Krmení tlamovců

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod canart » 10 čer 2005, 14:09

Mozno sa to chape tak, ze su predskokani pre Tanganiku. ja osobne to tak nevnimam. A suhlasim s Martinom, kludne sa da nabehnut na Tropheusy, ma to iba jeden hacik - poznat biologiu, biologicke procesy vo vode, mat skusenosti s chovom trosku ryb a respektovat naroky.
Ja nevidim ziadny problem v chove Tropheusov. Ale mali ste vidiet moj prvy pokus, ked boli Tropheusy u nas novinkou. Nevedel som nic o krmeni, teplote, kvalite vody a tak to aj dopadlo. Ukazkovy priklad bloat a vsetko dead. Znova som sa do toho (Tropheusov) pustil az po par rokoch.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 14:18

U malawi je přeci jen vyšší šance na odpuštění nějakého drobného prohřešku chovatele. Proto je asi malawi tak masově praktikované.
Tanganyika asi už tolik neodpouští - ale jen spekuluji, nemám osobní
zkušenost.
Někdy se ale naopak divím, že mívají i pár měsíců tropheuse někde v prodejně, většinou tedy menší ryby - ty bývají v počtu třeba 5-10 ks a voda, ve které bývají, je někdy už od pohledu nevyhovující. A žijí. V tom asi bude problém, protože pak doma třeba lidem hynou. Tropheusi bych v prodejně nikdy nekoupil, u malawi jsem kupoval něco i v prodejně a nebyl problém.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 14:18

Určitě pro tanganyiku potřebuje člověk mít 100% zažité všechny základy z akvaristiky. Nelze chovat Tropheuse a nevědět nic o vodě, o filtraci, apod. To už je riziko. Já přecházel postupně. Nejprve klasické živorodky, dánia, tetry, apod., poté cichlidy obecně (americké, všechno možné, Akary, Kančíky, aj.), poté jsem se rozhodl pro malawi a v budoucnu chci chovat už jen Tanganyiku. :lol: Je fakt, že za dobu mé praxe akvaristy jsem zažil fakt dost málo úhynů (tento BIG byl můj největší a nejhorší). Vždy se mi zatím dařilo. Asi jsem si to teď vybral...

Canart, to je mi líto. No, stane se. Chápu, že poté se Ti moc do chovu nechtělo. Ono to hodně potom odrazuje.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 14:20

Koukám, že se to tu pěkně zvrhlo mimo téma krmení :D :D :D
Ale pokecat si je bezva ne.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 14:26

No jo, těžko se ty témata striktně dodržují, ono to má návaznost i na to krmení, takže šlo téma svou cestou a teď jsme holt trochu jinde :)
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 10 čer 2005, 14:30

Martin, mna to neodradilo, mna len tak lahko nieco neodradi :) ja som bol len prekvapeny, co sa talo, lebo uz som mal za sebou 14 rocnu prax. Ale nemal som skusenosti s vegetarianmi z Tanganiky a dovtedy som nepotreboval termostat.
Potom som trocha zhanal info a tiez peniaze a po 2 rokoch to skusil znovu. Nebolo to vsak aj tak este ono, ryby zili, ale vytery okrem T. duboisi neboli uspesne. To bolo asi do roku 1999-2000. Kedze mi zostali asi iba 3 Bemby, predal som ich a znova som sa k Tropheusom vratil cez rozne ine cichlidy v roku 2003. Hlavny dovod bol asi priestor a peniaze.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 14:33

14 let praxe je už slušný kousek akvaristiky. Já chovám a krmím (ať se trochu vrátíme k tématu :D ) své ryby 3 roky. To není mnoho co. Ale teorie mi dala hodně, praxe mi dá postupem času ještě více. Jinak dále pokračujme prosím ZDE ať nerušíme téma.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod wladys » 27 čer 2005, 15:03

Krmíte někdo Bio-vit em? Je od polské firmy Tropical.Jaký máte na toto krmivo názor? Já jim krmím asi tři týdny,tak 3x do týdne a ryby se po něm můžou utlouct.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod canart » 27 čer 2005, 15:52

Bio-vit som mal jedno male balenie a chutilo :). Tropical ma kvalitne krmiva. Pouzivam od nich do zmesi, ktoru si namiesam Tropical Spirulina 36%.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Grohic » 10 črc 2005, 14:50

Takze dnes jsem zjistil ze moje rybky jedi hlavkovy salat, to jsem ani necekal, jeste 11.7 zajdu pro spenat a uvidime :lol: jinak na salat nebyla potreba ani hladovka
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků