Krmení tlamovců

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod snake1194 » 03 lis 2015, 11:52

Zdravím pánové. Dnes dorazilo NLS , chci se zeptat. Jak s ním krmit? Zatím jsem krmil jen vločky a mražené. Mám stále okolo 40 ks Demason a asi 15ks Yellow. Ryby jsou třičtvrtě roku staré. Nerad bych je překrmil a nafouknuté Demíky jsem jednou zažil a fakt si to nepřeju opakovat. Budu dokrmovat cyklopem smíchaným se Spirulinou. Zkuste mi trošku popsat jak je tím NLS krmit. Množství a hlavně jestli sypete rovnou dávku nebo po troškách. Předem dík moc za nějaké vodítko.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 03 lis 2015, 15:20

nesmíš to hlavně nasypat na jedno místo,ale nejlépe po celé ploše nádrže,jako když solíš brambory,mezi prsty :lol: ,a spirulinu už dávat nemusíš,NLS má vše obsaženo co ty ryby potřebujou.Cyklop dávej čistý a nevymýšlej žádné nesmysly a nebo ho nedávej vůbec.Ráno NLS a večer NLS mezi můžeš dát trošku cyklopu.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 03 lis 2015, 15:22

jerry1 píše:no treba by se nekdo pridal a toto forum by se trochu ozivilo, protoze prispivat "vedle" je trochu :x ale ted je rada na Tobe, ale setri me ted jsem byl par let mimo :o
Jinak jsem si poridil p.moshi a mam k nim eretaky a tangouse v 750

tak dávej bacha,aby si ty eretmodusy nepřekrmil tím jak budeš muset nakrmit Moshi. :3:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod snake1194 » 03 lis 2015, 15:34

:5: Díky Mirane. Dneska dostanou první várku. Dám raději míň a nějak postupně vychytám dávku. Nechci je překrmit. Díky a měj se.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 03 lis 2015, 16:42

jo,přesně tak,ty ryby si na to musí i zvyknout,dej radši dvakrát méně,než jednou moc.Radím ti si ty ryby vyfotit teď,hlavně yellowky a pak třeba za dva měsíce a fotky porovnat.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod snake1194 » 03 lis 2015, 17:41

To je dobrý nápad je vyfotit. Opravdu je tam znatelný rozdíl v barvě jedince dejme tomu za půl roku? Přecházím na NLS kvůli tomu že Yellow rostou pomaleji, jsou zdravé, dobře stavěné, ale přece jen se mi zdá že čím jsou starší , tím větší mají vedle Demanů potravní deficit.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 03 lis 2015, 17:55

no tomu věř,že tam za půl roku bude rozdíl.Odkud si splašil NLS a jak velké balení??
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod jerry1 » 03 lis 2015, 18:40

miran píše:
jerry1 píše:no treba by se nekdo pridal a toto forum by se trochu ozivilo, protoze prispivat "vedle" je trochu :x ale ted je rada na Tobe, ale setri me ted jsem byl par let mimo :o
Jinak jsem si poridil p.moshi a mam k nim eretaky a tangouse v 750

tak dávej bacha,aby si ty eretmodusy nepřekrmil tím jak budeš muset nakrmit Moshi. :3:

Nekrmim jen NLS, ale i vlockami, protoze je to zatim drobotina a chci to nejak rozdelit, aby se nazrali vsichni i ti nejmensi eretmodi.
Co vim, bylo mi receno chovatelem a co jsem nacetl na netu, tak by se u vetsich petraku mela u krmeni "varit" voda ..... zatim to teda neni, alespon nemusim malovat :lol:
Zatim to problem neni a snad si s tim poradim pokud by to nastalo.
Ja proste chtel jeste neco k tem petrochromisum, trofiky jsem z duvodu krmeni zavrhl a pak uz ten vyber zase tak siroky neni a navic me ti klauni vzdy brali, i kdyz jsou dost o h... s tou jejich agresi.
Jinak jsi uz vse napsal takze neni co dodavat a take s tim mas daleko delsi zkusenosti, ja muzu zatim potvrdit, ze si na to ryby musi zvyknout, protoze to neni krmivo na ktere se okamzite hrnou, ale zerou to. Granule padaji ke dnu, coz je podle me super a to je take duvod toho Tveho "soleni brambor". A to ze radeji casteji a mene je u prcku nebo zmene krmeni jasne, pokud to okolnosti dovoluji, ale u snake1194 bych nemel strach, mam pocit, ze to bere zodpovedne :o
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 03 lis 2015, 19:20

Tak pokud máš mladé ryby tak to zatím nebude problém,to až časem jak budou větší,ale je to o štěstí,jsou to magor ryby,hlavně samci.Přepne jim na Mickey mouse a je to otázka několika sekund a samici zdemolujou.To samé Mošáci,to jsou doslova Tysoni v nádrži-co sem viděl,tak vyrohujou kde co :lol: ,ale fajna ryba.Na Petráky nemám nádrže a líbí se mi jen RBP a Moshi.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod snake1194 » 03 lis 2015, 19:23

Tak jsem jim dal první NLS. Yellow dělají jako blázni. Demasoni jen opatrně sem tam něco kously. Je mi jasné že si musí navyknout, dal jsem jen cca tak na špičku lžičky. Docela mě překvapilo že pár peletek plavalo dost dlouho na hladině. A teď koukám že se slušně mydlej na dně o poslední zbytky. :) Jinak jsem zatím objednal čtvrtkilo u Fuljerů , větší balení pro mě nemá cenu . V pátek objednáno a dnes to došlo kurýrem. Tak vám oběma moc děkuju za inspiraci a vodítko. Jinak pan Štětka má tak nádherný L. Hongi Sweden...... Sakra já je tam snad ještě přidám........ Cože?
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků