Buchanky a tropheusy

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Buchanky a tropheusy

Příspěvekod Fido » 31 kvě 2008, 10:24

Zdravím všechny, chci se zeptat jestli máte někdo stejnou zkušenost. Letošní jaro bylo obvzlášť hojné na perloočky a buchanky, vždy je zamražuji a čerstvé nepodávám. Krmil jsem tedy jimi téměř každý den skoro tříleté hejno tropheusů, jeden z nich mi odešel. Je možné, že to jejich zažívání takhle často nezvládne? Žádné nové ryby jsem rok a půl nepřidal. Jinak krmím chlorelovými a spirulinovými vločkami a občas green sak. Dík za zkušenosti. Jo jedná se o duboisy maswa-hladovky:-)
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

Příspěvekod RUMburak1110 » 31 kvě 2008, 16:08

Ahoj!
Tropheusům co jsem si už zjistil moc strava co dáváš nesvědčí.Měly by mít větší podíl rostliné stravy.Tímto krmením je můžeš odrovnat... Krmím je když už tak mraženým a ta Koretrou,Artemkou,Dafnií a to max 2 krát týdně.S Trofíkama začínám tak třeba ti poradí něco zkušenější chovatelé,ale neni to jen z mé hlavy to co ti tady píšu.Ahoj a Ať to plave!
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod RUMburak1110 » 31 kvě 2008, 16:10

Ahoj!
Tropheusům co jsem si už zjistil moc strava co dáváš nesvědčí.Měly by mít větší podíl rostliné stravy.Tímto krmením je můžeš odrovnat... Krmím je když už tak mraženým a ta Koretrou,Artemkou,Dafnií a to max 2 krát týdně.S Trofíkama začínám tak třeba ti poradí něco zkušenější chovatelé,ale neni to jen z mé hlavy to co ti tady píšu.Ahoj a Ať to plave!
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod wladys » 31 kvě 2008, 23:27

Trofíky určo krmit hlavně rostlinnou stravou,ale živýma buchankama neboli cyclopem trofíky určitě neodrovnáš.Chybu bych hledal jinde. :o
Naposledy upravil wladys dne 01 čer 2008, 23:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MatoPE » 01 čer 2008, 20:35

to sa stava ,ze obcas nejaky jedinec padne,ale cyklopom to nebude.to by sa prejavilo aj na ostatnych rybach v skupine. nepoznam lepsie krmivo ako cyklop.
trofici sa sice zivia spasanim rias,ale hlavne tymi organizmami(zivocichmi) co ziju v tych riasach.samotna riasa im nedoda energ.hodnotu.
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske


Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků