Krmení tlamovců

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod nakatenga » 16 dub 2005, 23:29

naškubat a přelít horkou vodou. Nebo i obráceně.
Naposledy upravil nakatenga dne 23 čer 2005, 00:04, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 17 dub 2005, 08:28

Už se na to těším, ráno nic, přes oběd nic a večer jim dám salátek. Jsem sám zvědav jak se budou tvářit..... Doufám, že ne jako já, když bych na talíř dostal třeba dušenou mrkev!!!! BRRRRRrrrrr
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 17 dub 2005, 09:55

Já je také musel učit papat. Špenát žraly v pohodě. Je to jejich oblíbené krmivo dokonce. Horší to bylo se salátem. Ten jsem je už musel učit. Začínal jsem celým nespařeným listem, který jsem držel v prstech pod hladinou. Z počátku akorát oždibovaly mé prsty a salátku se ani nedotkly. Poté jsem je nechal dva dny vyhladovět a hodil jsem jim tam nasekaný spařený salát. No, zmizel bleskurychle! Teď bych je chtěl naučit na mrkev, hrášek nebo i banán. Snad to půjde stejně snadno...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 17 dub 2005, 10:13

Teda, ty seš experimentátor :shock:

Ta mrkev by je mohla pekne vybarvit co? Asi je zacnu take trapit hladem a ucit na nove pochoutky. Akorat mam strach, aby mi nezakrneli. Jsou preci jenom jeste hodne mlade, tak myslim, ze potrebuji pravidelny prisun potravy. Ale obcas vyhladovet asi neskodi, co?
Ted jsem se otocil a co nevidim? Ozdibuji mi tu kyticku v popredi, co vypada jako listy mrkve... ta hodne vpravo pred vrhliky (pro neucastnene viz muj prispevek v AkvaAfrika - AKVA TERA FÓRUM
http://www.akvamalawi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=61
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 17 dub 2005, 14:27

Ale obcas vyhladovet asi neskodi, co?

Určitě ne. Hladovka jim jen prospěje. Mladé ryby by pravda měly mít pravidelný přísun potravy, ale týká se to tak měsíčních miminek. Dospělé ryby vydrží bez potravy i 14 dnů. Bez újmy na zdraví.
Jak vidíš, tak po zeleném jdou. Rostliny jsou většinou na řadě jako první. Máš vidět z blízka mé Anubiasy. Ohlodané jak od křečků. Jen ty nové listy jsou pěkné. Jakmile je poroste řasa, stanou se objektem věčně hladových žaludků.[/quote]
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 17 dub 2005, 16:45

Tak už jsem to nevydžel a spařil jim jeden kousek špenátu.
Od včerejšího večera nic nedostaly.
Nejprve ochutnaly a vyflusly, ale teď když na ně koukám, tak pořád něco vyhrabávají ze dna. Takže opravdu hladovku na ně!!!!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Mrkev

Příspěvekod Rocky » 18 dub 2005, 14:13

Mně mrkev žerou, když se dá na malý kostičky a chvílu povaří, aby nebyla tak tvrdá.
Rocky
 

Příspěvekod Lgaspo » 01 čer 2005, 13:58

Pred nedavnom som videl ako v jednej akvaristike dali do morskeho akva pupavu (cesky tusim pampeliska). Jednoducho o koral prichytili list odtrhnuty na luke. Na moju otazku ci to ryby zeru odpovedali, ze to skusaju :o
Myslite, ze takymto sposobom by bolo mozne aj cichlidky naucit jest rozne byliny ?

A este cosi, niekde na webe som cital, ze sa komusi podarilo naucit aj hapky (co su piscivory a carnivory) zrat salat so spenatom :o
Je to mozne :?:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 01 čer 2005, 15:28

Lgaspo, na obe Tvoje otazky je odpoved: Ano. U ryb ziviacich sa zivocisnou potravou je to ale tazsie a ak prijimaju rastlinnu potravu, tak velmi malo. U mna si sem-tam dzobli aj Neolamprologus buescheri.

Ja som takto ucil ryby na zelene krmivo. Listy pupavy, salatu, kusok tekvice, jablka....a co len chces). Ked sa to naucia, staci hodit list na hladinu a spraskaju to aj so stonkou. A napr. ladovy salat je dost tvrdy a im to nevadi. Na druhy den ani stopy. Chcel som napr. znizit hladinu NO3 tym, ze som vysadil do akva Ceratophyllum demersum (co ako asi viete, je dost tvrda rastlina). Najprv si ich prilis nevsimali, na druhy den sem-tam dzobli a asi po 4-5 dnoch sa do nich pustili a nezostalo nic. Rastlin v akva som sa sice vzdal, ale som rad, ze ryby prijimaju aj cerstvu rastlinnu potravu a mam moznost im spestrit jedalnicek o zlozky, ktore v susenych krmivach nedostanu.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 01 čer 2005, 15:45

Moje ryby konzumují salát a okurku - trvalo mi několik týdnů, než to začaly konzumovat úplně samozřejmě.
Občas dávám mražené koretry - většinou ráno - no a ten den se večer snažím dát pouze rostlinné granule Hikary + salát.
Salát (i okurku) dávám tak 3x týdně a v pohodě to žerou. Nikdy nezmizí vše. Co zbyde, rádi vyluxují krunýřovci.
Dost mně překvapilo, jak si na salátu pochutnávají aulonocary, to jsem nečekal.
Zkoušel jsem i jablko, bramboru - nic moc, ale je to o tom samém - kdybych je naučil, sežerou i to.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron