krmeni spenatem, salatem, koprivama...

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

krmeni spenatem, salatem, koprivama...

Příspěvekod omega » 21 dub 2007, 14:11

Dobry den, mam dotaz ohledne krmeni cerstvou zeleninou. KOLIK jim tam toho dat? U suseneho je to jednoduche, tak aby bylo sezrano behem 2 minut, ale u cerstveho spenatu nebo kopriv to nejde a aspon u me to ryby zerou nekolik hodin, az kdyz zjisti, ze jim tam nic jineho nehodim. Druhy den uz tam neni ani stonek jak to likviduji dobre, ale nevim, jestli jim tim spis neublizim, tim ze je zeleninou prekrmim. Samozrejme zeleninou krmim max. dvakrat do tydne, koprivy a salat sparuji a jednou tydne maji hladovku. Je mozne napsat nejakou univerzalni radu jako ze cerstve maji sezrat behem 2 hodin nebo naopak, kdyz je to cerstva zelenina, tak to neni potreba resit a riziko bloatu zde neni...
Dekuji za rady a vase zkusenosti.
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Elongatus » 21 dub 2007, 18:05

Dobrá otázka. Také by mně zajímaly zkušenosti druhých s tímto krmením.
Zatím krmím tak, že dám do nádrží špenát nebo salát a ryby ho likvidují pomalu dva dny. Řekl bych , že druhý den jim chutná daleko víc. Jestli je to jak u nás s gulášem tak se jim ani nedivím... :lol:
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod Kruan » 23 dub 2007, 12:46

no ja bych doporucoval nedavat jim tam cerstvou zeleninu vubec..nebo jen tak maximalne 1-2 mesicne...a nenechavat to tam dele nez 12 hodin...vetsinou to pak rozskubou a je z toho akorat bordel, nehlede na to, ze kdyz koupite kvalitni susene a mrazene krmivo ,tak zadnou zeleninu nepotrebujete...ja ti davam 1-2 mesicne a to jen protoaby mi alespon neco zbylo z kytek :)
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Mno...IMHO

Příspěvekod viktor janda » 23 dub 2007, 14:41

já jim dávám třeba tzv. vodní mor a teď si nevzpomenu jak se jmenuje latinsky. Sežerou ho až po kořen!!! Stojí pár korun a mám jen jeden problém a to je velké množství exkrementů!!!! Tzn. častější výměna vody. To masožravci v Tanganjice jsou v poho.... Co snědí, to Věžovky zametou!!!! V Malawi (Mbuny) nestíhají!!!! HU, kdo by to byl řekl?!
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Příspěvekod Džuzepe » 23 dub 2007, 15:41

Neviem ci by som vam mohol do tohoto tematu kecat. Chybaju mi skusenosti.
Osobne si ale myslim, ze cerstva zelena strava je dolezita na precistenie traviaceho traktu. Taktiez by mohla pomahat ako prevencia proti crevnym parazitom.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod Balky » 23 dub 2007, 17:38

Ja davam mrazeny spenat tak 2-3x do tyzdna a striedam to s hraskom/prhlavou(koprivou:))

Mne ho zbastia hned, ved ine by ani nedostali :D
Uživatelský avatar
Balky
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 15
Registrován: 06 pro 2006, 18:01
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Josef Műller » 23 dub 2007, 18:57

Krmím své ryby čerstvým salátem vlastnoručně vypěstovaným,list vždy spařím a přivážu ho na nit aby neplaval po celé nádrži,taky se lépe rybám trhá.List zmizí tak do druheho dne,zbyde jen stonek a i ten časem zlikvidujou
Přílohy
salát.JPG
je to rozmazané jak to trhají
salát.JPG (75.05 KiB) Zobrazeno 5083 krát
Uživatelský avatar
Josef Műller
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 31
Registrován: 15 úno 2007, 19:31
Bydliště: Teplice

Příspěvekod A+I » 23 dub 2007, 21:56

My zase pricvaknem do kramliku na prisavce kolecko mlade, jeste bez jader, cerstve NEsparene cukiny a za chvilku z neho zbyde jen kurka. Kdyz napred kurku odkrojime pryc, nezbyde z toho nic :D
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod V.Karlowatz » 24 dub 2007, 16:08

Krmil uz niekto z vas varenym karfiolom? Ja ano a rybam celkom chutil :o . Myslim, ze po cesky sa karfiol povie kvetak, ale nie som si isty :3: .
Uživatelský avatar
V.Karlowatz
přispívatel
 
Příspěvky: 178
Registrován: 02 lis 2006, 17:55
Bydliště: doma

Příspěvekod omega » 24 dub 2007, 21:07

to V.Karlowatz: ano, rekne se kvetak... ja osobne jsem nekrmil, ale nekde jsem cetl, ze se to u rasozravych cichlid nedoporucuje, pry maji tak dlouhe streva, ze je to nadyma a posleze zpusobuje problemy... bylo tam pripodobneni k brokolici a miminum...

to all: dekuji za vase zkusenosti... a jako vzdy se potvrdilo, ze mezi akvaristy je problem najit nejakou shodu :o) ... kazdy je krmime, tim, co mame odzkousene a co je po ruce....
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Další

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron