blešivec obecný (Gammarus pulex L.)

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

blešivec obecný (Gammarus pulex L.)

Příspěvekod wladys » 02 čer 2007, 20:22

Gammarus pulex (Blešivec obecný)

Blešivci, kteří dle zoologické systematiky patří do podkmenu žabernatí (Branchiata), třídy korýši, řádu různonožci (Amphipoda) a podřádu blešivci (Gammaridea) jsou vhodní pro svou náročnost na kvalitu vody jako bioindikátory.

Tito šedožlutavě zbarvení živočichové z obloukovitě zahnutým tělíčkem, tak jako ostatní žabernatí dýchají vždy žábrami. Mají rozeklané končetiny, první dva páry hlavových končetin jsou transformovány v tykadla (anteny a antynuly), další tři páry pak v kousací ústrojí, přesněji řečeno dva páry v maxily (čelisti) a jeden pár v mandibuly (kusadla). Mají 5 párů nožek. Přední část trávicí soustavy tvoří žvýkací žaludek, střední část nepárové výběžky. Vylučování se děje za pomocí tzv. antenálních žláz. Jsou to gonochoristé s vývojem přímým. Tvoří významnou potravu pstruhů.

Poněvadž žijí v lotickém prostředí (tekoucí vody), obývají většinou spodní strany kamenů či prostor mezi vodními rostlinami, a proto mají tvar těla přizpůsoben pohybu vody. Jsou schopni aktivního pohybu - poskoky po boku. Život pod kameny a mezi rostlinami jim mino jiné také zabezpečuje alespoň částečnou ochranu od jejich hlavních predátorů ryb, především pstruhů.

Tímto krmivem krmím své ryby už víc jak 4 roky....dávám ho tak 2xdo týdne mbunám masožravcům častěji.A Geophágům obden.Velmi jim chutnají,jak v mraženém tak sušeném stavu.
Přílohy
gammarus.jpg
gammarus.jpg (9.65 KiB) Zobrazeno 5792 krát
Naposledy upravil wladys dne 02 čer 2007, 22:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 02 čer 2007, 21:35

Mě by zajímalo jak je lovíš nebo je někde kupuješ mražené, protože jsem vyměnil osádku která je masožravá tak by se my ty potvory hodili :lol:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 02 čer 2007, 22:35

Kupuju je... jak sem psal v jiném tématu 250ml za +-30kč...záleží na prodejci.Dají se koupit zamražení a sušení.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Elongatus » 03 čer 2007, 17:27

Nedávno se můj malý synek přehraboval v lese ve strouze a uviděl tam tyto potvůrky - bylo jich tam docela hodně. Ptal se mě co to je a já jsem to nevěděl. Až do teď. Takže díky Wladys. :D
Příště až tam zas budem tak jich pár vezmem a zkusíme jak budou chutnat našim tlamkám.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod Džuzepe » 03 čer 2007, 21:22

Wladys, zvladnu ich aj 4 mesacne ryby ?
Zda sa mi ze Gamarusi maju trosku tvrdu "skorapku" , pre mladez budu asi tvrdym orieskom
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod wladys » 03 čer 2007, 22:12

sušený se dá krásně rozdrobit..takže klidně :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron