Krmení tlamovců

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Lgaspo » 10 čer 2005, 08:33

Shalibaba píše: Canarte, můžeš prosím ještě uvést průměr toho platidlať
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Je to 2,2 cm :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 10 čer 2005, 09:06

Prepac Shalibaba, aj som si myslel, ze to bude treba doplnit :D :D . Vdaka Lgaspo!
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Shalibaba » 10 čer 2005, 10:21

canart píše:Obrázek

Obrázek


Copak to je za krmivo? To vypada pekne....
Ja porad lituji toho, ze kdyz jsem byl v Rokycanech u Tropheuse, tak jsem nekoupil pytlik (tusim, ze pul kilovku) krmeni Sera Vipan za pouhych 300,-Kc.
Nikde uz ho od te doby takhle navazeny nevidim, ani na akvaburzach a 2kg pixlu se mi moc nechce kupovat.

Jo jinak, ted v Úvalech byla firma Exot-hobby a prezentovala tam nove krmeni, tedy spise druh a to sice SAK GREEN ve vlockovem provedeni. Slozeni pry stejne. Jaky mate nazor na vlocky? Jsou lepsi nez ty jejich granulky? Myslim tim rozdil v prijmu potravy pro ryby.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 11:20

Já mám raději granule (tedy pro ryby myslím :D ). V nádrži se tolik nestačí rozvířit, kdežto vločkové krmivo mi přijde, že dělá větší nepořádek. Pro ryby je to asi jedno. Granule se po rozmočení v tlamě stejně rozmělní, vločky možná rychleji polknou.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod canart » 10 čer 2005, 11:44

Shalibaba píše:Copak to je za krmivo? To vypada pekne....

No, je to zmes: Sera Flora, Sera San, LON Plant, Tropical Spirulina 36%, suseny gammarus (rozdrveny na prach). Pomer ja asi takyto: rovnaky diel Sera Flora, Sera San a Tropical Spirulina a k tomu asi polovica dielu LON Plant a cajova lyzicka gammarus. Vsetko spolu 200 ml.

Shalibaba píše: Jaky mate nazor na vlocky? Jsou lepsi nez ty jejich granulky? Myslim tim rozdil v prijmu potravy pro ryby.

Ja mam radsej vlocky, prave preto, ze tak rychlo neklesaju, mozem dat viac krmiva, ako granul a teda maju vsetky ryby sancu sa nazrat. Vlocky sa rovnomernejsie rozptylia po akva. Je pravda, ze krmenie granulami je "cistejsie". Ale prirodzene sa mi zda lepsie pre rybu prijat krmivo malych rozmerov a nasiaknute vodou.[/quote]
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 11:44

Já mám také radši granule. Tyto ryby obecně nejsou zvyklé jezdit pro žrádlo na hladinu, i když vločky občas dávám - Nutrafin - ty jsou asi největší, co jsem viděl.

Jestli mají stejné složení, tak je to asi fakt jedno, ale SAK Green dávám jen občas, je trošku tučnější, i když jen o málo. Osobně preferuji Hikari a Sera. A ještě jsem teď dostal na ochutnávku Dajanu Spirulina a ta rybám také chutnala.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 10 čer 2005, 11:47

Mauve píše:Já mám také radši granule. Tyto ryby obecně nejsou zvyklé jezdit pro žrádlo na hladinu,

No tak moje Tropheusy veru necakaju, kym nieco zacne padat na dno, skor naopak, aj ked to pada, lapaju po krmive na hladine :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Shalibaba » 10 čer 2005, 11:54

Mauve píše:Já mám také radši granule. Tyto ryby obecně nejsou zvyklé jezdit pro žrádlo na hladinu


Já krmím hodně často granulemi, ale přesto vždy když jim dávám krmení, tak mi ho div z ruky nezobou :) Pokud vhodím granule, které jdou rychle ke dnu, tak ještě chvilku všichni nechápavě civí na hladinu a až když někdo z nich je objeví na dně, tak potom se přidají další a luxují a luxují.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 10 čer 2005, 11:57

Asi záleží jak jsou ryby zvyklé. Já, když těm mým něco hodím co plave na hladině, tak na to koukají jak praštěné a nejsou schopné to z hladiny ulovit. Prostě co nemají ve volné vodě a v pohybu...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 10 čer 2005, 12:36

A jé, trochu jsem to zašmodrchal. Shalibabo, Roberte - to samé - když zvednu krycí sklo, tak se ta hladová cháska vrhá na mou ruku, to asi nám všem, ale když vhodím vločky, tak pak ryby jednotlivě vyjíždí k hladině a sbírají, některé ani to ne - čekají, co strhne filtr ke dnu.
Ono se to dá pochopit, instinkty jen tak nezmizí, když jsem koukal na dokument, jak orlové číhají nad hladinou jezera a mistrně lapají ryby, tak bych k té hladině taky moc nelezl :)

Granule cestou ke dnu ryby posbírají a které spadnou, pak doluxují ze dna. Dokončovací práce dělají ancistrusy a náš rodinný oblíbenec Baryancistrus, který má jediný v akváriu jméno (Baryk).
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků