je udržet kvalitu vody a pak nemáš problém.
A až budeš mít doma to krmivo,tak mi napiš a já ti trochu vysvětlím jak s tím krmit-nejsou to vločky,takže se s tím musí trošku opatrně. :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod snake1194 » 24 říj 2015, 20:16

Díky moc. Flora dochází a zdá se mi že L Yellow trochu strádají. Vodu měním fakt pravidelně, máme dobrou vodu skoro bez dusičnanů. Po týdnu když jí vylejvám má maximálně 25mg/l. Ubral jsem šutry a hlavně písek. Vrstva je okolo půl centimetru, sice je občas vidět sklo na dně ale aspoň se v něm nedrží bordel. Někde schrastím půlkilo a dám vědět. Je mi jasný že pelet se asi dává podstatně míň. Zatím se měj.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod jerry1 » 26 říj 2015, 17:35

Miran ma asi stale zasoby, ale kde vezmes NLS, protoze cesky dvorni dodavatel (M.B.) s tim pokud se nemilim skoncil, takze ebay, amazon nebo mate jeste jine zdroje :?:
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník