Krmivo SAK

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 22 pro 2009, 13:02

Díky, od Hrocha velmi dobře zpracované. Teď ještě, aby byl někdo schopen nějakým relevantním srovnáním
doložit, že to a to je lepší, protože.............

Podle mne fungují hodně subjektivní dojmy, rád bych se někdy dočetl o někom, kdo udělal seriozní
studii.

Např. mezi Sera Flora a SAK Green je rozdíl v obsahu tuku +2,9%(SAK), v obsahu bílkovin +1,8%(SAK), v obsahu vlákniny 1,2%(Sera)
a v obsahu popela 0,9%(Sera)................u Sery nejsou psané obsahy vitamínů, tam může být jádro pudla.............

Ceny přesně neznám, na komplexní závěr se necítím, asi většina zůstane u toho svého (subjektivního) dojmu......... :)
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Moliro » 22 pro 2009, 18:06

memeo píše:Největší problém z krmením SERA je ten,že hrozně barví vodu.To SAK nedělá.Ale je pravda,že Sera je kvalitní krmení oproti jiným,ale na druhou stranu SAK je krmení,které je také dobré.Jsou tu na trhu mnohem větší "blivajzy". :lol:

Krmím Sera Florou a ta nebarví vůbec a od SAKu jsem rychle odešel. Tropheusům nedělal dobře.
Naposledy upravil Moliro dne 24 pro 2009, 13:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod V.Malawi » 23 pro 2009, 10:24

Od saku jsem kompletně odešel,krátkodobě jsem byl spokojen ale horší to bylo u starších ryb(tučné,problém s mladýma,atd.)Co jsem obměnil jídelníček je po problému,,, 8)
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod Hroch » 24 pro 2009, 13:05

Mam se SAKem green podobnou zkušenost, a složení nutričních látek SAKu dost vysvětluje, moc bílkovin i tuků.

Údaje SAKu jsou z jejich (Exot Hobby) materiálů, tak že předpokládám že jsou správné.

Tabulka prehled_herbivor_..... : krmiva jsou seřazena podle obsahu bílkovin a tuků(od nejméně k nejvíce) a vlákniny (od nejvíce k nejméně ) a je zohledněno pokud je v krmivu Spirulina nebo Chlorela.
Nedá se říct že krmiva na špici jsou ty nejlepší, není tam zohledněn obsah vitamínů nebo obsah a poměr aminokyselin, ale myslím že se dá celkem objektivně prohlásit že krmiva na konci tabulky jsou pro každodenní nebo častá krmení býložravých ryb nevhodné.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Předchozí

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron