Jak správně krmit mraženým

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

re

Příspěvekod jonathane » 18 říj 2009, 15:09

jj panove vyplati si privstat, postat si na zacatk fronty a mate to pak vse z prvni ruky....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod ufonn » 19 říj 2009, 19:48

Mraženým cyclopem nebo směsí malawi krmím každý den. Buď dám půl nebo celou kostku, kterou smíchám s propasírovanou směsí mrkev a hrášek. Mrkev s hráškem namočím nachvíli ve vařící vodě, hrášek vyloupu a propasíruju skrz drtičku na česnek.Ryby jsou v pořádku.
Ufon
ufonn
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Obrázky: 0
Registrován: 30 říj 2008, 20:50

Příspěvekod mareks » 20 říj 2009, 12:22

osobně krmím pouze mraženým s přídavkem vitamínů (dravci)pouze občas dokrmuju granulema, vyndám z mrazáku, naporcuju, přileju vodu z akva, nechám chvilku rozmrazit, zamýchám a vyjelu komplet do akva, celé rybičky nechávám rozmrazit dýl, dosud žádné problémy nebyly nicméně u býložravých Mbun bych si dával pozor radši méně než vice :o

m.s.
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod MMMMM » 21 říj 2009, 19:54

Krmíte někdo brzo ráno ještě když mají rybky zhasnuto? Někdy jsem celý den pryč a ráno bychom mohli rybky nakrmit. Jenže když mají zhasnuto, tak asi ještě spí. Myšleno cca kolem 6:30h.

A ještě dotaz, rybky jsou malé 3-5cm a některé 5-7cm, mám jim jeden den dát v týdnu hladovku?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod Hroch » 21 říj 2009, 22:15

Dá se říct že krmím brzo ráno cca v 6:00, ale nedávám suché ani mražené. Ráno, ještě při vypnutých světlech dávám zeleninu, čínské zelí , cuketu, nebo přes léto Lichořeřišnici.

U mladých ryb by jsem pravidelně jednou týdně hladovku nedával, jsou přece jenom ve vývinu.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod brova » 22 říj 2009, 11:24

Já při zhasnutém AQ nekrmím. Krmím 2x denně, odpoledne a večer. Mladé ryby jsem krmil každý den a dospělákům 1x týdně krmení vynechávám......dělám jim půst. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod MMMMM » 22 říj 2009, 16:27

Co za zeleninu se tlamovcům může dávat? Psal si čínské zelí , cuketu, Lichořeřišnici, to se nějak připravuje? Uvaříš?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod Hroch » 22 říj 2009, 20:53

Zeleninu strčím na 30sekund do mikrovlnky.
Nemel jsem nikdy problém se zeleninou, nevím o žádné kterou by Mbuny nemohli, ale ne všechnu jsou ochotni žrát. Dávám jim samozřejmě i salát, zkoušel jsem i meloun, dýni a mrkev. Dýně a mrkev se nesetkala se zájmen, ale je to asi otázka zvyku. Když je učím na nějakou novou zeleninu, nakapu na ni sojovou omáčku nebo polévkové koření (jen pár kapek), zeleninu spařím v mikrovlnce a důkladně opláchnu vodou. uvažuji o Čekance, obsahuje hodně Inulínu to je prebiotický oligosacharid.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod yossarian » 22 říj 2009, 22:29

čekanku obsahuje i sera flora, ale nevim v jakém množství. Jinak inulin je super věc :o
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Ruda » 23 říj 2009, 13:49

Hroch píše:Zeleninu strčím na 30sekund do mikrovlnky.
Nemel jsem nikdy problém se zeleninou, nevím o žádné kterou by Mbuny nemohli, ale ne všechnu jsou ochotni žrát. Dávám jim samozřejmě i salát, zkoušel jsem i meloun, dýni a mrkev. Dýně a mrkev se nesetkala se zájmen, ale je to asi otázka zvyku. Když je učím na nějakou novou zeleninu, nakapu na ni sojovou omáčku nebo polévkové koření (jen pár kapek), zeleninu spařím v mikrovlnce a důkladně opláchnu vodou. uvažuji o Čekance, obsahuje hodně Inulínu to je prebiotický oligosacharid.

Mikrovlnku bych snad ani nedoporučil. Zničí potřebné. Už ji nepoužívám ani na ohřátí řízku. Spařil bych zeleninu vodou.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků