Přehled krmiv

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod kolarr1 » 05 úno 2010, 09:28

A+I píše:Romane, jak to muzes napsat??? Prosimte, najdi mne jeden jediny prispevek, kde ja vychvaluju Seru floru!!!!! Krmivo znacky Sera VUBEC neznam a nikdy jsem to nevidela. Tady u nas to neprodavaji a teprve dnes, jak napsal Mara prispevek, ze to ma nevhodne slozeni, tak jsem se sla na to podivat do tabulky. Ja tu tabulku vubec nezkoumam, protoze z toho zradla co tam je, je tady u nas k dostani jenom Hikari a to stejne nepouzivame, a jeste NLS. Takze mne ta tabulka v podstate na nic neni. Kdyz ted vim slozeni Sery flory, tak bych s tim bylozravce nekrmila, hlavne ne Tropheusy, Demasoni a vubec bylozrave mbuny, protoze jim nechci ublizit. A ta Spirulina, co ma skoro 50% proteinu, to je des. Proc si nekoupite Spirulinu od nejake jine firmy, ktera ma co nejvic obsahu spiruliny a ne rybiho masa a tuku? V te tabulce nahore je tolik vhodneho krmiva!
Alo,
nevím zrovna,kde to bylo v jakém rozhovoru a s kým,vím že jsi s někým řešila něco o Tropheusech a ten dotyčný napsal že by s jiným krmivem v životě své
Tropheuse nekrmil než Serou florou,proč si mu už tenkrát nenapsala že to má mnoho bílkovin,již strašně dlouho je tady řeč o tomto krmivu(a né jenom v této sekci)každý ho vychvaluje krmí s ním a nemá problémy,tak se ptám proč si nereagovala dříve?Já píši pouze svůj názor,že tyto krmiva používám již spousty let
a neměl jsem problém,proto tvrdím že jsou dobré i když mají vyšší podíl bílkovin!Mám různé druhy krmiva,které mají i velmi nízký podíl bílkovin,takže to vůbec neřeším,protože to střídám. :o
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 05 úno 2010, 11:32

To Roman - ja jsem nereagovala NIKDY na zadne znacky krmiva, ktere pouzivate, protoze je NEZNAM. Uplne prvni moje reakce na znacku byla nedavno na ten Tetra veggie, protoze jsem si uvedomila, ze kdyz jsme se divali nekdy na podzim tady v akvaristice na krmiva od Tetry, tak ani jeden jejich vyrobek nemel pod 45% proteinu, proto jsem se ozvala. Je tady oddeleni Akva-Krmeni a tam je jedno tema s nazvem "Prehled krmiv". Tam to kazdy najde. Nezlob se na me, ale ja nebudu za vas studovat tabulku znacek, ktere jsou k dostani u vas a ne u nas, abych mohla reagovat na to, cim krmite. Kdyz neco nevim, tak nereaguju - je to spatne? Snad tu nejsem sama. Kolikrat se tu psalo o vhodnem a nevhodnem slozeni zradla pro bylozrave ryby!! Snad si umi slozeni kazdy na krabicce precist, ne? Je to tak jednoduchy - hranice proteinu 40.0%, co nejmin tuku a co nejvic vlakniny. Kdekdo si tady Seru floru vychvaluje, tak mne ani nenapadlo premyslet o tom, jestli ma vubec vhodne slozeni pro bylozravce. Klidne si s tim krm, to je Tvoje vec, ja jen rikam, ze ja bych s tim nekrmila ani za nic. Ja nebudu nasim Tropheusum vedome ublizovat. Tady treba Mara pise, ze se Serou florou krmi a nedavno mel s Tropheusy problem ani nevedel proc. Mozna bylo tady takovych pripadu vic, co ja vim. Navic kdyz se ted divam do te tabulky, kde je zelene a bile oznacena vhodnost krmiva, tak Sera flora je oznacena bile - cili pro bylozravce nevhodna...
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod kolarr1 » 05 úno 2010, 12:57

Alo,já rozhodně vím,jaký krmivo používám a také vím jaké má složení,takže nemusím pátrat v tabulce když ho mám doma,
rád jsem se podíval na složení jiných značek a krmiv,které nepoužívám,ale již jsem tady psal že jsem tuto tabulku tady již
někdy viděl před cca půl rokem.
Hlavně rozumím tomu,že tyto krmiva neznáš,ale dost chodíš na net a máš na to dost času,tak si mohla zjistit jak to se Serou florou přeci je,
jsi tu taková máma tohoto webu a máš nejrychlejší reakce,tím jsem jenom chtěl říct že to tu mohlo být zmíněné již dříve že Sera flora
obsahuje hodně bílkovin,samozřejmě chápu že tu nejsi sama,ale dost lidí ti věří!Vím že jsem to tu třeba mohl zmínit já,už dříve ale
nepovažoval jsem to za nutné,protože jsem s tímto krmivem spokojen a budu s ním krmit i nadále,každý dotyčný si má o svém krmení přečíst vše.
Rozhodně své ryby nerozmazluji a nevím proč bych jim měl ublížit.
Myslím že dokonce Ocean Nutrition vyrábí USA ale to jsi nejsem jist,pokud ano měla by jsi ho znát?
Víš Alo,ono s rybama to je jako z dětma,čím víc je chráníš,rozmazluješ,dopřáváš jim,řídíš se pravidli třeba o očkování a že je tohle dobré,tohle zase špatné,
tak tito jedinci mají málo obraných látek jsou náchylné a přesně to dopadne jako třeba s rybami rodu symphysodon discus.
Raději toto téma nebudu rozvádět nadále,máme oba odlišné názory,promin.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 05 úno 2010, 13:21

Tak jsem to jenom přece dohledal,výrobce USA
Alo,je mi tedy divný,že to neznáš.

http://www.drsfostersmith.com/product/p ... atid=20446
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 06 úno 2010, 13:53

kolarr1 píše:Rozhodně své ryby nerozmazluji a nevím proč bych jim měl ublížit...
... Raději toto téma nebudu rozvádět nadále,máme oba odlišné názory,promin.[/

Co se tyce krmeni, tak ublizit vedome i nevedome jim muzes (ne jen Ty, ale kdokoliv) nevhodnym zradlem a prekrmenim.
Ja uz to taky nechci dal rozvadet. Pokazdy, kdyz napisu neco o tom jak krmit Tropheusy (treba tady: http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... c&start=10 ), tak mne pak dost lidi akorat "zaslapne" a nechce to slyset, protoze ma plno protiargumentu, ze vsichni chovatele krmi zivym, mrazenym, planktonem atd... Ale treba chovatelum jde hlavne o to, aby vyprodukovali co nejvic mladat a nezalezi jim tak na tom, jak budou Tropheusi vypadat a jestli jim nezkracuji zivot. A nebo tak krmi protoze si treba mysli, ze to potrebuji jako vsechny ryby, ktere kdy chovali a ktere nejsou prisne bylozrave. Mas pravdu, ze na to mame kazdy jiny nazor a ja si zatim hajim ten svuj.

Jinak mas pravdu v tom, ze jsem zaostala a nevim, co vsechno se v USA dostane koupit za zradlo. Nejen ten Ocean Nutrition, ale i Sera a OSI. Divala jsem se ted na web, ale musim se podivat i ve kseftech. Ale podle mne to tady moc lidi znat nebude. Jsou tu totiz, hlavne pro bylozrave ryby, zazite overene a doporucovane znacky. Na Cichlid-Forum jsem se ted docetla, ze Sera je znama prevazne v Evrope a Asii. Schvalne si zkusim zjistit, jaky odbyt tu ma nebo melo krmeni Ocean Nutrition, protoze ta firma, ktera vznikla v roce 1982 tady v USA, tak prodala vyrobu belgicke firme a jsou vlastne ted soucasti te belgicke firmy. Spis mne pripadne, ze tu maji odbyt hlavne na krmeni pro morska akvaria. Abych byla uprimna, tak zradlo je skoro to posledni, na co se v akvaristikach divame. Je tady toho moc druhu a my stejne krmime Tropheusy a ostatni afriku uz pres 5 let 5 druhy granuli jedne znacky, kterou vedou jenom hodne specialni akvaristiky zamerene na Tanganyiku a nebo pak on-line. Nebylozravce krmime jeste obcas i s NLS. Spirulinu kupujem 3 znacky s velkym mnozstvim jeste i jine zeleniny, klicku a s minimalnim obsahem proteinu. Na ten Tetramin jsme se divali spis nahodou a to kvuli tetram, ktere najednou zacaly mit problemy po otevreni nove krabicky se zradlem Tetra.
Kazdy by si mel tady v te tabulce zjistit sam cim krmit a rozhodnout se. My jsme tu tabulku nikdy nezkoumali, protoze jsme to nepotrebovali. Ale je to dobra vec, kdo se bude ptat na krmivo, hned ho tam nasmeruju :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod kolarr1 » 06 úno 2010, 14:07

Ahoj Alo,
to určitě zjisti,jaký odbyt je u Vás v USA a čeho větší a menší množství,
také by mě to zajímalo,měj se a hezký víkend všem.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ruda » 28 úno 2010, 11:46

Sera granuar namáčím. Zvětší se dost objem. Mám dojem, že kdyby ryba vzala víc, tak to může udělat problém. Na 100% to ale říci nemohu. Záleží taky na velikosti ryby a krmení. Někde jsem četl a nemohu najít kde, že měl chovatel po krmení a nenamočení úhyn. Je asi pravda, že když dám menší rybě větší granule, které spolkne, tak to po naboptnání může udělat s trávením problém.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Sonic12 » 28 úno 2010, 11:58

Ruda píše:Někde jsem četl a nemohu najít kde, že měl chovatel po krmení a nenamočení úhyn. Je asi pravda, že když dám menší rybě větší granule, které spolkne, tak to po naboptnání může udělat s trávením problém.


To jsi četl v debatě u mé nádrže, ale ani tenkrát se neprokázalo, že to bylo krmivem. Těch příčin může být rozhodně víc... Problém tehdy nastal, že jsem koupil krmivo Sera Granured a po několika dnech krmení mi uhynulo několik ryb nejspíš na Bloat, ale jak říkám, vina mohla být i na mé straně a třeba jsem byl jen neopatrný a krmil víc než jsem měl... :(

Odkaz na diskuzi
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Vlastomenn » 04 bře 2010, 19:35

ja ako pouzivam :arrow: O.S.I krmiva tak nemam ziadne problemy je to jedinecny vyrobca.krmivo nenamacam. :wink:
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod dawy » 03 led 2011, 20:43

Předevčírem jsem četl obsáhlý článek o využití spiruliny a chlorelly jako krmiv. Čistá spirulina bez jakýchkoli příměsí podle něj obsahuje 45 - 60% bílkovin (podle podmínek kultivace) v sušině, A+I doporučovaný překlad článku Marca Eliesona uvádí dokonce 65-70%! Obojí je ale v rozporu s navrhovaným obsahem <40% pro býložravce :roll:
Ještě jeden zdroj (http://www.antenna.ch/en/documents/AspectNut_UK.pdf) píše:
"The protein content of spirulina varies between 50% and 70% of its dry weight. These levels are quite exceptional, even among microorganisms. Moreover, the best sources of vegetable protein achieve only half these levels; for example, soya flour contains “only” 35% crude protein."
Takže jestli to dobře chápu:
  • podílu pod 40% bílkovin lze dosáhnout jedině "nastavením" krmiva nízkoproteinovými plnivy na úkor spiruliny,
  • krmivo s obsahem k 50% bílkovin může být zrovna tak vysokoprocentní spirulinou, jako mixem rybí moučky a špenátu :evil:

S minimem tuku a zvýšeným obsahem vlákniny v ideální krmné dávce samozřejmě souhlasím. Jen mi přijde, že prosté procento bílkovin nemusí být rozhodujícím ukazatelem pro odlišení špatného krmiva od dobrého.
Uživatelský avatar
dawy
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2010, 13:31
Bydliště: Vyškov

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron