Přehled krmiv

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Olda » 03 pro 2009, 22:59

Výborný nápad a skvělý pomocník. Díky
... koukám že krmím to co je ve spodní části...
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod A+I » 04 úno 2010, 11:18

Vsimla jsem si, ze neni v tabulce nove krmivo od firmy Hikari, urcene pro bylozrave ryby. Jsou to POTAPEJICI se granule.
Muzete nekdo doplnit do tabulky analyzu:
Crude Protein min. 37 % ; Crude Fat min. 6 % ; Crude Fiber max. 3 % ; Moisture max. 10 % ; Crude Ash max. 15 % ; Phosphorus min. 0.8 % .
Offering Wheat-germ and Spirulina.

Zkousela jsem bobtnat 8 granuli velikost "mini" , ktere maji v prumeru 2-2.5 mm. Davam sem fotku, jak vypadaly po 30 minutach bobtnani. Na druhe polovine jsou pro srovnani stejne granule v suchem stavu.

Potapejici granule jsou vhodnejsi hlavne tam, kde jsou v akvariu s bylozravymi rybami jeste i "ryby dna", ktere si na hladinu pro krmeni nechodi. Pro male rybky by se to asi muselo trosku nadrtit.
Přílohy
Hikari sinking.jpg
Hikari Herbivores Sinking Cichlid Excel
Hikari sinking.jpg (36.93 KiB) Zobrazeno 2221 krát
Hikari Sinking C.JPG
30 minut bobtnane vs. suche
Hikari Sinking C.JPG (69.8 KiB) Zobrazeno 2221 krát
Hikari Sinking C..JPG
zoom
Hikari Sinking C..JPG (29.92 KiB) Zobrazeno 2221 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 04 úno 2010, 11:28

Měl bych dotaz ohledně toho krmení. Je na obalu napsáno, že se musí ty granule
před podáváním namáčet? Výrobce jistě nesmí předpokládat, že každý akvarista
ví, co by to eventuálně mohlo napáchat.......
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 04 úno 2010, 11:44

Zkoumam to velice peclive a nic takovyho tam nepisou. Jen ze se nemaji ryby prekrmovat a nesnezene zradlo se ma z akva odstranovat. :D
A pak taky, ze vetsina "plnidla" jsou wheat-germ (klicky) coz zajistuje rychlejsi traveni a prospesnou prirodni vyzivu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 04 úno 2010, 11:52

Díky. A na forech v USA lidé píší, zda to namačejí? Na obalu je i tropheus koukám.
Jsou nějaké ohlasy od těch, co to podávají a nenamočili, že by jim odešly ryby?
Resp. měla by to být zásadní informace pro kupujícího, kdyby to bylo nutné.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod bedna » 04 úno 2010, 12:07

No, toto jsou moje kulicky, nabobtnana vs. nenabobtnana a pod tim zadani zkouskove pisemky, kterou jsem nedal :-) Kulicky jsem meril a je to 8mm vs. 5mm (cca ovsem)

Jedna se o Hikari Cichlid Excel medium pellet. Na obalu je taky tropheus, duboisak http://www.troph3us.wz.cz/index/foto_soubory/13.jpg
Přílohy
nabobtnana vs nenabobtnana.jpg
nabobtnana vs nenabobtnana.jpg (171.21 KiB) Zobrazeno 2160 krát
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod kolarr1 » 04 úno 2010, 12:11

macha píše:Zakoupil jsem na váhu 500g krmiva (vločky) od firmy Ocean nutrition "spirulina flakes",takže uvidíme. Zatím to rybám chutí.
Ahoj,
toto krmivo používám již dlouho a myslím,že je jedno z nejlepších co se kvality týče!
Od této značky používám více druhů krmiva,dále mám dobře odskoušené firmy JBL,Easy fish,hikari
nedám na ně dopustit.
Hrochu-hezká tabulka,ale neviděl jsem ji tady už někde na foru,kde jsi ji už vkládal?
ohledně debaty s krmením ryb? :o
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Mauve » 04 úno 2010, 12:14

bedna píše:No, toto jsou moje kulicky, nabobtnana vs. nenabobtnana a pod tim zadani zkouskove pisemky, kterou jsem nedal :-) Kulicky jsem meril a je to 8mm vs. 5mm (cca ovsem)

Jedna se o Hikari Cichlid Excel medium pellet.


Granule bobtnají, nejen Hikari, to už všichni víme. Já bych se chtěl dopátrat toho, proč se musí granule před podáváním
namočit - zda je to bezpodmíněčně nutné. Nebo čím se to zdůvodňuje.

Na obalu výrobce varování nemá. Namáčejí všichni bez rozdílu, resp. jak dopadli ti, co namočit zapomněli, nebo nevěděli, že se to má?
Nepředpokládám, že všichni, kdo si granule koupí, že zabrousí přímo sem na tento web a najdou varování zkušených akvaristů, kteří
na 100% vědí, co to s cichlidami udělá.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 04 úno 2010, 12:15

bedna píše:No, toto jsou moje kulicky, nabobtnana vs. nenabobtnana a pod tim zadani zkouskove pisemky, kterou jsem nedal :-) Kulicky jsem meril a je to 8mm vs. 5mm (cca ovsem)

Jedna se o Hikari Cichlid Excel medium pellet. Na obalu je taky tropheus, duboisak http://www.troph3us.wz.cz/index/foto_soubory/13.jpg
Ahoj Jakube,
to je škoda že jsi nedal zkoušku,tak příště!
Doufám,že těmito granulemi nekrmíš své ryby?!
Měl by jsi jim dávat mini pelet,ty jsou mnohem menší než medium-to je na ně ještě moc veliké a zbytečné. :o
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 04 úno 2010, 12:24

Mauve píše:
bedna píše:No, toto jsou moje kulicky, nabobtnana vs. nenabobtnana a pod tim zadani zkouskove pisemky, kterou jsem nedal :-) Kulicky jsem meril a je to 8mm vs. 5mm (cca ovsem)

Jedna se o Hikari Cichlid Excel medium pellet.


Granule bobtnají, nejen Hikari, to už všichni víme. Já bych se chtěl dopátrat toho, proč se musí granule před podáváním
namočit - zda je to bezpodmíněčně nutné. Nebo čím se to zdůvodňuje.

Na obalu výrobce varování nemá. Namáčejí všichni bez rozdílu, resp. jak dopadli ti, co namočit zapomněli, nebo nevěděli, že se to má?
Nepředpokládám, že všichni, kdo si granule koupí, že zabrousí přímo sem na tento web a najdou varování zkušených akvaristů, kteří
na 100% vědí, co to s cichlidami udělá.
Ahoj Mauve,
můžu tě ujistit a napsat,že když jsem měl tropheus red cheek asi 7let tak jsem je krmil granulemi od Hikari-cichlid excel mini pelet po dobu jejich
existence a nikdy jsem je nenamáčel,neměl jsem ani žádné problémy a nemoci,takže fakt nevím proč to lidi namáčí a řeší,asi každého názor a věc.
Ryby jsem měl od mala cca 4cm
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron